Hamur İşleri Velibag

daisy66

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
663
4
gözlemeye benziyor fakat tdı nefis çok değişik ve lezzetli bir yemek

malzemeler hazırlanır.

hamuru için
un
su
maya
biraz süt
içi için
5-6 adet patates
tuz
(isteyen peynirde katabilir fakat patatesli çok leziz)

ilk olarak hamur malzemeleri karıştırılarak normal mayalı hamur yapılır,hamurun biraz ekşimesi beklenir.diğer taraftan papatesler haşlanarak çatalla ezilir,tuz katılarak karıştırılır,mayalanan hamurdan bir beze büyüklüğünde hamur alınır
tabak büyüklüğünde açılır içine pataesli harç koyularak hamur büzülerek kapatılır ve patatesli halde tabaktan biraz büyük olacak şekilde tekrar açılır,patatesler çıkmıyor endişelenmeyin,açtığımız hamur teflon tavada yada sacta 2 tarafıda yağlanarak pişirilir.çok lezzetli oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ya ben bu tarifi internetten görmüştüm, denedim ama güzel olmadı. sanırım biraz ince yapmışım. birde mayalı olunca hamur pişirirken bi tarafı kabardı öteki tarafı daha az kabardı öyle oluncada tam güzel pişmedi. kabaran yeri pişti, diiğer tarafları çiğ kaldı. :çok üzgünüm:

o pişme anında kabarır sonra iner canım çok kabarırsa bi iğne batır hemen.kolay aslında ince açılınca daha lezzetli oluyor

çerkezlerinki biraz dakha değişik canım vıccın der onlar bu biraz farklı

Arkadaşlar Beğenilerinizi belirtmek için lütfen teşekkür butonunu Kullanınız

cerkez arkadsımın annesı yapar bunu cok lezzetlıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…