vajinismus ve gebelik

beatrise

annesinin bir tanesi o...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
414
13
kizlar icinizde bu problemi yasayanlar varsa yardimci olmak isterim.yardimci olabilecegime inaniyorum cunku bende ayni sorunlari yasadim...:teselli:

Vaginismus gebelige engel bir problem degildir sadece cinsel birlesmeye engeldir. Kadin gebelige uygunsa (vajinismus haricinde herhangi bir jinekolojik rahatsizligi yoksa) vajina girisine dökülen spermlerin yüzme kabiliyeti sonucunda gebelik olusabilir fakat bu sekilde gebelik sansi normal bir cinsel iliskiye göre çok daha azdir.ne kadar ilginc degil mi iliskiye girmeden sadece uzerine bosalarak gebe kalinabiliyormus.acaba bu sekilde gebe kalanlar var midir?

iyide psikolojik diyorlar psikolojilerinide duzeltemiyorlar ve 20 -30 sene bole geciriyorlar bunun tedavisi var sonucta ve 1 saatte hallediyorlar

slm arkadasim oncelikle bu rahatsizligi yasayan biri olarak soylemeliyim ki bu hicte oyle bir saatte falan halledilebilecek bir sorun deil.bir saatte halledilen kisim sadece kizlik zari olabilir.psikolojik destek cok onemli bence.ben yurt disindayim burda seksologa gittim ama hic bir faydasi olmadi.psikolojik yardim istedim beni turkce bilen birine yonlerdirdiler.bu kisiyle gorusmem icinde bir muddet beklemem gerekiyordu yine.ben zaten oldukca uzun bir sure bekledigim icin artik bekleyecek sabrim kalmadi ve haydar beye tedavi oldum tabi tlfnda.cunku benim turkiyeye gelmek gibi bir ihtimalim soz konusu deil bir muddet.lutfen arkadaslar ben kimsenin tvde duydugu o tatli masallara inanmasini istemiyorum.yok 15 dk kada hallediliyormusta yok tek seanslik bir ismiste.bu tedaviye baslarken ciftlerin oncelikle sabirli ve birbirlerine karsi anlayisli olmalari cok onemli.haydar beyin yontemi anestezi kremiyle yapiliyor.belki iliski oluyor ama buna alismak yine zaman aliyor.ve herkeste basarili olmadigini da biliyorum.ben bu rahatsizligi yasarken internetten haydar dumenin tedavi yontemini arstirdim once.bir hastasi oldugu gibi anlatmisti ve iyilesememisti.ben belki dogru deildir diye onun dediklerini yapmadim ve kendim ondan yardim istedim oldukca yuksek bir ucret karsiligi.ama bu sitede vajinismus isimli baslikta bir arkadasin ayzdiklarini okuyunca sasirdim.cunku onun tedavide kullandigi ilaclari oneriyordu o arkadas kendiside o problemi yasayan biri olarak ve sanirim eczaciydi.demekki oyle olaganustu kimsenin bulamadigi bir yontem deilmis bu.insanlari kandirdigini dusunuyorum.ilaclarin adini da vereyim ihtiyaci olanlar icin.EMLA & X ILE BASLIYOR ADINI HATIRLAMIYORUM ANESTEZIK BIR SPREY.bu sayede kizlik zarindan kurtuluyorsunuz.gerisi ise zamanla yavas yavas halloluyor zaten.ilk zamanlar biraz sabirli olsun esiniz.isterseniz ilk bir kac kere ilacla yapin sonra yavas yavas ilaci birakirsiniz.ben oyle yaptim.a.s

amin arkadasim gercekten de oyle allah kimsenin basina vermesin benim evliligimin 7 ayi kabus gibi gecti bu yuzden.

Ben yeni evlendiğimde tam cinsel ilişki yaşamadan hamile kaldım. Hem bakire hem de hamileydim. Yeryüzünde tek ben varımdır herhalde diyordum. Biz bu sorunu eşimin anlayışı ve sevgimizle doktora gitmeden kendiliğinden çözdük. Ama ilk tam birleşmeyi yaşadığımızda kızım 1 yaşındaydı. Kendi psikolojinizi düzenleyin en önemli görev size ve eşinize düşüyor. Ondan sonra doktora gidin. Belki sizin sorununuzun boyutu farklıdır. Allah yardımcınız olsun.

yeni evlenen herçift yaşayabiliyor bunu.
biz ilişkiye girebiliyormusuz giremiyrouz sanıp doktora
gittigimizde hersey normal sen vajınumus degılsın dedı doktorum.
bosu bosuna abartmısım.yok yere

slm arkadasim oncelikle bu rahatsizligi yasayan biri olarak soylemeliyim ki bu hicte oyle bir saatte falan halledilebilecek bir sorun deil.bir saatte halledilen kisim sadece kizlik zari olabilir.psikolojik destek cok onemli bence.ben yurt disindayim burda seksologa gittim ama hic bir faydasi olmadi.psikolojik yardim istedim beni turkce bilen birine yonlerdirdiler.bu kisiyle gorusmem icinde bir muddet beklemem gerekiyordu yine.ben zaten oldukca uzun bir sure bekledigim icin artik bekleyecek sabrim kalmadi ve haydar beye tedavi oldum tabi tlfnda.cunku benim turkiyeye gelmek gibi bir ihtimalim soz konusu deil bir muddet.lutfen arkadaslar ben kimsenin tvde duydugu o tatli masallara inanmasini istemiyorum.yok 15 dk kada hallediliyormusta yok tek seanslik bir ismiste.bu tedaviye baslarken ciftlerin oncelikle sabirli ve birbirlerine karsi anlayisli olmalari cok onemli.haydar beyin yontemi anestezi kremiyle yapiliyor.belki iliski oluyor ama buna alismak yine zaman aliyor.ve herkeste basarili olmadigini da biliyorum.ben bu rahatsizligi yasarken internetten haydar dumenin tedavi yontemini arstirdim once.bir hastasi oldugu gibi anlatmisti ve iyilesememisti.ben belki dogru deildir diye onun dediklerini yapmadim ve kendim ondan yardim istedim oldukca yuksek bir ucret karsiligi.ama bu sitede vajinismus isimli baslikta bir arkadasin ayzdiklarini okuyunca sasirdim.cunku onun tedavide kullandigi ilaclari oneriyordu o arkadas kendiside o problemi yasayan biri olarak ve sanirim eczaciydi.demekki oyle olaganustu kimsenin bulamadigi bir yontem deilmis bu.insanlari kandirdigini dusunuyorum.ilaclarin adini da vereyim ihtiyaci olanlar icin.EMLA & X ILE BASLIYOR ADINI HATIRLAMIYORUM ANESTEZIK BIR SPREY.bu sayede kizlik zarindan kurtuluyorsunuz.gerisi ise zamanla yavas yavas halloluyor zaten.ilk zamanlar biraz sabirli olsun esiniz.isterseniz ilk bir kac kere ilacla yapin sonra yavas yavas ilaci birakirsiniz.ben oyle yaptim.a.s

Betarise,

Aynı problem bendede var araştırdım tedavi için çok para isteniyor bunu karşılayamam :KK43:
bana bu ilacı (emla)nasıl kullanacağımı anlatabilir misin?

arkadaşlar bende vajinismus sorununu yaşamış biri olarak size bi tavsiyede bulunabilirim ,benimkide cok üst düzeydeydi eşim bana yaklaştığında bile aglama krizlerine giriyodum demir kesilmişti mübarek heryerim ,bana o kliniklerde yapılan tedaviler mantıksız ve sacma geliyodu ,bu beyinde biten bi sorun sonuçta ,bende hipnozla tedaviyi sectim 1 seansta inanılmaz şekilde bitti sorunun kaynağına indi çünkü hipnozla,çocuklukta yaşadığım ufak bi olay bukadar büyümüş ve tek seansta bitirdik sorunu ve biz o bikaç gün içinde ilişkiye girebildik. sorunu yaşayan arkadaşlar için bi alternatif ,aklınızda olsun

kızlar merhaba hakkaten bu krem işe yarıyormu bende almayı düşünüyorum bir vajinismuslu olarak

vajinismusu yenenlerden yardım istiyorum sorun psikolojik biliyorum ama olmuyo işte...

bende vajinismusu yenenlerden biriyim benimki 3 ay sürdü ama ben doktora falan gitmedim eşimin anlayışıyla bu hastalığı yendim allahıma şükürler olsun allahım sizide bu hastalıktan kurtarsın inşallah...

Ben yeni evlendiğimde tam cinsel ilişki yaşamadan hamile kaldım. Hem bakire hem de hamileydim. Yeryüzünde tek ben varımdır herhalde diyordum. Biz bu sorunu eşimin anlayışı ve sevgimizle doktora gitmeden kendiliğinden çözdük. Ama ilk tam birleşmeyi yaşadığımızda kızım 1 yaşındaydı. Kendi psikolojinizi düzenleyin en önemli görev size ve eşinize düşüyor. Ondan sonra doktora gidin. Belki sizin sorununuzun boyutu farklıdır. Allah yardımcınız olsun.

nasıl dogum yaptıgını merak ediyorum normal mi sezeryanlı mı ve hamilelik süresince diğer hamilelerden farklı bi durumun oldu mu merak ediyorum yanıtlarsan sevinirim

bende yendim bu illeti ve öle hamile kaldım vajinusmuslu sezeryan doğum yaptım kızım 17 aylıktı medyatik bir dr tarafından iyileştim ewt bende o spreyi kullandım ama öncesinde kas gevşetici ilaç sonra buhara oturmamı önerdi reçetem bile duruyor sonra sprey ve vazelin kayganlaştırıcı olarak kullandım buhar otrması on dk otur sprey sık sonra tekrar buhara otur gibi gidiyorduve bir kere kullandım ardından artık normalim bende hepiniz kurtulacaksınız

Son düzenleme:
arkadaslar msj görünce bana yardımcı olun lütfen yeni üye oldum cok caresizim esim cok anlayıslıydı ama artık sanırım tahammülü kalmadı onun adınada cok üzülüyorum esimi mutlu edemedigim için kendime cok kızıorum ama olmuyo işte offf cok sıkıldım artık yeter nolur yardım edinnnnnnnn

Lütfen bana da ilacı nasıl kullanacağımı yazarmısın ve ilacın tam adını.Lütfen çok sağol şimdiden.

ya bende o emla kreminden aldim ama nasil kullanacagimi bilmedigim icin kullanmadim, nasil kullanmam gerekiyor lütfen yardimci olurmusunuz, nasil yapmam gerekiyor???

X