Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

merhaba arkadaşlar.bende vajiyi burdaki arkadaşların desteğiyle yendim bir yıl önce.şuan 39 haftalık hamileyim.doğum konusunda çok kararsızım vajiyi yenip normal doğum yapan varmı aranızda yada yapacak olan

Kendi doktorum.izinde diye buna goruneyim dedim buda umursamadi.sanirm.brn.icim rahat etsin diye gideyim.dedim bosa gittim.daha cok stres oldum kendi doktorum rahimagzina bakalim falan.diyodu ultrasondan bakiyodu o.ya cnm ben tam bilmiyorum kasilmami degilmi.gobek cevrem srrtlesiyo bu esnada kasiklarimda gerilme oluyo gibi sonr geciyo,sonra bida nr zman olacagi belli olmuyo mesrla dun azdi ,bugun gun icinde oldu baya aksama kadar of ya allahim yardim et magnezyumunda faydasi olmuyo ( insallah erken.dogum olmaz ya dua edin nolur

Buarada canm ben hep yatiyorum yani yatarken oluyo daha cok bu sertlesmeler acaba cok yatmaktanda oluyomudur diyede dusunuyorum.peki bu kasilmalar ulttasonda belli olurmu ozel biseylemi bakipta anliyo doktorlar.bnm dunku doktor ulttasonda bakti bisr yok dedi sanki ben yalan soluyorum .allah korusun illa acil bisr oluncami ciddiye alacaklar

Acikliga alttan ultrasonla bakiyo son ayimda elle muayene yapti bakti acikliga. Ntsye baglayarak gorebilirler kasilmalarin skligni. Doguma hazirlik sancilari olablr braxton dedign kasilmalardan bilemiyorum cnm bence ihmal etmeyip baska bi doktora git madem izinde doktorun ama stres yapma normal olablr bende bazen kasiklarmda sanci hissederdm kasilma oldgnda. Belki biyerinide dayiyo olabilir bebis. Tam olarak ne hissettigini anlat doktora bence alttan bakar aciklik varmi yokmu.icini ferah tut Rabbime emanetsinz

anladım cnm benm doktor ultrasonla karnımdan bakıyodu rahim ağzı açıkmı kapalımı diye..haftaya kontrolüm var gidecem inş.derdimi anlatıcam umarım güzel haberlerle gelirim dua edin kızlar..sertlikler arada devam ediyo bazen artarak bazen azalarak belkide normaldir ne bilim ..ilk hamileliğim bebek hareketleride kasılma gibi hissediyomudur acaba,yada idrar yollarımda sorun vardır .gerçi idrar tahlilini geçen hafta yaptırdım doktor kum gözüküyo demişti bol su iç demişti aile hekimim belkide bu yapıyodur kasılmaları bilemiyorum ya Allah yardımcımız olsun kurtarsın sağlıkla aldırsın bebeklerimizi kucağımıza..aminn

Elvan yazını görmemiş galiba en yakın o yaptı normal doğum öncesinde de var örneklerimiz ben de 36+2 deyim düşünüyorum ama henüz çatı muayenesi olmadım muayene sonucuna göre karar verilecek sen çatı muayenesi yaptrdınmı

He gormemisim hic korkma normal tavsiye ederm sahsen.

Allah yardimcin olsn bir avazda kucaklarsn saglikla hayirlisiyla ins

evet çatı muayenesi yaptırdım.çatı normalmiş normal doğum için.bana göre çok zor geçti çok sıktım ve kendimi çektim ama doktor yapabilirsin istersen dedi tamamen sana bağlı dedi düşünmem için bana zaman verdi.ama ben kendime güvenemiyorum bebeğimi riske atıcakmışım gibi geliyor.sanırım sezeryana karar vericem

Amin amin.bu kromozom bozuklugu nasıl bişidir eger oyleyse cozumu olan bişimidir.nerde ne yaptırcagımıda bılmıyorum bide sagdan soldan sorup oyle gıdıyorum gıttıgım doktorlara hani hem gven acısından hem iyidir die ama biride mi şudur budur demez ilk dusugumden beri dört farklı doktora gittim özeldi onlar bi tane de devlet hastanesınde gıttım şu sorun olabılır bunu yapabılırsın fılan demedi hiçbiri sadece gecen ay gıttıgım özeldeki kadın sagolsun o bazı testler var onları yaptır dedı kagıda yazdı verdı bende gıttım devlet hastanesınde yaptırdım 3 tüp kan aldılar sonucu almaya gıttıgımde de hıç bısı yok dedı dr genetik testler varmıs onlarıda yaptırmm gerekirmi dedim gerek yok olsun ben yinede yaptırıyım dedım gerek yok diyince tekrar yaptırmadım bende

He gormemisim hic korkma normal tavsiye ederm sahsen.

Allah yardimcin olsn bir avazda kucaklarsn saglikla hayirlisiyla ins

teşekkür ederim.ömürlü olsun bebeğin Allah sağlıklı uzun ömür versin inşallah.ben senin kadar cesur değilim sanırım tebrik ederim seni.

Güzel dileklerin için tesekkür ederim canım.kanı o gittiğim yerde yaptılar ama neye gore yaptılar anlamadım Şimdi yarın o kan testını yaptıgım dra randevu aldım hen muayne olurum hemde kan testlerımın sonucunu baana detaylı anlatmasını isterim bide bu genetık testler ve bunjn dısında yaptırmam gereeken ne test varsa nerde yaptırmam gerektıgını ogrenmeye calısırım gercı o dr bana yapan bi yeri soylmişyi ama sonuclardan sonra gerek yok yaptırma ddi.olmadı onun dediği yere gıderım orada arastırma hastanesi.yani burası olmasa bi yerden bişi ögrenıcegım yok bu tur seyleri kime sorarkı insan saolun kızlar iyiki varsınız hepiniz.destekler bilgiler dualar belki insan yakın çevresine bile bu kadar rahat olamaz tekrar hepinize teskkur ederim

Gecmis olsun Rabbim hayirli zamanda hayirli saglikli evlatlar nasip eder ins acini anliyorum bende 2 kez dusuk yaptim kromozom testleri birsuru tahliller yaptirmistim ozaman. Icin rahat edecekse arastirma yaptir tabi.

Elvancım kromozm testlerinde ne yapıyorlar kan mı alıyolar yoksa baska bişimi yani acıkcası genetik testler yada kromozom testleri agrılı acılı işlemlermi ister istemezbılmedıgım seyler oldugu ıcın dusunuyorum ve tırsıyorum korkum canımın yanmasından ziyade kendimi kasıp kasıp vajınusmus olursm yıne

Kızlar hastalandım çok üzgünüm.. adetime daha dört gün var erken oldu aslında bir yandan iyi oldu beklemek daha zor oluyordu hamile miyim diye ümitleniyordum. Çok üzgünüm...

selam kızlar bu topiğn adını değiştirmek lazım "Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler.." değil,
"Vajinusmusu yenip 'hamile' kalanlar" olmuş.. burası..

kusura bakmayın ama biz bu illeti yendikten sonra hamile kalamıyoruz.. ve bununla ilgili sıkıntı yaşıyoruz.. yaşayan bilir.. ne zaman bu topiği açsam hamile olan arkadaşların birbirine yazdığı şeyler var..

Rabbim bebişlerinizi sağ salim size bağışlasın.. ve inşallah bize de nasip etsin..

birazcık kıskandım mı ne?? :26:

Amin inşallah sizlere de nasip etsin benim hamilelik boyunca ettiğim dua Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu güzelliği yani hep dualarımdasınız rahatsız oluyosanız ciddi ciddi söylüyorum yazmayalım hamişler kendi aramızda... Hassaslığınızı anlayabiliyorum ailemde çok örnek var ve biz ailecek bu konuya karşı çok hassasız asla annem beni annecim diye sevmez kızım bile diyemez ismimle hitap eder alınmasınlar diye, yani kısacası rahatsız olan dile getirsin ben dikkate alırım şımarıklık yaptıysam da kusra bakmayın inşş en kısa zamanda hayırlısıyla gelir miniğiniz)

Kızlar hastalandım çok üzgünüm.. adetime daha dört gün var erken oldu aslında bir yandan iyi oldu beklemek daha zor oluyordu hamile miyim diye ümitleniyordum. Çok üzgünüm...

Hayırlısı böyleymiş canım üzülme vaktini bekliyo biliyosun en hayırlı en doğru zamanda gelsin inş

Arkadaşlar vajinusmus yenip kaç ay içinde hamile kaldınız? Ben dün akşam hesapladımda aslında ilk birliktelik 26 Ekim de oldu. Benim üstte olduğum pozisyonda 23 :Kasım eşimin üstte olduğu ilk pozisyondu birliktelik için Ocak ayı başlarında da eşimle artık rahat bir şekilde hafif yanma hissederek ilişkilerimiz başladı yani sizce bunlara göre gerçek anlamda bebek için ocak ayından beri çalışmaları saysam daha doğru olur değil mi? Ocak ayından önce jel ile birliktelik zar zor sağlanıyordu da.

kızlar kızlar napıyosunuz bildiniği üzere bu ayda adet oldum ve gecen hafta cuma bitti ama ara ara bnim kasıklarımda agrı oluyo ne dednidr bide akıntı var gibi afedersiniz oturuken felan bacak aramda hep ıslaklık hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…