Vajinismus ve ilk ilişki sonrası kanama

umayumay2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2022
11
2
34
Arkadaşlar merhaba, ben vajinismus hastasıydım. Dilatör anestezik sprey kullanarak yendim geçen hafta vajinismusu. İlk ilişkim reglim bittikten 2 gün sonraydı. Anestol ve vemcain kullanarak ilişki yaşadım. Sonraki 2 gün de aynı şekilde. İlk ilişkiye girdiğimden itibaren her gün lekelenme şeklinde kanama oluyor. Bugün 7. Gün kanamanın seviyesş biraz artmıştı. Korunduk ve doğum kontrol hapı da kullanıyordum. Bu kanama neyden kaynaklabilir bu durumu yaşayan var mı?

Arkadaşlar merhaba, ben vajinismus hastasıydım. Dilatör anestezik sprey kullanarak yendim geçen hafta vajinismusu. İlk ilişkim reglim bittikten 2 gün sonraydı. Anestol ve vemcain kullanarak ilişki yaşadım. Sonraki 2 gün de aynı şekilde. İlk ilişkiye girdiğimden itibaren her gün lekelenme şeklinde kanama oluyor. Bugün 7. Gün kanamanın seviyesş biraz artmıştı. Korunduk ve doğum kontrol hapı da kullanıyordum. Bu kanama neyden kaynaklabilir bu durumu yaşayan var mı?
Benim de lekelenme oldu birkaç gün ince ince sızdı hep kan. Her seferinde zarın farklı yerden yırtıldığı için olabilir. Vajinanızın tamamen alışmasıyla kanama da bitecektir 🙏🏼♥️ Şiddetli kanamaya dönerse bize bakmayın bir doktora görünün tabi🙏🏼

Benim de aynıydı. Hâlâ kendini kasıyor ve acı hissediyor da olabilirsin.bu yuzden lekelenme olabiliyor vajinusmus sonrasi.Ara verme sakın. Bi süre sonra bitiyor kanama. Yeni yenmissin ara verirsen hep ayni acıyı hissedeceksin. Sen devam et bi sure sonra her şey yoluna giriyor. Tebrik ederim bu arada 👍😊

Canim sprey ve kremi nasıl kullandın bende kullanicam da anlat misin rica etsem ve ne kadar süre bekliyorsun kullandıktan sonra

Canim sprey ve kremi nasıl kullandın bende kullanicam da anlat misin rica etsem ve ne kadar süre bekliyorsun kullandıktan sonra
Ben önce anestol kullandım ama bence anestol etkisiz. Spreyi sıktıktan sonra biraz yanma oluyor. 10 dk içinde uyuşuyor. Ben önce uyuştuğunu bile anlamadım. Eşim oldu dediğinde inanmadım hatta hissetmedim çünkü. Daha sonra da gergindim ama biraz kaslarımı sıkıp bırakarak alıştım genişlediğine ikna oldum canım

Merhaba,kullandığınız sprey ne spreyi acaba ? Ayrıca vajina içine mi kullandınız ? Sağlık açısından zararı olmadı değil mi? Detay yazma şansınız olursa çok sevinirim 🙏🏻

X