Visanne kullanan hanımlar???

Nazar_1996_26_11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2022
35
7
28
Merhaba benim sağ tarafımda çikolata kistim var doktorum visanne kullanmam mı önerdi fakat ben özbekistanliyim burdaki eczanelere sordum Almanyanin ürettiği bide Türkiyenin ürettiği var dediler. Almanyanın ürettiği neredeyse 50dolar, Türkiyenin ürettiği 200lira falan oluyor bizim burda. Sonra doktorumla danıştım Almanyanınkini al Türkiyeninki pek etki vermez dedi. Sonra Türkiyedeki arkadaşlara sordurttum Türkiyeninkini bulsan şükür et eczanelerde bulunmuyomuş o ilaç dediler. Sizden sormak istediğim Türkiyeninkini mi kullaniyorsunuz Almanıyanınkini mi? Turkiyeninkini kullaniyorsaniz etkisi nasil? Etki veriyormus. Adet olmuyor musunuz? Gebeliğe engel.oluyor mu gercekten? Şimdiden heoinize cok tsk ederim

Öyle bir ayrım olduğunu bilmiyordum bile ki yıllarca kullandım bu ilacı eczanede asla sorulmuyor bu ayrım ama Bayer sanırım markası bu da Türk markası mı oluyo bilemedim. Gebeliğe engel olmak için kullanılan bir ilaç değil aslında amaç endometriozis semptomlarını azaltmak vücudu geçici menopoza sokarak bu durumda tabi ki hamile kalamıyosun. Türkiye'de bu ilaç endometriozis hastalarına reçete ediliyo fiyatı uyguna geliyo reçetesiz fiyatı 200 lira falandır diye düşünüyorum 50 dolar değildir ama tabi burda dolar da çok arttı.

Öyle bir ayrım olduğunu bilmiyordum bile ki yıllarca kullandım bu ilacı eczanede asla sorulmuyor bu ayrım ama Bayer sanırım markası bu da Türk markası mı oluyo bilemedim. Gebeliğe engel olmak için kullanılan bir ilaç değil aslında amaç endometriozis semptomlarını azaltmak vücudu geçici menopoza sokarak bu durumda tabi ki hamile kalamıyosun. Türkiye'de bu ilaç endometriozis hastalarına reçete ediliyo fiyatı uyguna geliyo reçetesiz fiyatı 200 lira falandır diye düşünüyorum 50 dolar değildir ama tabi burda dolar da çok arttı.
Evet ben de kist için kullanmam gerekiyor daha yeni ortaya çikti kistim olduğu o yûzden yazdı doktor. Ama işte ne bilim turkiyenin deil almanıyankini kullan diyor. Visanne ilacini araştırırkan türkiyede kullanan kadınların yorumlarını da gormustum o yuzden soruyorum doktorum neden turkiyeninkini kullanma diyor o zaman turkiyedeki kadınlar nerenin visannesini kullanıyor acaba diye. 7ağustosa istanbula geliyorum o zamana kadar almıyacam o zaman buradan. Yani orada eczaye direk sorsam verirler değil mi receteye falan gerek yok? Bide kolay bulunan ilaç değil mi?

Kolay bulunan bir ilaç her eczanede olmayabiliyor ama yine de bilinen ve çok kullanılan bir ilaç Türkiye'de bence çok endometriozis hastasi var

X