Von willebrant faktör 8 hastası olanlar

Seldos47

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2015
379
113
Selam kizlar faktör 8 düşüklüğü olan var mı doktora gitmistim. Burun kanaması, morarma vs de yok Kroniklesen demir eksikliğim vardı pek ilaçta kullanmazdim senede 1,2 ay falan kullanır bırakırdım. Onunda reglde kaybettiğimiz kanı toplasin diye . Sonrasında doktor test yaptı aptt pt normal çıkmasına rağmen faktör 8 değerleri düşük çıktı. Testi 6 sene önce yaptım sorun olmaz falan dedi ama o zaman regli fazla oluyordum. 7,8 gün gibi şimdi 5 e dustu. Hâla net birşey diyemiyor var yok diye bir değer normalse diğeri dusuk olabilirsin diyo tek. Regle bağlı olabilir mi sizce kadın doğumda karından ultrasonla baktı bizlik sorun yok demişti. Zamanla regl kanamaları vücut alışınca düzene girer dedi bende normal karşıladım. O zaman 24 yaşındaydım şimdi 30 . Bu sorunu yaşayan var mı aranızda ?

Merhaba ben vonwillebrand faktör 8 eksikliği tip 3 hastasıyım . Kanda pıhtılasma maddemin düzeyi yok denecek kadar az yani diş eti kanamaları iç kanama regl kanamaları gibi sorunlar yasıyorum. Adet dönemimde 3X2 seklinde kanı pıhtılastıran hap kullanıyorum ki kanamam fazla olmasın diye kullanmasam kanamam durmaz. Hatta bazı dönemlerde ilac ictigim halde bile kanamam durmuyor 2 haftayı bulabiliyor o zamanlarda faktör 8 iğnesini damaryolundan alıyorum . Demir eksikiğim var haliyle. serum seklinde kullanıyorum tam kendimi iyi hissediyorum sonra diger ay tekrar regl dönemi olunca demirim tekrar düsüyor

Geçmiş olsun. Benimde düşük ama sizin ki kadar değil tekrwr test verdim bakicam artık. Sadece değerlerim düşük çıkıyor belirtiler yok

X