VAJİNİSMUSU YENDİM!

Ozgurlugunhikayesi

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2020
3
0
33
Merhabalar. 1 yıllık evliyim. Eşimle çok severek evlendik ancak ilk günden itibaren bir türlü ilişkiye giremedik. Çok istememe rağmen bacaklarımı kasıyor onu itiyordum. 3.ayımızda araştırarak bunun adının vajinismus olduğunu öğrendim. Ve aylarca adım atıp bir doktora gitme konusunda çok tutuk davrandım. 3 aylıkken eşimle paylaştım böyle bir rahatsızlık varmış diye başta o da bunu elbet bir gün yapacağımızı çok takmamamı söylüyordu. Sonra o dönem konunun üstünü kapattık. Hatta cinsel ilişki olmadan da evlilik olabilir mi acaba diye bi düşünce bile oluşmuştu diyebilirim. Aylar sonra tekrar konunun üstüne gitmeye başladım daha çok araştırdım ve parmak egzersizi olmadan 3 günde bundan tamamen kurtulabileceğimi öğrendim. Ankaradayım. Dr. Didem Kurban’ı bulmuştum internette. Çok ama çok araştırdım karar veriyor gibiydim ama beni en çok korkutan tedavi yöntemiydi. Acaba canım yanacak mı utanırım vs diyordum. İnternette yöntemleri araştırmıştım ama yine de tam anlamıyla beni ne bekliyor bilmiyordum:) cesaretimi toplayıp eşimle beraber didem hanımı aradım. Randevu aldım, sesini duyunca ve randevuyu ayarlayınca biraz rahatlamıştım çünkü ertelemiyordum artık kabullenmiştim. Bence vajinismusun en önemli adımı bu rahatsızlığı kabul etmek ve randevu almak için cesaret toplamak. Sonrası kendiliğinden bir şekilde geliyor. Didem hanım seanslarda bana istemediğim hiçbir şey yaptırmadı veya yapmadı. Canım asla yanmadı. İlk günkü ön görüşmeden ve muayeneden sonra üç günlük bir tedavi sürecim oldu ve ben bu rahatsızlığı yendim! :) sadece vajinismusu yenmedim aynı zamanda bedenimle ilgili bir çok bilgi sahibi oldum. Özgürleştim kendimi tanıdım keşfettim. Her kadın hak ediyor bunu. Bu durumu yaşayan bir sürü kadın var ve ben yardımcı olmak istiyorum buradan yazarak. Cesaretli olun!:) Bir çok yerde parmak egzersizi yapılıyor beni bu da korkutmuştu parmağı içime alabilsem penisi de alırım diye düşünmüştüm ancak didem hanımın böyle bir yöntemi yok kesinlikle asla canınız yanmayacak. Zaten didem hanım seanslar sırasında sizi çok rahatlatacak. Bu kadar kısa sürede bitmesi harika haftalarca aylarca düşünmenize gerek kalmayacak artık bir cesaretiniz sonucunda bundan kurtulacaksınız omuzlarınızdan yük kalkacak bir engeli aşacaksınız. Ben özgürleştiğimi hissettim sizde hissedin bütün kadınların buna hakkı var:) Ankara’da didem kurbanı bulun ve bu sorundan kurtulun:) sizi çok iyi anlıyorum sorununuzun %100 çözümü var:) Şimdi eşim de ben de didem hanıma minnettarız. Bize cinsel hayatla ilgili bilgiler de verdi. Böyle internetten araştırmak yerine doktordan bilgi almak insanı çok daha rahatlatıyor. Hemen şimdi harekete geçin, size tavsiyem budur:) Hastalık yazdım ama hastalık bile demek doğru değil bence %90 psikolojik, destekle çok rahat aşacaksınız. Özgürleşin!

Merhaba sizin adınıza çok sevindim :) benzer bir sorunum var ve doktor hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Özel mi, muayene ücreti ne kadar, bu durum size maddi ne kadara mal oldu?

5 yıllık evliyim ve çok yüksek seviyeydim asla artık olmıcak diye düşünmeme rağmen bi karar alıp tedaviye başladım ve 4. Günümde çözülmesine hala inanamıyorum. Ankarada Dr. Didem Kurban tedavi gördüğüm klinik ve kesinlikle orda bu problemin çözülmeyeceğine inanmıyorum 🙃 bende yorumlara istinaden gitmiştim o yüzden bir yorumda ben yazmak istedim 🙃

X