Selülit Vichy Lipometric Selülit Giderici

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Skye

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
24
0
Selam foruma henüz üye oldum ve hemen yazmaya giriştim=) Zaten üye olma amacım bunu yazmaktı. En baştan başlayayım (biraz uzun olacak sanırım=P);

Aslında bir bale öğrencisiydim, bir tür rahatsızlık yaşayıp baleyi 8 sene kadar bıraktım, bu rahatsızlıktan dolayı çok uzun süreler yatakta kalmak zorunda kaldım vesaire. Aslında çok zayıf olmama rağmen bu süreç içerisinde bacaklarımda tahmin edebileceğinizden de fazla bir sellülit sorunu oluştu. Başlarda bunu çok fazla önemsemiyordum ama bu sene tekrar baleye başlayınca ve annemden sürekli "Senin sellülitin var" tarzı eleştiriler alınca ( kafamçokkarıştı ) bunu bir kompleks haline getirdim :çok üzgünüm: Hangi krem daha çok işe yarar diye araştırırken aklımda sürekli Lipometric almak vardı ama hiçbir İngilizce ya da Türkçe forumda/blogda konu ile ilgili yorum bulamadım; neyseki Fransızca veya İtalyanca yeterli yorum vardı ama bu sefer de parasına kıyamadım (kutusu 65 - 2 kutu 100 YTL). Sonunda Nivea almaya karar verdim (onun hakkında da çok fazla iyi yorum var hem de çok ucuz) fakat ülkede resmen Nivea krem bitmiş durumda, hiçbir yerde bulamadım :1shok:

Uzun lafın kısası gözümü karartıp Lipometric ve Nivea'nın masaj başlıklı duş jelini aldım. Bugün Lipometric kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Ve şu an aynada selülit falan göremiyorum. Mucizelere inanmaya başladım desem yeridir. Henüz inceltme etkilerini gözlemlemek için erken, o konuda yorum yapamam ama sizi kısa sürede çözüme ulaştıran bir çözüm istiyorsanız Lipometric'i kesinlikle tavsiye ediyorum. Hayatımda ilk kez sellülit kremi kullandım, herşeye olduğu gibi buna da bilimsel yaklaştım ve 1 aydan önce çözüm göremeyeceğimi düşündüm ama beni gerçekten şaşırttı. Benim gibi ürün hakkında yorum arayıp bulamayanlara hediyem olsun=)

Ama açıkçası bu 2 kutu bittiği zaman Nivea'yla devam etmeyi düşünüyorum, nasıl olsa inceldiğim kadar incelmiş olacağım ve büyük olasılıkla sellülitler tamamen gitmiş olacak...Ama benim gözlemlediğim kadar kısa sürede sonuç almak için bir aletle krem öncesi masaj yapmanız, sıcak-soğuk su şoku uygulamanız ve bunların eşliğinde spor yapmanız gerekiyor. Bunların hiçbirisi tek başına işe yaramıyor (sadece spor da işe yaramıyor bana inanın... baleye tekrar başlayalı 6 ay olmuştu ama kesinlikle bir değişme görmemiştim). Bu arada herhangi bir diyet yapmıyorum, aslında yapsam çok daha iyi olacak sanırım çünkü tamamen karbonhidrat ve şeker odaklı yaşıyorum...

Neyse; üzgünüm uzun oldu :eek: Sorularınızı elimden geldiğince cevaplandırırım bu konu hakkında=)

Eklemem gerek: 1) Çatlaklarımda önemli sayılabilecek bir değişme olmadı, olur mu bilemem 2) Lipometric satan kişiler "Önce Lipocure, sonra Lipometric alın" diyebilirler, ben bunu bir satış politikası olarak gördüm ve kanmadım açıkçası. Sonuçta Lipometric de sellülit görünümünü fazlasıyla azaltıyor neden daha fazla para dökeyim ki?

Selam, ben aslında sorularınıza bilimsel gerçekliği 100% olan öneriler veremem uzman değilim, ama tüm hayatım boyunca bir sporcu (bale bir spordur aslında) olduğum için vücut mekanizmasını iyi bilirim, umarım yardımım dokunur=)

Ben Migros'da gördüm Nivea masaj başlığı olayını, 18YTL idi ve hiçbir hediyesi falan yoktu. Ekonomist kafası tabii, dedim ki "Ben bunu küçük bir parfümeriden daha uyguna kesin bulurum". Ve cidden yanına Q10 sıkılaştırıcı krem ve yedek duş jeli bantlı şekilde 3ünü 18YTL ye aldım küçük bir yerden, ama Rusya'da var mıdır bilmiyorum.

Tabii ki başka masaj teknikleri de var ama olaya bilimsel bakar hurafelerden uzak kalırsak duşun altında yapılan masajın en mantıklı olduğunu görebiliriz. Amaç bölgede yoğunlaşmış yağların dağıtılarak parçalanmasına ve dolaşıma katılmasına yardımcı olmaksa masaj öncesi ve hatta esnasında sıcak su altında olmak çok daha faydalı. Ben duştan çıkmadan önce 1 dk soğuk su şoku uygulayıp tekrar sıcak su açıyorum, bu şekilde dolaşımı son hıza getirmiş olup öyle sürüyorum. Duşu soğuk suyla bitirip kremi öyle sürmeyi tercih etmiyorum çünkü soğuk damarların büzüşmesini ve dolaşımın yavaşlamasını sağlar, bizim amacımız ise hızlandırmak. Bir de su altında duş jeliyle masajın ölü hücreleri temizleme ve dolayısıyla kremin daha iyi etki etmesini sağlama gibi bir durumu var. Ama illa ki Nivea'nın aleti gerekmiyor tabii, cildinizi tahriş etmeyecek kadar yumuşak bir keseyi de yeterince bastırarak uygularsanız sanırım aynı etki elde edilebilir.

Bence krem yürüyüşten "önce" uygulanmalı. Yürüyüş esnasında kaslar çalışacağı ve dolaşım hızlanacağı için yağ yakımı daha kolay olur=) Umarım yardımcı olabilmişimdir=)

SKYE, Ben biraz üşengeç biriyim, termal sauna aldım kullanıyorum tek derdim selülitlerden kurtulmak 3,5 ay sonra düğünüm var bunlardan kurtulmam lazım.

bende bu urunun cok methini duydum acaca baska kullanipta olumlu soncu alan arklar varmifisfisfis

kızlar, lipometric kremin nasıl uygulanacağını çıkan kartta yazanları biri söyleyebilir mi acaba kartı kaybetmişim :KK43:

ben anlatayım canım sana...yere oturup bacaklarını dizden kırıp öne doğru uzatıyosun...sonra kremden biraz sıkıp avucuna,ellerinle bacağını dizinin üstünden baseninin yukarısına kadar dümdüz sürüyosun.CADIARZUtam anlatamıyorum yaa resimli olsa daha iyi oluçak.neyse bunu birkaç kez yap,sonra bacağının üst tarafından alt tarafına doğru sür,sonra da dairesel hareketler yaparak...ama bana kalırsa sen şu kağıdı bul yaa bu böle olmayacak:smiley-cool:

kızlar, lipometric kremin nasıl uygulanacağını çıkan kartta yazanları biri söyleyebilir mi acaba kartı kaybetmişim :KK43:

mesajının üstünden bya zaman geçmiş de, hala böyle bir sorunun varsa fotosunu çekip koyabilirim sositososito

ya lipometric pahalı geldi bana. daha ucuz bi yöntem yok mu.mesela niveanın da selülit için kremleri var.onlardan kullanan var mı

slm kızlar konunun üstünden baya bir zaman geçmis ama yinede sormak istiyorum bende vichy lipometric almayı düsünüyorum özellikle diz bölgemdeki yaglanma için kullananlar nasıl bir faydasını gördünüzmü 2 kutu alacam masaj aletiyle beraber olanı fiyat 104 tl yorumları duymadan almak istemedim kullananlar yorumlarını yazarsa sevirima.s.

ayy eveettt
bende istiyorum bundan almayı
nerde satılıyo canım o ıkı kutu hemde masaj aletıyle beraber

herkese selam. bende yaklasık 2 ay önce lipometrıc aldım.ilk bi kaç gün hevesle kullandım fakat şimdi çok üşeniyorum.ama şunu söyleyebilirim ki bu bikaç günde bile sanki selilütlerimde azalma ve tenimde bir kayganlık pürüzsüzlük meydana geldi.Kremin etkisini göstermesi için , Kremi sürmeden önce mutlaka obölge yıkanmalı ve ya sıcak suyla ıslatılmış bir havluyla temizlenmeliymiş .

geçen tester olarak kullandım ve ilk kullanımda işe yaradı gibi
eşime söyledim iki kutu masaj aleti ile birlikte almış bugün ilk defa sürdüm üstüne masaj yaptım bakalım neler olacak eczacı 14 gün sonra belli olur demiş sadece eczanelerde satılıyormuş arkadaşlar bilginize ...:eek:

ben kullandım.öbür topiclerde de yazdım.selülütin yanında esas çatlağa iyi gelio bu.ben sonuç aldım arkadaşımhihoyyyt

yine çok umutlandım bide bunu deneyim ama denemek için bir tüp alayım acaba tek kremin fiyatı ne kadar kızlarr

X