Vize başvurusu yaparken dolandırıldık

-Pandora-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
3.932
11.263
Merhaba kızlar, aranizda hukukçu olan var ise ya da benzer durum yasayan var ise siz neler yaptınız, lütfen paylaşin. Durum şöyle;

İtalya ya gitmek için vize başvurusu yapacaktik, vize işlemleri ismini vermiyorum tek bir firma üzerinden yapiliyormuş, o firmanin ismini arama motoruna yazdim, reklam olup olmadiğina dikkat etmemişim ilk gelen siteyi tikladim, şirketin ismi çoğu yerde yazıyordu, doğru adres olduğunu sanıp aradım, kurumsal bir yere benziyordu, ödeme yapilmadan islemler baslatilmiyormuş, verilen hesap numarasina ödeme yaptik, islemleri baslattik.( Vize icin baska bir para ödemeyecegimizi saniyoruz.) Gerekli belge listesini bize gönderdiler. Belgeri topladik, bu adrese mail attik onlarda bize eksiklerimizi falan söylediler neyse en son vize için randevu aldik. Gerçeği randevuya gidince öğrendik. Meğerse bu firma danısmanlik firmasiymiş sadece vize belgerini kontrol etmek ve randevu almak icinmiş.Esim ve benden 380 er lira aldilar ve bunu bize belirtmediler. Sitede sadece 1 yerde minik yazilarla yaziyor. Vize merkezine de yeniden ödeme yaptik mecburen. Bu siteden bize atilan maillerde cümleleri hep bir kılıfa uydurup yazdiklari için gerçeği göremedik.

Şimdi size sorum böyle bir durum yaşayan, böyle firmalardan şikayetçi olan oldu mu? Verdiğimiz parayi almanin bir yolu var mi? (Dava açınca sitede yazdığını belirtecekler.)
İkinci sorunda şu biz bu firmaya bir çok resmi bilgilerimizi bilmeden verdik, maillerde hep 24 saat icinde silineceği yazıyor ama tabiki güven vermiyor.

5a5c495073093.png

Aklınızda olsun vize için konsolosluklara gidin. Neden başka bir firmayla uğraşıyorsunuz ki?

X