Vermem gereken 30 kilo, akillanmam gereken seyler ? Seri yardim =)

Yenibirben06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
29
31
28
Kızlar boşanma vs derken zaten kilo almıştım hepten saldım 30 kg fazlam var ozguvensizlikten ölücem sanki kilo versem hersey düzelecek gibi aranızda deneyimleri olan var mı? Ne yapmalıyım.. yürüyüş bandı aldim kendime 3 ay oldu daha binmedim 0 istek.. 0 azim. Eski eşim senden bir bok olmaz sen zayiflayamazsin demisti aklıma geldikçe sinir oluyorum

Kızlar boşanma vs derken zaten kilo almıştım hepten saldım 30 kg fazlam var ozguvensizlikten ölücem sanki kilo versem hersey düzelecek gibi aranızda deneyimleri olan var mı? Ne yapmalıyım.. yürüyüş bandı aldim kendime 3 ay oldu daha binmedim 0 istek.. 0 azim. Eski eşim senden bir bok olmaz sen zayiflayamazsin demisti aklıma geldikçe sinir oluyorum
Akşam yemeği yemedigim bir dönem çok güzel kilo vermiştim. Gündüz canım ne isterse yiyordum ama akşam yemeginden sonra tek lokma bile almıyordum. Sende dene istersen.

30 kg koymayın hedefe. Her ay 2-3 kilo veririm deyin. Normal yemek tabaklarını kaldırın, küçük pasta tabaklarına koyun yemeklerinizi ve tatlı çatal kaşığı kullanın. Biz ailece yıllardır akşam 5 ten sonra yemek yemeyiz. Çocuklar okuldan 3,5 - 4 gibi gelir, bir saat sonra yemek yenir ve mutfak kapanır. Ben kilo almaya müsait biriyim kızlarımın biri de bana çekmiş o yüzden öyle alıştırdım. Tatilde rutinin dışına çıkılır tabi ama kural, akşam geç saatte yemek yenmiyor. Buzdolabında devamlı salata sebze olur. Salatalık havuç kereviz keserim kavanoza koyarım alır yerler. Ben zaten çayı kahveyi şekersiz içerim, çocuklara da bitki çayını şekersiz alıştırdım, bazen çok az bal koyarım. Kek börek poğaça pasta bizim evde de pişer, önemli olan ne zaman ve ne miktarda yediğin. Bir kaç gün deneyin akşam yememeyi. Çok mideniz kazınırsa salatalık elma vs yiyin ve su bitki çayı için. Mideniz alışıyor ve küçülüyor.

Koşu bandına ısınmak zor. Ben tablette sevdiğim ilgilendiğim bir şey açıp seyrediyorum ve o bitene kadar yürüyüş bitmiş oluyor. Hareket etmek zorundasınız. Aksi türlü metabolizma yavaş çalışıyor.

Aralikli oruc yapmayı deneyin, yas ve kilonuza gore hangi saat aralıklarında yapmanız gerektiğini öğrenin..
misal ; öğlen 13:00 - 14:00 olmadan ilk ogununuzu yemeyin ve sabah saatlerinde ac karnına 45 dk yürüyüş yapın.
saglikli temiz gıdalarla beslenin.
bol su icin. sekerli icecekleri abur cuburu hayatınızdan cikarin.
yasiniz kaç bilmiyorum ama yas ilerledikçe kiloyu vermek de muhafaza etmek de zorlasacagindan bir an evvel hedef kiloya inmeye calisin
online spor yaptıran kisilerden hafif egzersiz programları alıp ona da başlarsanız super olur.
istikrar ve azim çok mühim. eski esin o sozu sizi kamcilasin , veremezsin demesine inat halledin bu isi kendiniz ve sagliginiz icin tabii ki. kolaylıklar diliyorum .

Motivasyon sorununuz varsa en iyisi diyetisyen sanırım. O ölçümlere gitmek beni motive ediyordu. Kesinlikle kan değerlerinize baktırın. Değerleriniz düzgün olmazsa ne yapsanız kilo veremiyorsunuz. Yemeği akşam erken bırakmak çok etkili. Alternatiflerle beslenin. Canınızın çektiği sağlıksız şeylerin alternatiflerini bulup yiyin. Kesinlikle porsiyon azaltın. Porsiyon kontrolü yapmayarak gerektiği kadar ilerleyemedim. Hep biraz aç kalkıyorsunuz ilk zamanlarda ama sonra geçiyor, alışıyorsunuz. Ben açlığı seviyordum en son. Hareket etmek zorundasınız. Günaşırı şeker ölçümü yapıyorum. Hareket edebildiğim günlerdeki ölçümlerim bile farklı. Yaparsınız 😊

Benim de 30 kilo fazlam var. Diyetisyenle başladım yeni. Bana daha kolay geliyor diyetisyen ve insan da bir süre sonra alışıyor. Eskisi gibi aç olmuyor 1 haftada mide alışıyor vallahi. Bir de 30 kilo diye düşünmüyorum ben ya. 80 kilo olmak 90 kilo olmaktan çok daha iyi yani çok daha rahat hareket ederim çok daha enerjik olurum. Ne kadar versem kar. 30 veremezsem 20 vereyim 15 vereyim yeter ki azıcık vücut kendine gelsin diye düşünürüm. Boşanma sonrası zaten gitgide daha da motive olursunuz.

Ay lütfen zayıfla o pisliğin pis hatrı için. Kilo versen özgüvenin yerine gelir. Diyetisyenle birlikte ilerle istersen daha istikralı oluyor insan.

Bence 30 kilo çok değil yani şöyle diyim 9 ay alsa hadi bir sene çok ciddi bir değişim olur ama harekete geçmezseniz bir sene aynı kalacaksınız bir 5 kilo verseniz zaten rahatlığı keşfedeceksiniz eminin o 30 kiloyu verince yeni giysiler ve saçta ufak değişiklik size harika gelecek bazen bazı evliliklerin bitişi insanların yeniden doğuşu hatta cooook daha güzel bir döneme geçişte fayda sağlayabiliyor .bu arada ben de çok kilo almışım vermem lazım bir başlayacağım ama bakalım

Önce bağırsak sağlığınızı düzenlemelisiniz. Bu sebeple probiyotik çörek otu yağı ile güne başlayın derim. Ve sabah akşam bir bardak suya doğal elma sirkesi Bir süre mayalı şeylerden, karbonhidrattan ve şekerden uzak kalın, ben ekmek illa yediğim için karabuğday ekmeği ve ununu tercih ediyorum.meyvelerin yanında mutlaka süt ya da yoğurt tüketin

Ben daha yeni kilo verdim. Metobolizma hızlanınca zaten zor olmuyor. Aksam 6 -7 den sonra yeme. Yürüyüş bandında 10 dakika 8 eğimde, 5 dk 6 eğimde, 5 dk 4 eğimde, 10 dk 2 eğimde 10 falanda düz yürü. hız en az 5 olmalı. 5.5 yaparsan daha iyi olur. Bunu yap kilo verme garanti.

Ben eylem adında youtube da olan bir kadını takip ediyorum.
Fiziği çok güzel olduğu için motive ediyor beni :)

Çalışıyorum,iki küçük çocuğum var,ona rağmen haftanın 3 günü spora gidiyorum akşam 8 _9 arası.
Güne limonlu ılıl suyla başlıyorum.
Sonra kahve.
11 de kahvaltımı yapıyorum.
Saat 3_4 gibi akşam yemeğimi yiyorum.
Ve mutlaka 2_3 litre su.
2 ayda 9 kilo verdim.
Hedef kiloma kavuşmama 4 kilo kaldı.
Sayfalar yazsak yinede sen istemezsen olmaz.
Bi yerden başlaman lazım

yürüyüş bandı aldim kendime 3 ay oldu daha binmedim
İlk olarak uzun sürelerle baslamayin,
Yururken müzik, film, podcast acabilirsiniz.
Yürüyüşten sonra yine internet uzerinden erisebileceginiz, 8-10 dakikalik, düşük agirliklarla kisa süreli kol, göğüs, sırt çalışabilirsiniz.
Zamanla karın, kalça antrenmanlari ekleyebilirsiniz.
Başlangıçta kisa süreli olması sizi aşıri yorup, ertesi güne biktirmamasi için. Zaten zamanla yaptığınız sureyi artirmaniz gerektigini vucudunuzda hissedeceksiniz.
Birde başta ısınma ve sonda soguma esneme egzersizlerini de ekleyin.

Çok yakın olduğumuz en son 107 kiloyu gören, insülin direnci ve yüksek tansiyonu olan bir arkadaşımız, gözümüzün önünde -başladığında yaşı 48- pastaları hüplete hüplete iki yıl içinde 40 kilo verdi.

İLk önce sadece tek bir şeye odaklandı, hepimiz şahitiz; İki elim kanda olsa her sabah 20 dakika yürüyeceğim , dedi. Yemesiyle içmesiyle hiç ilgilenmedi.

Yürüdü de.

İki ay içinde yürüyüşler önce 40 dk. sonra her sabah 1 saate çıktı. Yemek aynen devam, ama hayatına yürüyüş girdi.

Yürüyüşler bir saate çıktıktan sonra, bu defa, akşam sekizden sonra bir şey yemeyeceğim, dedi. Bunun ne demek olduğunu anlamanız için, gece yatmadan önce iki tabak mantı yiyip yatabildiğini bilmeniz lâzım.

Sonra aşağı yukarı her iki ayda bir, son saati 1 saat öne çekti, akşam 7, akşam 6, akşamüstü 5.

Yedi- sekiz ayın sonunda, saat 5'ten sonra bir şey yemeyen her sabah 1 saat yürüyen bir kadın oldu. Yemek içerikleri halâ kafasına göre.

Sonra, ekmeği günde 6 dilimle sınırlıyorum(!) dedi. Sonra, pasta dilimlerini haftada üçle sınırlıyorum dedi. Pastaları sınırladığında, halâ bir oturuşta - oturuşta değil de bir Pazar günü film seyrederken - iki koca paket (180 gramlık) antep fıstığını çatır çatır yiyip bitirdiğine gözümle şahidim.

Sonra, hafta sonları hem sabah hem akşam yürüyeceğim artık dedi. O dönemde kalori saymaya da başladı. Bir de haftada iki üç gün evde, youtube videolarıyla 15 dakika dumbellerle hareketler yapmaya başladı, ağırlık çalışması.

Ömrü boyunca spordu, aletti, diyetisyendi gezip 5 kilo verip 8 kilo alan, ömrü boyunca şişman olmuş o kadın gitti, sabah 6'da yürüyen, cildi pırıl pırıl parlayan, çok enerjik, neşeli bir kadın geldi. Şu anda her gün 12 km, hafta sonları 25'er km yürüyormuş.

Ben bu iki yıl boyunca kendisini izlerken, şunu kavradım; acele etmeyen ama hedefini mıh gibi kafasına çakan, kendini ruhen yormayacak şekilde, aşamaları yavaş yavaş ekleyen ama eklediği aşamadan asla geri dönmeyen, bunun üç aylık bir diş sıkma değil de uzun soluklu emek yoğun bir "iş" olduğunu anlayan, bu savaşı kazanıyor.

Boyu 1.70 kilo 67, geçen hafta alışverişe çıktık, 38 beden pantolonu bir giydi, görüntüsüne bakakaldık. Helâl olsun dedik, yöntemiyle dalga geçtiğimiz ilk zamanları hatırlayıp kendimizden utandık.

Akşam yemeği yemedigim bir dönem çok güzel kilo vermiştim. Gündüz canım ne isterse yiyordum ama akşam yemeginden sonra tek lokma bile almıyordum. Sende dene istersen.
Bu nasıl oluyor… akşam en geç 22de yatıp uyudunuz herhalde. Yoksa günboyu iştahı baskılamayınca yeme isteği akşam da devam ediyor. Ancak uyumalıyım ki rahat edeyim. Bende durum bu

Bilmiyorum herkesin bedeni ve duzeni farkli, sanki diyetisyenden yardim almak en iyisi. Aksam yemeginden sonra yemeyerek kilo veren cok insan var ama ben aksam yemeginden sonra yemiyorum , gunde 2 defa yiyorum ama yine de son zamanlarda 4-5 kilo aldim,oncesinden de fazla kilom vardi, sebebi porsiyonlarimin eskiye gore cok fazla olmasi. 1 haftalik iznim var, porsiyonlari azaltarak midemi kucultmeyi deneyecegim, 6 sene once sadece sebze ve et/yumurta ile 2 ayda 10 kilo vermistim. Ama ayni diyeti yapamiyorum, porsiyonlarimi cok azaltmistim. Bir seneden beri bir turlu motive olamiyorum ben de.

Bu nasıl oluyor… akşam en geç 22de yatıp uyudunuz herhalde. Yoksa günboyu iştahı baskılamayınca yeme isteği akşam da devam ediyor. Ancak uyumalıyım ki rahat edeyim. Bende durum bu
Gece çok erken yatmıyordum aslında. 12 de bazen daha geç saate kalıyordum. İlk başladığım günlerde akşamlari başım ağrıyordu mesela. Ama 3/4 günden sonra alıştım. Ben akşam çayın yanına abur cubur yemeği çok seviyorum. Bu alışkanlığı bir anda değiştirince vücut zorlandı haliyle. Ama çok kısa sürede kilo verdim. Belim birden bire inceldi, simitlerim gitti.

izlemeyi ya da dinlemeyi çok sevdiğiniz bi şey var mı? dinlemek derken müzikten bahsetmiyorum uzun soluklu şeyler

X