Vajinismus Problemi ve Ameliyat / Tedavi lütfen bilgilendirin

ophelianora

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
5
0
23
Merhaba uygulamayı kullanmayı bilmiyorum fakat son çarem bura kaldı umarım birilerinin karşısına çıkar. Vajinismusum var daha önce cinsel deneyim yaşamaya çalıştığımda yapamadık ve sonradan kendimi keşfetmeyi denedim. Psikolojik olmadığına %95 eminim çünkü parmak ile darlığa baktığımda yalnızca tek parmağımı alabilecek kadar genişliyor. Ameliyat sürecini yaşadınız mı ya da yaşayan birini tanıyor musunuz? Doktor önerisi yapabilir misiniz gerçekten psikolojik olarak çok yıprandım

Psikolojik olmadığına nereden emin olduğunuzu tam anlayamadım. Vajina esneyebilen bir yapıya sahip, 1 parmak sokarsanız 1 parmak esner ama çocuk çıkan yer çocuk kadar da esner. Psikolojik olan kısmı kendinizi kasmanız zaten dolayısıyla daha dar olduğunu düşünmeniz normal. Kendi kendinize tanı koymayı bırakıp bir uzmana gidin lütfen, durduk yere ameliyat tarihi vereceksiniz kendinize neredeyse.

Size katılıyorum haklısınız fakat bu da galiba iyi bir doktor önerisi bulamamamdan kaynaklı endişe duymamın bir getirisi… Devlet hastanelerinde hem randevu problemi hem de doğal olarak hastalara daha az vakit ayırma sorunu var. Özellerde de önerilenlere gitsem muayene param bile çıkar mı bilmiyorum. Kafam çok karışık ve daha önce deneyimlemiş insanlardan bilgi almak istedim

Burada vajinismus topici var bulamazsanız atarım, birçok kadın orada birbirine yardımcı oluyor. Orada bir gezin okuyun size yardımcı olacak bir şeyler bulursunuz elbet

Sizin dediğiniz kegel egzersizi, vajinismus siz gibi ilişkiye giremeyenler kısmı için. Siz yazın yönlendirirler

Merhaba öncelikle, vajinismusun dereceleri var. Siz 1. derece olmalısınız ve çok şanslısınız. Önce yapmanız gereken jinekolog randevusu alıp fizyolojik bir sorun var mı diye baktırmak. Sonrasında dilatörle işiniz çok kolay, dilatörler pelvik taban kaslara kas hafızası oluşturmayı sağlıyor.

Önerebileceğiniz bir jinekolog var mı acaba? Teşekkür ederim bu arada, fakat 1. derecede genelde hastanın ilişkiye girebildiği/kasılma sonucu sorun yaşadığı söyleniyor okuduğum kadarıyla. Ben yeterince ıslaklık ve rahatlık sağlamama rağmen yapamıyorum hiçbir şekilde, bu yüzden üst seviye olabileceğimi düşündüm

Ben üst seviyeydim, üst seviye şöyle; eşime dokunduramıyordum bile ki 7 yıl sevgililik dönemimiz oldu. Birleşme hariç herşeyi yaptık. O denemeye kalkınca bacaklarım titremeye başlıyordu, ağlama krizine giriyordum. Berbat günlerdi ama biz evliliğin 1 buçuk ayında hemen vajinismus kliniğine gittik. Evliliğimin 2. ayında başardık

Merhaba 5yildir bu sorunla ugrasiyorm ugrasiyorm demek hata olur aslında korkularından dolayı hep erteledim iki kere doktora gittim ve bununla ilgili son gitmemde ciddi bı para ödedim kesinlikle imkansiz değil burda okuduklarimn etkisiyle kendi cabamla yendim 3gunde sende yapabilirsin önce rahat bı ortam dilator set bide bebek yağı önce kendini inandırman lazm asla acı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…