vücudun güzel kokması

poliyana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2013
1.299
124
evet kızlar eskiden cariyelerin güzelliğinin vazgeçilmez parçası güzel kokmaktı. Saray kadınları misk, amber ve gül kokuları en çok sevilen kokulardı. Kokulu yağları ve suları, özellikle de gülsuyunu çok kullanırlardı. Kıyafetlerini ise güzel kokulu tütsülerle güzel kokulu hâle getirirlerdi. Bunun için özellikle reyhan ve elma kokusu tercih edilirdi..
bizdeki parfümdü deodorantıı oydu buydu yoku anlıcanız daha doğal takılıyorlardı ...
neyse kızlar kullandınız vücut yağları var mı duş sonrası kendime almak isiyorum ama hangisini
alsam kararsız kaldımm..

Canım merhaba, gül yağını tavsiye edebilirim. Hem güzel kokuyor hemde cüldi pürüzsüzleştiriyor, bakımını yapıyor. Rahatlıkla kullanabileceğin yağdır.

Canım merhaba, gül yağını tavsiye edebilirim. Hem güzel kokuyor hemde cüldi pürüzsüzleştiriyor, bakımını yapıyor. Rahatlıkla kullanabileceğin yağdır.

evet tatlım duydum onu hangi marka kullanıyorsun canım piyasa çok gül yağı var kimisi has gül yağı bile değil bu arad doğrudan mı uyguluyosun canım yoksa su yada başka birşeye karıştırarak mı tatlımmm

evet tatlım duydum onu hangi marka kullanıyorsun canım piyasa çok gül yağı var kimisi has gül yağı bile değil bu arad doğrudan mı uyguluyosun canım yoksa su yada başka birşeye karıştırarak mı tatlımmm

Canım, ben Raen Bitkisel Gül Vücut ve Masaj Yağını kullanıyorum. Çok hoş ve kıvamıda iyidir. Birde Rosensenin gül suyunuda yüzüm için kullanıyor bu da yüzümde canlılık veriyor. İnternette araştır. Birde aktarlara git orada da bitkisel ufak şişelerde var sanırım. ama benim kullandığımı tavsiye ederim. Birde rosenseninde gül yağı var bu markada iyidir. Dikkat et bunun farklı isimlerde olanları var Rosense olması gerekli diğer ürünler iyi değil. Rosensenin herşeyi güzel mesela vücut için pudrası bile var vücu kokusu için pudra bile kullanabilirsin hem terlemeyi de önler.

Son düzenleme:
Canım, ben Raen Bitkisel Gül Vücut ve Masaj Yağını kullanıyorum. Çok hoş ve kıvamıda iyidir. Birde Rosensenin gül suyunuda yüzüm için kullanıyor bu da yüzümde canlılık veriyor. İnternette araştır. Birde aktarlara git orada da bitkisel ufak şişelerde var sanırım. ama benim kullandığımı tavsiye ederim. Birde rosenseninde gül yağı var bu markada iyidir. Dikkat et bunun farklı isimlerde olanları var Rosense olması gerekli diğer ürünler iyi değil. Rosensenin herşeyi güzel mesela vücut için pudrası bile var vücu kokusu için pudra bile kullanabilirsin hem terlemeyi de önler.

hımmm yarın çıkıp bakacım fiyatı ne kadar u gül yağının ya bu arada esansıyla yağı arasında bir fark var mı yahu :KK3:

$91037672_tn50_0.jpg
Raen Bitkisel Gül Vücut ve Masaj Yağının fiyatı 23 TL. İnternettende alabilirsin, bazı sitelerde satılıyor. Birde 200 gr epey kullanılıyor, kullanırken bolca sürmenede gerek yok. Gül esansı biraz daha yoğun sanırım canım, biraz yakıcı olabilir. Çünkü gül esansların 1 damlası yeterli oluyor, bazı tatlılarda. Vücutta kullanımında sadece belli bölgelere sürüyorsun yağ olarak kullanılmıyor. Sadece boyun ve bileklerde kullanılıyor diye biliyorum​

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 811092
Raen Bitkisel Gül Vücut ve Masaj Yağının fiyatı 23 TL. İnternettende alabilirsin, bazı sitelerde satılıyor. Gül esansı biraz daha yoğun sanırım canım, biraz yakıcı olabilir. Çünkü gül esansların 1 damlası yeterli oluyor, bazı tatlılarda. Vücutta kullanımında sadece belli bölgelere sürüyorsun yağ olarak kullanılmıyor. Sadece boyun ve bileklerde kullanılıyor diye biliyorum​

hımm yağ almakta fayda var o zaman tatlımm internetten alıyım ya öbür türlüsü baya pahalıya gelicek bana :)

Kesinlikle canım, dediğim gibi 200 gr olması avantajlı. diğerleri 50 gr lık çok pahalı. Yumuşacık yapıyor vücudu, umarım memnun kalırsın.

Evet, masaj yapar gibi sür, vücudunu hem nemlendirir. Krem kullanmana gerek bile kalmaz. Rahatlatır, rahatlıkla kullanabilirsin.

evet canım masaj gibi kullanıyorsun, vücudunu nemlendiriyorda. bunun yasemin kokulusuda var o da hoş koku bırakıyor. Yasemin çiçeğini biliyorsundur. öyle kokuyor. Ben Lila kutudan aldım, kargoda bedava. fiyatlar 29 olmuş ama ona göre. başka vücut yağlarıda var onlarıda incele istersen. İyice kafana yatsın.

Son düzenleme:
evet canım masaj gibi kullanıyorsun, vücudunu nemlendiriyorda. bunun yasemin kokulusuda var o da hoş koku bırakıyor. Yasemin çiçeğini biliyorsundur. öyle kokuyor. Ben Lila kutudan aldım, kargoda bedava. fiyatlar 29 olmuş ama ona göre. başka vücut yağlarıda var onlarıda incele istersen. İyice kafana yatsın.

yasemin kokusu uçucu bir kokuymuş canım pek kalıcı değil ama gerçekten hoş bi kokusu var ya bu radaşu sitenin linkini bana bir atar mısın canım birde o siteye bakayım..

yasemin kokusu uçucu bir kokuymuş canım pek kalıcı değil ama gerçekten hoş bi kokusu var ya bu radaşu sitenin linkini bana bir atar mısın canım birde o siteye bakayım..

Canım benim sağol, sana özel mesaj attım. adresi, şimdiden hayırlı olsun. Bende şimdi bakıyorum alacağım.

Kesinlikle canım, dediğim gibi 200 gr olması avantajlı. diğerleri 50 gr lık çok pahalı. Yumuşacık yapıyor vücudu, umarım memnun kalırsın.

canım bu urun sıvı bır kıvamda mı yoksa hafif bir yogunluk var mı?

elbiseye bulasır mı?

bir de ben gül kokusunu çok severim inşallah koku yogundur?

rosense den gül yagı almayı da planlıyorum, 34 tl idi 1 gramı

kızlar cleanrose markasını duydunuz mu gül yağı veya gülsuyunu kullanmayı düşünüyorum da emin olamadım baya da pahalı aslında ama ..

Benim esimde bana hediye olarak gulyagi almis parfum niyetine ama hicccc sevemedim. Tamamen saf. Cok kucuk bir sisede belki on damla bile olmaz 70 lira vermis.25 kilo gulden elde edilmis. Acaba ben bunu parfum yerine baska niyetle cilt bakim vs icin kullanabilir miyim??Bilginiz var mi?

X