Çocuk Hastalıkları -Vegaferon Demir Damlası Hakkında-

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.523
24.153
Bebeğim 6 aylık ve bu ay aşıya gittiğimizde sağlık ocağındaki bayan D vitaminine ek bir de demir damlası verdi. Kızımda eskiden ferro sanol kullanmıştım. Bu vegaferon diye bir damla. 6 damla dedi. Verdim ve üçvsaat sonra bebeğimin cildinde döküntüler başladı. Acaba sıcaktan mı yoksa aşıdan mı derken demir damlasının prospektüsünü okudum ve yan etkileri arasında şiddetli döküntü de vardı. Bir daha vermemeye karar verdim. Bu gün arayacaktım sağlık ocağını fakat kapalı malum bu gün cumartesi. Kan tahlilini bir dahaki aşıya dek yaptır mutlaka dedi. Demir damlasını vermeden evvel istemesi gerekmez miydi? yani belki ihtiyacı yok çocuğun? Ne yapayım kızlar? Bayramdan sonra açılır anca sağlık ocağı ve doktorumuz da izinli. Sizce vermeyeyim mi bu sürede demir damlasını? ben vermemeye karar verdim.

Gecmis olsun bizde kizima kullaniyoruz bende oncesinde tahlil yapilip verilmeli diye dusuniyordum ama aile hekimimiz iki tane cocuk doktoru ve aile hekimi akrabamiz vermemiz gerektigini cocuk kansizlik yasarsa bunun kan tahlilinden hemen belli olmayacagini depolari bosalmaya baslayinca belli olacagini ve demir eksikliğinin cok önemli oldugunu soyledikleri icin veriyorum ama cok duzenli kullanmadik biz yani her gece vermiyoruz iki uc gecede bir veriyoruz. Kan sayimi dokuz aylilken cok ii idi. Bu ay yasinda olacak tekrar yaptiricaz tahlil bakalım insallah iyidir. doktora danisip ilacinizi degistirebilirsiniz siz gecmis olsun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…