Vajinismus

ysm1212

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
58
161
31
Yendikten sonra devamlı yapmak lazım arkadaşlar deneyimlemiş biri olaral öneride bulunmak istedim neden mi ? Korku tekrarlaya biliyor malesef alışana kadar süreklilik çoa önemli.

Yendikten sonra devamlı yapmak lazım arkadaşlar deneyimlemiş biri olaral öneride bulunmak istedim neden mi ? Korku tekrarlaya biliyor malesef alışana kadar süreklilik çoa önemli.
Yazdıklarının tamamında kendimi gördüm. Bende böyleydim ve bak şuan geçmiş zamanlı konuşuyorum çünkü hepsi bitti ☺️ vajinismusken öpüşmek eşimin dokunması bana zulüm gibi gelirdi çünkü sadece opmekle kalmayıp denemek isteyeceğini bilirdim ve o esnada kaçma çabasına girdiğimden zevke odaklanamazdım, bunlar çok normal şeyler. Bu isteksizlik vajinismusun getirdiği bir durum malesef ama yendikten sonra zamanla senin içinde keyifli hale gelecek. Şimdi ben eşimden çok istiyo olabilirim mesela😂 kendini suçlama hepimiz geçtik bu yollardan sende basaracaksin, kendine inan egzersizlerini güzel şekilde yap sonunda çok mutlu olacaksın inan bana ❤️
Merhabalar, ben de 15 aylık evliyim. Vajinismus tedavisi gördüm. Tam aştım diyemem. Dilatörlerle çalıştım. İlk 2 dilatörü kolay alabiliyorum. 3 zor, 4 bayağı zor. Başka bir korkum daha var, evliliğin başlarında eşim hep üstümde denemişiz ve başarısız olduk, eşimle kavgalar bağrışmalar yaşadık. Hep bacaklarımı kapama eğiliminde oldum. Bu sebeple psikolojik olarak ben dilatörleri sırt üstü yatarak yapamıyorum bile, dilatörün üstüne oturarak yapabiliyorum. Eşimle de 3-4 kere başarılı oldum ancak eşimin üstünde deneyerek ve de deneme öncesi dilatöre uyuşturucu sprey sıkıp içimde beklettikten sonra eşimle denedim. Girişte yine de zorlandım ama sonrasında bir şey hissetmedim. Yani spreyden dolayı. Ama spreysiz yapmaya da cesaretim yok. Aşabilmek için üst üste bolca deneme mi yapmak lazım? Yardımcı olur musunuz?

X