Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

canım sen yine de jele geç istersen. bebe yagını bilmiyorum ama jel hamile kalmak isteyenler kullanmasın diye okumuştum bi yerde, galiba bebiş için jel vs kullanmamalıyız

canım ben öyle biriyim ki ancak çok mecbur kalcam ki gitcem dr a. ittirin beni nolur hergün sorun hergün :) ne mecburiyetiniz varsa :) ama gitcem Allah ın izniyle bu kez.

ben bebiş istiyorum amaa jeli biraz daha erteleyeyimmm :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bende öyleyim yaa kolum ağrıyodu 2ay boyunca eşimin tüm ısrarlarına rağmen gitmedim doktora en son baktım bu böyle olmayacak anca öyle gittim eşim deli oluyo bu huyuma :KK9::KK9::KK9:

canım sen yine de jele geç istersen. bebe yagını bilmiyorum ama jel hamile kalmak isteyenler kullanmasın diye okumuştum bi yerde, galiba bebiş için jel vs kullanmamalıyız

canım ben öyle biriyim ki ancak çok mecbur kalcam ki gitcem dr a. ittirin beni nolur hergün sorun hergün :) ne mecburiyetiniz varsa :) ama gitcem Allah ın izniyle bu kez.

şimdi mecbursun ama bebişin icin :KK70:eskıden bole seyler yoktu herhalde duymadım ben buyuklerımızden fılan ama sımdı ımkanlar oldukca farklı ve ii bazı seylerı bılerek yola cıkmak guzel o yuzden gıtmelıyız.bız senı ıterız gıtmessende kaktırırızz he:KK70::KK70:dra gıdersenn sana cuqolata alıcam ama senın yerıne ben yıcem forumdan nasıl atıyım sana:KK34:

çoook teşekkür ederim hepinizi çok seviyorum ilginiz için desteğiniz için :) :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16:
ben bi yemek işine bakıp geliyim. pc açık ama çıkmış görünürsem
öyle bişey olur tekrar gelemezsem hepinize iyi akşamlar dostlar görüşmek üzre öpüyorum çooooooooooooook :KK54: :KK54: :KK54: :KK54:

kızlar bu folik asiti aile hekimleri veriyor mu. ben jinekologdan ya da özel dr dan önce,ilişkiye iyice alışana kadar, aile hekimine gidip bi danışmak istiylorum , ne dersiniz orda da muayene ediyorlar mı? oraya giden var mı? ben muayene için değil de nedir ne değildiir diye bi gidiyim diyorum önceden yakın da bana

folıkasıtı aıle hekımde yazar hopefor :KK66:

yenıden burası canlanmış cok sevındım demekkı yenı yenenler var:)
Rabbim hayırlısıyla isteyen herkese anneliği tattırsın kızlar duamdasınız peşpeşe hamile kalın inşallah :KK19:

kızlar bu folik asiti aile hekimleri veriyor mu. ben jinekologdan ya da özel dr dan önce,ilişkiye iyice alışana kadar, aile hekimine gidip bi danışmak istiylorum , ne dersiniz orda da muayene ediyorlar mı? oraya giden var mı? ben muayene için değil de nedir ne değildiir diye bi gidiyim diyorum önceden yakın da bana

canım aile hekimleri muayene ediyomu onu bilrniyorum ama folik asit yazıyolar bildiğim kadarıyla:))

Rabbim hayırlısıyla isteyen herkese anneliği tattırsın kızlar duamdasınız peşpeşe hamile kalın inşallah :KK19:

canım aile hekimleri muayene ediyomu onu bilrniyorum ama folik asit yazıyolar bildiğim kadarıyla:)
)

çok teşekkür ederim :) nasıl mutlu oldum anlatamam sanki vajiyi yenmek için girdiğim ilk gün aldığım cevaplar kadar sevindim :)

bu arada çıkmam lazım iyi akşamlar çoook teşekkür ederim

canım sen bize bi hamiş hamiş dua etsen senin duan makbuldür:)))

rubella testının pozitif cıkması dıe baktımda sımdıı google den ıgg nın pozıtıf cıkması bu hastalıgı daha onceden gecırms oldugunu veya asısını olmus oldugunu bu sebeble bagısıklık kazandıgını gosterıomus.ıgm de negatıf olması gerekıomus bu da su demek bu hastalıgı su an gecırmıo oldugunu gosterıomus.şimdi baktımda yanı bırı pozıtıf bırı negatıf olckmıs ıkısı bırdden pozıtıf olmıyckmıs sen tabıkıde druna sor bencede

cnm ikiside pozitifmi derken labaratuvar daki adam pozitif dedi sadece bilmiyom içime uşku düştü gidicem doktora bakalım

aile hekimine en az jinekologa gitmeden 2 kez gittim kızamıkçık aşısı için gittim yok dedi biz ne testi yapabiliyoruz nede aşısı mevcuttttt 2 -3 yıl önce bu aşıyı devlet gündeme getirmiş kadınlar isteyenleri aşı yaptırmışmışşş öyle dedi hemşireeler ama şimdi aile hekimleriyle alakalı değilmişşş ama evet dedi doktor önemli dedi muhakkak kontrol ettirin bebekden önce dedi...

canım aile hekimleri muayene ediyomu onu bilrniyorum ama folik asit yazıyolar bildiğim kadarıyla:))
bu aradaaa ben devletin kadındoğumcusuna da gittim jinekologadaaa eee dedim folik asit yazın bariii doktor banaaa yazılmaz devlet karşılamıyorki eczaneden direkt alacaksınız paranızla dediiiiiii vel hasıl almadımmmm ben :) şimdi arkdşlar yazılıyor diyince şaştım bırakın aile hekimini jinekolog bile yazmadı :) neyseeee belki meblası azdır diyeeee :) yarın ilk işim eczacı arkdşa onu sormakk olacakkkk sizlerede yazarım bacılarrrr:KK66:

gel gelelim aile hekimleriii (bir çoğu) yüzümüze bakmıyorrr ki yani kulakdan dolmaa muayene ediyor yani en azından ben gidiyorummm ve şuram ağrıyor şuyum var şu şu şu ilaçlarım diyorum yazdırıp çıkıyorum :KK70: ne muayenesi bacılarrrrrr :):)

yalnızzz hamile kalınır kalınmazzzz sözde bunlar kontrol etmek için derhal aile hekimine gidip ben .... aylık hamileyim demek gerek bunu dedilerr:) o da aile hekimlerinin verileri için gereklii imiş vede kişi sayısı artıyor yaaaa primleri artıyor o bakıma önemliymişşş birde olurda düşük olursaaaa devletin pıhtılaşma iğnesi için en az 2 düşük kaydından sonra devlet kadının düşük ceninini ve kanını test edippp sen de kan pıhtılaşma problemi var al sana iğne hergün doğurana dek vurulacan diyorrr yoksaaa iğne ve testi sıkıntılı ve pahalııı:KK66: ALLAH ARATMASIN İSTEYEN İSTEDİĞİ AN EN SAĞLIKLISINDAN EVLATLAR SAHİBİ OLSUNNNN .... (AMİN)

BU ARADA gülsevdammm evet maşallah çok iyi işliyor ve iyi egzersizciler çıktııı öyle ben gibi umut gibi ağır vakaalr değillll :KK70::KK70::KK70:
maşallahhh sende arada girde bakda bizlere dua et bacımmm hep mayıs anneleri topiciknde gezinyorsunnnn senle aynı sezon hamile olanlar yaşadııı ne dolu bilgilendirmeler yapıyorsundurrrr neyse şunu doğurda 2.ye belki aynı anda denk gelirsek dermişim :21: neyse bacımmm çok öpüyorummmm DUALARINDA BİZLERİDE UNUTMAAA SAĞLICAKLA KAL

cnm ikiside pozitifmi derken labaratuvar daki adam pozitif dedi sadece bilmiyom içime uşku düştü gidicem doktora bakalım
İNŞALLAH SIKINTI YOKKKKK pozitifff demek kızamıkçığı vücudunun bağışıklıkla dolu olduğnu göstermekmişşşşş eczacı arkdşa sordummmmmmmm ama sen yinede gitt doktornaaa all raporlarnı güzelce dosyala herşeyini :)

sana diyorumda ben de azcık düzen olsada yapsam bu dediklermi ya neyseeee.... neyse görüşürüzzzzz yeni tanıştık amaaa; ) iyi oldu buraya transferinizzz :)

:KK3: gıslar ben deldim :)

kocam çok yorulmuş bugün uyuyakaldı bakalım ne zaman uyanacak :)

bu arada ben de aklımdaki soruları sorayım dedim:) şimdi aşıyı gerektiren kızamık mı kızamıkcık mı
gökçe sağol canım verdiğin bilgiler için...

:KK3: gıslar ben deldim :)

kocam çok yorulmuş bugün uyuyakaldı bakalım ne zaman uyanacak :)

bu arada ben de aklımdaki soruları sorayım dedim:) şimdi aşıyı gerektiren kızamık mı kızamıkcık mı
gökçe sağol canım verdiğin bilgiler için...

kızamıkçık galiba :26:

kızlar ben yarın sabah bi test yapcam sağ kasığımda hiç olmayan batmalar oluyo bi kaç gündür bi test yapıp öyle başlıcam çalışmalara regl oldum ama belki üstüne görme falan olabilir (ben yine züğürt moduna girdim) olsun merakımı gidereyim en azından :KK53::KK53:

gebelik sirasinda fetüse zararli olanlar ve ön arastirma yapilmasi gerenler mmr asilari diye gecer: kizamik, kabakulak ve kizamikcik. buna ek olarak su cicegi (varicella) ve toksoplazma taramasini da yaptirmak faydali. bu ikisi de gebelik sirasinda kapildiginda malesef fetüs icin tehlikeli.

+ demek, bagisikliginizin olmasi demek ama bunlarin rakamsal sinirlari vardir, her hastaliga göre degisir. bagisikliginiz yoksa asi tavsiye edilebilir. asidan sonra 3 ile 6 ay arasi gebelik düsünmemek gerekir. bu hastaliklar kontaktan 15 gün sonra vucudda etkilerini gösterir. gebelik düsünenler ve asilari olmayanlar, asi olmayan gebeler bilhassa kücük bebeklerle ayni havayi dahi solumamali - kucaga alip sevmeyi demiyorum bile... ufakliklar yetiskinlere göre bu hastaliklari daha sik gecirdikleri icin... yoksa koca koca adamlar ve kadinlar da kizamik cikariyor olabilir.

bende buraya tansfer oldummmmmmmmm :KK52::KK52::KK52::KK52:

kılzar ben de geldimm ben kasımda yendim ama hep üsteki pozisyonda o yüzden olmadı normal pozisyona başlayaşlı 2 kere giirdik ilişkiyeee belimin altına yastık koyup bekledim doktorad gitmiştim zaten vitamin kan ilacı verdi herşeyim noormal sadece kist var sol yumurtalıgım da oda ilaçla ericekmişş bide bu kızamık testini yaptı doktor ama 5 güne çıkar dedi bide bana doktor duphaston verdi yumurta çatlatıyomuş hamileligi kolaylaştırıyomuş onuda kullanıyorummmb bakalım bende heran size güzel haberler veririm eger bu ay kalmazssam bi topikte bal tarçın çörek otu macununu okudum önce sogan suyu kürü yaıp sonra bu mmacunu kullancmmm baklımmm sade kilo vermem lazım bira zideal liloma 6 kilo falam var bakalımm inş hepiniz göbişi bebeiş dolar

hosgeldınnızzz:KK16:inşallah tez zamanda hamıle haberlerınıı alırız lutfeenn ılıskıye odaklanın ve stres yapmayın aklınıza takılanları sorun elımızden geldıgınde yardımcı oluruzz

kızlar hepinize çok teşekkürler güzel kız ismleri yazarsınız sevinirim..

ben kızım olursa GÜLCE koymayı düşünüyorum :) GÖKÇEN, HİLAL şimdilik bunlar geldi aklım

kızlar ben yarın sabah bi test yapcam sağ kasığımda hiç olmayan batmalar oluyo bi kaç gündür bi test yapıp öyle başlıcam çalışmalara regl oldum ama belki üstüne görme falan olabilir (ben yine züğürt moduna girdim) olsun merakımı gidereyim en azından :KK53::KK53:

:) yap tatlım yap aklında kalmamış olur. hem belki de güzel haberler verirsin bize :)

hosgeldınnızzz:KK16:inşallah tez zamanda hamıle haberlerınıı alırız lutfeenn ılıskıye odaklanın ve stres yapmayın aklınıza takılanları sorun elımızden geldıgınde yardımcı oluruzz

hoşbuldukkk çok teşekkürler inşallah bizde sizler gibi hamiş olucaz bu arada bebişin hayırlı olsun canım Allah sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin :nazar:

X