Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben de evlenmeden önce ailemden kötü bişi duymadım ama bunla ilgili de hiç konuşmadım ailemle, eşimle birlikte yaşadım baya bişi yaşadık birlikte olmasak da, bitek abimin eşi evlendikleri hafta poposunun üzerine oturamadığını çok canının yandığını söylemişti, bide bi arkadaşım hiç kolay bişi değil çok zor falan demişti evlenmeden bikaç hafta önce, bende umursamamıştım. şimdi ben yeni evlenecek arkadaşlarıma zorlanacak hiçbi şey yok diyorum, büyütmesinler kafalarında diye ve bunu ortalıkta çok acılı diye konuşan insanlara da cevap veriyorum yok öyle bişi diye:1no2:

ama heralde toplum olarak bu konuda yani acı ve kırmızı konusunda hep konuşulduğu ve büyütüldüğü için bizde bilinçaltımızda baskılasak da böyle bişi geliştirmiş olabiliriz diye düşünüyorum, bi de mesela ben çok korkağımdır, herşeyden korkarım hayvanlardan, doktordan, kan aldıracak olsam bayılıyorum nerdeyse.. belki bu korkaklığın da etkisi vardır, bazı insanlarsa çok cesaretli olabiliyor.
hep zaten bu yuzden bu seylerı yasamadıkmı...kendını bır sye sanan boyle yenı evlenecek kızları aarta abarata anlatıp kokrutup sonra ne odlu yapaıldınmı dıye arayan ınsna yuzune bu durumlardayız...egerkı bır gun RABBIM bana bır kız evlat verrırse onu karsıma alıp ben anlatıcam cınsellııgn ne olduugnu aslında ne kadar kolay olduugnu ...kaderı bana benzemesın ..:emir_bebek:

hep zaten bu yuzden bu seylerı yasamadıkmı...kendını bır sye sanan boyle yenı evlenecek kızları aarta abarata anlatıp kokrutup sonra ne odlu yapaıldınmı dıye arayan ınsna yuzune bu durumlardayız...egerkı bır gun RABBIM bana bır kız evlat verrırse onu karsıma alıp ben anlatıcam cınsellııgn ne olduugnu aslında ne kadar kolay olduugnu ...kaderı bana benzemesın ..:emir_bebek:

ben de öyle düşünüyorum canım, geçirdiğim günler, geceler, aylar ve yıllar aklıma geldikçe bizim aklımıza bunu yerleştiren zihniyete hayretler ve kızgınlık içinde bakıyorum. allah nasip ederde bi kızım olursa belli bi yaşa geldiğinde cinselliği, genital organını tanıması için yardımcı olucam mutlaka ve bunu üzerinde bi baskı olarak hissetmemesi için elimden geleni yapıcam, bizlere sadece kızlarımızı yetiştirirken değil erkek çocuklarımızı yetiştirirken de çok iş düşüyor bence..

canım şimdi hemen hepsini bi kenara bırak bastan baslayalım kayganlaştırıcı edin kendine su bazlı olanlardan daha sonra rahat oldugun hafif yatar bi pozisyonda cok soguk olmayan bi ortamda nefes alarak gevse once sonra işaret parmagınla 10 dakika kadar ileri geri ve daire hareketleri yap bunu hallettiysen iki parmaga gec istersen ara vererek dene daha sonra klasik beyaz muma prezervatif yada eldiven gecirip kayganlaştırıcı sür ve bununlada dene ileri geri yap ve kegel yap sıkıp gevsetme yani kegeli bilmiyorsan ayrıntılı anlatırım daha sonra bunların hepsinde gayet rahatsan hiç bir tedirginliğin yoksa eş parmnagıyla bir parmak ve iki parmak denemelerini yapıp penis egzersizine gecebilirsin beynin anca bu egzersizle ikna olur bir kere olmus evet ama kasılmaların gitmemiş bazen biz de egzersiz yapma ihtiyacı duyduk tamamen bittikten sonra bu egzersizler beynini ikna edicek ve orayı esneticek daha fazla sorun olursa burdayım kolaylıklar diliyorum

Öncelikle tesekkürler destegin ve verdigin fikirler icin pek umudum olmasada tekrar basliyicam. Benim mesaj sayim az oldugu icin özel mesaj yollayamiyorum. Kegel egzersizleriyle ilgili birkac video izlemistim fakat sen de zahmet olmazsa özelden kendi yöntemini yazarsan cok sevinirim. Tekrar tesekkürler.

Öncelikle tesekkürler destegin ve verdigin fikirler icin pek umudum olmasada tekrar basliyicam. Benim mesaj sayim az oldugu icin özel mesaj yollayamiyorum. Kegel egzersizleriyle ilgili birkac video izlemistim fakat sen de zahmet olmazsa özelden kendi yöntemini yazarsan cok sevinirim. Tekrar tesekkürler.

rica ederim bi kere pek umudum yok demişssin 1-0 yenik baslama lütfen silkelen bi burda egzersiz yapıp inanarak basaramayan kimse olmadı kesin cözümü olan bi rahatsızlık hem kendine hem egzersizlere inanarak baslamalısın ve kötü genel önyargılarını bi kenara at şimdi hemen .. evet kegel egzersizini belki baska baska yerlerde defalarca okudun bende okumustum niçin bu kadar gerekli oldugunu egzersiz yaparken kegel yapınca farkettim cunku parmak içerdeyken kasların nasıl kasıldıgını ve nekadar gevseyebilecegini gördüm evet hep bi bahsedilen konu var kendini kasma kasma işte bunu bizzat hissettim o acı denilen sanal durum kasların kasılmasından kuruluktan ve yönün ayarlanamamasından kaynaklanıyor yoksa orda acıya sebep olucak bişi yok biz bizzat kendimiz bunu ortaya cıkarıyoruz şimdi gelelim egzersizlere cok daha ayrıntılı olarak anlatımı bu konunun ilk sayfasında var ama can alıcı ve bana göre en önemli noktasını kopyalıyorum sana

Öncelikle pelvik taban kaslarının fark edilmesi gerekir. Pelvik kaslarını tespit etmek için idrar yaparken akışı durdurmak gerekir. İdrar akışı pelvik taban kasları kasılarak durdurulur. Pelvik taban kasları gevşetilerek idrar akışı devam ettirilir. Kegel egzersizleri bu kasların kasılıp gevşetilmesi ile yapılır. Egzersizlerin tekrar edilmesi gerekir. Bazı teknikler şöyle sıralanabilir:

• 15 kez kasları hızlı hızlı sıkmak arada 30 saniye dinlenip tekrar edilir. 15 tekrar ile başlanır 100 tekrara çıkılır ve günde 2 kez yinelenir.
• Kaslar yavaşça kasılarak 5 saniye tutulur ve sonra yavaşça serbest bırakılır. Günde 2 kez 25 defa tekrarlanır.
• Önce kaslar 1/3 güçte kasılır, beklenir, 2/3 güçte kasılır, beklenir, tüm güçle kasılır ve beklenir. Günde 2 kez 10 tekrar yapılır.

rica ederim bi kere pek umudum yok demişssin 1-0 yenik baslama lütfen silkelen bi burda egzersiz yapıp inanarak basaramayan kimse olmadı kesin cözümü olan bi rahatsızlık hem kendine hem egzersizlere inanarak baslamalısın ve kötü genel önyargılarını bi kenara at şimdi hemen .. evet kegel egzersizini belki baska baska yerlerde defalarca okudun bende okumustum niçin bu kadar gerekli oldugunu egzersiz yaparken kegel yapınca farkettim cunku parmak içerdeyken kasların nasıl kasıldıgını ve nekadar gevseyebilecegini gördüm evet hep bi bahsedilen konu var kendini kasma kasma işte bunu bizzat hissettim o acı denilen sanal durum kasların kasılmasından kuruluktan ve yönün ayarlanamamasından kaynaklanıyor yoksa orda acıya sebep olucak bişi yok biz bizzat kendimiz bunu ortaya cıkarıyoruz şimdi gelelim egzersizlere cok daha ayrıntılı olarak anlatımı bu konunun ilk sayfasında var ama can alıcı ve bana göre en önemli noktasını kopyalıyorum sana

Öncelikle pelvik taban kaslarının fark edilmesi gerekir. Pelvik kaslarını tespit etmek için idrar yaparken akışı durdurmak gerekir. İdrar akışı pelvik taban kasları kasılarak durdurulur. Pelvik taban kasları gevşetilerek idrar akışı devam ettirilir. Kegel egzersizleri bu kasların kasılıp gevşetilmesi ile yapılır. Egzersizlerin tekrar edilmesi gerekir. Bazı teknikler şöyle sıralanabilir:

• 15 kez kasları hızlı hızlı sıkmak arada 30 saniye dinlenip tekrar edilir. 15 tekrar ile başlanır 100 tekrara çıkılır ve günde 2 kez yinelenir.
• Kaslar yavaşça kasılarak 5 saniye tutulur ve sonra yavaşça serbest bırakılır. Günde 2 kez 25 defa tekrarlanır.
• Önce kaslar 1/3 güçte kasılır, beklenir, 2/3 güçte kasılır, beklenir, tüm güçle kasılır ve beklenir. Günde 2 kez 10 tekrar yapılır.

Peki bugün okuldan geldim ve cok yorgunum. Yarin ilk isim yavas yavas baslamak olacak :). Anlasilir ve güzel anlatmissin kegel egzersizlerini cünki herdefa bu ne simdi ben napicam diyordum, tesekkür ederim. Ilerleme yasadikca bildiririm, herkes yener umarim.

Peki bugün okuldan geldim ve cok yorgunum. Yarin ilk isim yavas yavas baslamak olacak :). Anlasilir ve güzel anlatmissin kegel egzersizlerini cünki herdefa bu ne simdi ben napicam diyordum, tesekkür ederim. Ilerleme yasadikca bildiririm, herkes yener umarim.

canım bu hastalıgın en pis noktası ne biliyomusun ErTeLeMek yorgunsun anlarım ama zaten hafif uzanarak yapıcaksın ve yaptıkca mutlu olucaksın ve yorgunlugun yerini hafif bi gülümseme alıcak hemen baslamanı öneririm lütfen bugun hemen basla gelişmeleri bekliyorum yaz buraya

ayrıca yeni gelen arkadaslar bi listemiz var eger okuduysanız farketmişssinizdir o listeye venusten arkadasımız eklesin sizi bu da üzerinize bi sorumluluk yüklüyor ve daha kolay aşmanızı saglıyor

selam zerr ben daha yeniyim aşamaları bilmiyorum. netten araştırdım 2 kez jinekolojik muayene oldum sorun yokmuş her şey normalmiş. şehrimdeki hastaneleri araştırdım doktor bulamadım. nette parmak falan diyolardı deneyemedim bile. o an geldiğinde kendimi kaybediyorum bir doktor buldum 2000 lira istiyor tedavi için ne derece faydalı olacak bilmiyorum eşim de pek yanaşmıyor ne yapacağımı bilemiyorum

canım bu hastalıgın en pis noktası ne biliyomusun ErTeLeMek yorgunsun anlarım ama zaten hafif uzanarak yapıcaksın ve yaptıkca mutlu olucaksın ve yorgunlugun yerini hafif bi gülümseme alıcak hemen baslamanı öneririm lütfen bugun hemen basla gelişmeleri bekliyorum yaz buraya

ayrıca yeni gelen arkadaslar bi listemiz var eger okuduysanız farketmişssinizdir o listeye venusten arkadasımız eklesin sizi bu da üzerinize bi sorumluluk yüklüyor ve daha kolay aşmanızı saglıyor

Haklisin beklemenin bir manasi yok. Sonucta buda kendimize ayirmamiz gereken bir zaman ve gercekten bu icten yaklasimin icin basliyicam, bir dus aldiktan sonra. Bir kac gün sonra ilk degisimleri paylasirim. Herkese iyi aksamlar.

doktor söylemişti eşime penisi sokmadan vajinaya sürt diye ama kesinlikle birleşmeye çalışma öyle yaparken gevşeyip içine girmiş hiç anlamadım oldu

selam zerr ben daha yeniyim aşamaları bilmiyorum. netten araştırdım 2 kez jinekolojik muayene oldum sorun yokmuş her şey normalmiş. şehrimdeki hastaneleri araştırdım doktor bulamadım. nette parmak falan diyolardı deneyemedim bile. o an geldiğinde kendimi kaybediyorum bir doktor buldum 2000 lira istiyor tedavi için ne derece faydalı olacak bilmiyorum eşim de pek yanaşmıyor ne yapacağımı bilemiyorum

aşamaları eski bi arkadasımızdan alıntı yaparak kopyaladım canım senin için ve diger yeni gelen arkadaslarımız için

kızlar çok kişiye özelden mesaj attım bilemiyoum neler oldu herkese yanıt vermeye çalıştım.bisüre önce bana yazan arkadaşlara yollamak üzere tedavi aşamalarını yazmıştım burada paylaşmakta sakınca görmüyorum umarım bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bi nebze de olsa yardımcı olabilirim.

ilk olarak vajina yapsı konusunda bilgi sahibi olmalısın.girişin hemen arkasında boru gibi bir yapı var bu yapı okerdon şeklinde yani içine giren cisim ne kadar kalın olursa olsun genişler.düşünsene ordan çocuk çıkıyor.
daha sonra gleiten jel diye bir jel var ondan al bikaç kutu ve söyleyeceğim şeyleri bu jel yardımıyla sırasıyla yap.egzersizler sonuçlanana kadar birleşmeye çalışmak yasak.

egzersiz 1- ayna egzersizi= vajinayı bolca jelle sonra bir ayna yardımıyla kendi vajinanı incele.dudaklarını aç deliği gör vs.2-3 gün en az yarım saat süreyle incele.

egzersiz 2- 1 parmak 1 boğum= incelemelerini yaptıktan sonra 1 hafta kadar hergün enaz yarım saat işaret parmağını ve vajinanı iyice jelle işaret parmağının bir boğumunu 20-30 derecelik bir açıyla(dik olarak yerleştirmeye çalışma) vajinanın içine yerleştirmeye çalış.kasılma olacaktır.kasılma olduğu sürece parmağını içeden çıkarma ani hareketler yapma.kasılma bitince çıkar tekrar dene.ne kadar süre egzersiz yaptığını kaç kez yerleştirdiğini kasılma ve kaygı için 1den 8e kadar numara ver.kasılma ve kaygı ne kadar yüksek olursa ona göre yüksek puan ver.her defasında biraz daha azalacaktır.1-2 olduğunda diğer egzersize geçebilirsin.

egzersiz 3- 1 parmak 2 boğum.yukarıdaki egzersizle aynı ama işaret parmağının iki boğumunu yerleştir.çok zorlanırsan bi önceki egzersize geç.kaygı seviyesi azalınca diğer egzersize geç

egzersiz 4- 1 parmak tamamı. 1 parmağın tamamını yerleştirmeye çalış.yapamazsan bir önceki egzersiz.kasılma kaygı 1-2 arası olduğunda diğer egzersiz.

egzersiz 5- 2 parmak 1 boğum= işaret ve orta parmağının ilk boğumlarını yukarıdaki şekilde vajinaya yerleştir.çok zorlanırsan bir övceki aşama.rahatlama olunca 6.egzerszi.

egzersiz 6- 2 parmak 2 boğum= işaret ve orta parmağının 2 boğumunu yerleştirmeye çalışacaksın.

egzersiz 7-2 parmak tamamı her iki parmağını sonuna kadar vajinaya yerleştirmeye çalış.

egzersiz 8- makas hareketi= iki parmak 1,5 boğum kadar parmaklarını yerleştir ve içerde parmaklarını makas gibi hereket ettirmeye çalış.bu egzersizi eş parmağına geçtiğiniz zaman bile hergün en az 20 dk uygulayın.

egzersiz 9-eş parmağı= yukarıdaki yazdığım tüm egzersizleri eş parmağı ile deneyin.her bir alıştıma için 1 hafta verin ve hergün yapın.ilk zamanlar eşinizin parmağını kendiniz yönlendirin.rahatlama olduğunda ondan yavaş yavaş kendisinin yapmasını isteyin.tüm bunları yaprken jel kullanmayı unutmayın.

egzersiz 10-penis başı= vajina ve eşinizin penisini güzelce jelledikten sonra penis başını vajinaya yerleştirmeye çalışın.penis başı içeri girer girmez çıkarmayın.sakinleşin kasılmanın azalmasını bekleyin ve yavaşça çıkarın.tekrar tekrar deneyin.bir süre sonra tekrar birleşmeye çalışın.ilk zamanlar jeli kullanmanız kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak.kuruma hissi olmuyorsa jele gerek kalmayacaktır.sonrası serbest sevişme
allah kolaylık versin.

ben şimdilik cıkıyorum sahneyi kadere bırakarak :) vakti varsa yardımcı olur sana biraz emir vaki oldu ama kadercim :)

:))) sen herşeyi yazmışsın zerrcim,daha ben ne yazayım ki,,,o alıntı çok iyi oldu ama,,,nasıl buldun?bende birazdan çıkarımmm,,,kızlar sormak istediğiniz bişi olursa yazın,nöbetçilerimiz çok geceleriii:))))

X