Vejeteryan olmaktan vazgeçilir mi?

Freyza__

⁦❤️الله عظيم⁦❤️
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2015
4.297
9.152
44
İlk kez bdv ye konu açıyorum.Sorum şu aranız da 13-14 yaşlarındayken hayvanlara duyduğunuz sevgi ve merhamet duygusu yüzünden vejeteryan olmaya karar verip ,daha sonra bu fikrinden vazgeçen oldumu?
Yani tekrar et yemeye başlayan varmı aranızda? Ebeveyn olarak nasıl yaklaşmalıyız?

Son düzenleme:
Ben et sevmezdim. Hiçbi türünü de yemezdim. Hayvansal gıdaları da tüketmezdim. Ama doğuştan gelen bi şeydi benimki sadece merhamet duygumla ilgili değildi.

Nolduysa 27 yaşımda hamile kalmamla oldu ve 27 yaşımdan sonra et yemeye başladım. Enteresan bi durum benim için ama senelerin acısını çıkarmak gibi oldu benimki.. olabiliyomuş böyle durumlar demek ki..

gülse birseladı bir türlü aklıma gelmedi,
geçen yıl bir ünlü (gülse birsel diyesim geliyor ama) artık vegan olmadığını açıkladı.
günde 100 gr kadar et tüketmeye başladığını söyledi.

Başlığınıza istinaden vazgeçilir tabi, insanların düşünceleri sabit kalmaz, zaman içerisinde bambaşka biri de olabiliriz. Çevre tarafından yargılanmaktan mı çekiniyorsunuz, siz misiniz ya da bu kişi?

geçen yıl bir ünlü (gülse birsel diyesim geliyor ama) artık vegan olmadığını açıkladı.

Sertab Erener :)

Ben et sevmezdim. Hiçbi türünü de yemezdim. Hayvansal gıdaları da tüketmezdim. Ama doğuştan gelen bi şeydi benimki sadece merhamet duygumla ilgili değildi.

Nolduysa 27 yaşımda hamile kalmamla oldu ve 27 yaşımdan sonra et yemeye başladım. Enteresan bi durum benim için ama senelerin acısını çıkarmak gibi oldu benimki.. olabiliyomuş böyle durumlar demek ki..
İnşallah benim kız da 27 yıl beklemez.Peki et yememe nin size bir etkisi oldumu? Unutkanlık yapıyor uzun süreli eksiklik te diyorlar.Hatta Ebru Şallı bu yüzden balık yemeye başlamıştı sanırım.

Bayağı bekleyeceğim sanırım.. Teşekkür ederim canım.

heh elif şafakmış, google ladım.

Bu kadar ünlünün vejetaryenliği bırakması tesadüf olamaz konu sahibi ehehe. Şaka bir yana beslenme uzmanı değilim ama et yenmeyen bir diyetin eksik olduğunu düşünüyorum. Ben sadece hijyenik olmadığını düşündüğümden nadiren tavuk yerim. Onun dışında haftada 2 gün kırmızı et, 1 gün de balık yiyorum. Zaten bekar bir kızceğiz olduğum için azıcık et alsam yetiyor bana :)

İnsanların damak tadı zaman içinde değişiyor. Ben 20 yaşımda bazı sebzeleri yemeye başlamıştım mesela.
Kokoreçi bu seneye kadar ağzıma sürmezdim ama yedim işte. Gerçi midye hala yemem yiyebileceğimi de hiç sanmıyorum ama belli de olmaz.

Bence zorlamak veya sürekli konuşmak çare değil. Etten alabileceği proteini baklagillerden alsın..

Başlığınıza istinaden vazgeçilir tabi, insanların düşünceleri sabit kalmaz, zaman içerisinde bambaşka biri de olabiliriz. Çevre tarafından yargılanmaktan mı çekiniyorsunuz, siz misiniz ya da bu kişi?
Yo ben değilim canım kızım ben sadece eksik beslenmesine üzülüyorum.Kimin ne düşündüğü nü hiç merak etmedim.İnşallah onun da düşünceleri sabit kalmaz.

İlk kez bdv ye konu açıyorum.Sorum şu aranız da 13-14 yaşlarındayken hayvanlara duyduğunuz sevgi ve merhamet duygusu yüzünden vejeteryan olmaya karar verip ,daha sonra bu fikrinden vazgeçen oldumu?
Yani tekrar et yemeye başlayan varmı aranızda? Ebeveyn olarak nasıl yaklaşmalıyız?

Ben varim.

Aklim erdigi andan hamile oldugumu ogrenene kadar yemedim. Ve basladigimda sadece fazla ekmekli kofte yiyebildim. Simdi doner ve kofte yiyebiliyorum.

Tavuk, balik hic bilmiyorum tadini.. Yumurta da yiyemiyorum.

Çocuklar kofte sever. Deneyin olmazsa zorlamayin. Bende ters tepmişti iyice inada bindirmiştim. Agzima zorla sokuyordu annem. Cignemiyordum. Mecbur kalip aliyordu agzimdan. Kiziyordu. Aglamiyordum iyice sinir oluyordu :)

Bende varım ailem bu konu da hiç üstüme gelmedi kendi kendime vazgeçtim,merak etmeyin sadece altında yatan net bir sebep var mı ona bakın.Benim vardı aileme söylemiştim ve onlarda anlayışla karşılamıştı

X