Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

teşekkür ederim hoşbuldum. vallahi öyle hergün egzersiz falan yapmıyorum. sadece vajinaya parmağımı soktuğumda rahat giriyo kasılma olmuyo. ikişki esnasındada kasılmıyorum ama acı oluyo. böyle zorlama gibi. her ilişkiden sonra ağlıyorum ama eşim çok anlayışlı hep destek oluyo bana. eminim oda içten üzülüyordur. zor yaaa

teşekkür ederim hoşbuldum. vallahi öyle hergün egzersiz falan yapmıyorum. sadece vajinaya parmağımı soktuğumda rahat giriyo kasılma olmuyo. ikişki esnasındada kasılmıyorum ama acı oluyo. böyle zorlama gibi. her ilişkiden sonra ağlıyorum ama eşim çok anlayışlı hep destek oluyo bana. eminim oda içten üzülüyordur. zor yaaa

canım sen diğer arkadaşlara göre çok şanslısın ilerden gidiyosun senin yapacağın kendini ilişkiye hazır hissettiğin an emla kremi vajinin içlerine doğru sürüyosun zaten 2 dak sonra uyuşturuyo ve acı falan hissetmiyosun kendini rahat bırakınca zaten acı olmuyo canım

venüscüm benim durumumu biliyorsunuz sizlerin sayesinde buralara kadar gelebildim ben tek parmak egzersizi yapıyordum çok rahatlıkla sonra p...s yarısını alabildim ama birkaçgündür tek parmağı bile alamadım inanılmaz kasılma ve acı vardı regl oldum ardından dün kadın doğuma gittim hayatımda ilk defa ve herşey normal hiçççç birşey yok dedi neden böyle oldu çok ümitliyim regl bitsin emlayla deneme yapacam kesinlikle yaparım diyom acaba bu sıralar biraz canım sıkkın ondanmı bu kasılma ve acı acaba...

moral çok önemli...biz vajililer sürekli negatifliğe sabitlenmişiz hep kötü bişey olur diye illa kendimize bi olumsuzluk yüklüyoruz...hiç o ana kadarki başarılarımızı dikkate almıyoruz nedense...vaji tedavisinin en zor kısmı o ilk parmağın/aparatın/mumun oraya girebilmesidir...onlardan birini oraya sokabiliyosak zaten vaji bitmiştir ki burada maşallah herkes bunu öyle yada böyle başardı (hemen şımarmayın egzersizlere devam kızlar) gerisi inanki an meselesi... canınmı sıkıldı hemen hoşuna gidecek seni mutlu eden bişey yap alışverişe çık otur çikolata ye dans et biraz uyu yada sevdiğin bi filmi seyret sonrasında tekrar dene egzersizi...umutsuzluğa her kapıldığında geriye bi bak ne kadar yol kat etmişsin...her şey senin elinde hakettiğin mutluluğa değil vajinin hirç bir şeyin engel olmasına izin verme....

şanslı olduğumu hissetmiyorum. bazen çok karamsar oluyorum. birde ilişki sırasında onu sürmek heyecanı götürür. önce sürülse başlamadan önce. aslında erkeklerde aceleci davranıyo ondan oluyo. önemli olan hazır olmak kadınlar daha uzun sürüçte etkiliniyo ama erkek bir harekete bakar:)

şanslı olduğumu hissetmiyorum. bazen çok karamsar oluyorum. birde ilişki sırasında onu sürmek heyecanı götürür. önce sürülse başlamadan önce. aslında erkeklerde aceleci davranıyo ondan oluyo. önemli olan hazır olmak kadınlar daha uzun sürüçte etkiliniyo ama erkek bir harekete bakar:)

canım ben emlayı önsevişme esnasında sürdüm 2 dak sonra uyuşturuyo zaten sende bu şekil yapabilirsin bide sen üstte ol böyle daha kolay oluyo ben bu şekilde başardım

kısa zamanda çok güzel ilerlemişsin balım.:nazar: ben bu aşamaya gelene kadar aylar geçmişti.egzersizlerini hergün düzenli yaparsan mutlu günler yakında.
moral çok önemli bazen kafamıza bisürü şey takıp gergin olabiliyoruz. 2 parmak alırken ertesi gün tek prmak bir boğum bile alamıyabiliyoruz.öyle bir durumda moralini bozma daha önce yapabildiğini düşün yine yapabileceğini düşün.çünkü hepimiz yaşıdık bu durumu geriledim diye düşünme.kısa zamanda güzel haberlerini bekliyoruz canım opuyorumnanaktan

ayy çok haklısın gercekten hersey moralle alakalı bende esıme dıyorum bak bu kadar ılerlemişken sakın yanlış bişi yapma benı kızdırma valla yaptıgımız hersey gıder kapanır dıyorum korkuyo oda kusursuz davranıyor bana:)))

ama merak ettıgım bişi var arkadaslar şimdı ben 2 parmak aldım kökune kadar bırde eldıvenıın içine pamuk doldurdum penıs gibi yaptım ama çok da kalın degıl tabı 2 parmak kadar vazalın surup onu içime alıyorum esım sokup çıkarıto kendım yapamıyorum nedense o yaparsa oluo...o seyı de aldım kökune kadar ama kızlıgım bozulmadı benım:S

neden anlamadım yanı nerde bu zar nıye bozulmuyor...???

şimdıye kadar aldıgım seyler esımın p..s yarısı kadardı onu denyınce mı bozulcak acaba yanı p..s i komple alınca mı?

çok korkuyorum yanı nerdee bu zar nerdeeee:) ??

tebriklerr hihoyyyt

''Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

manası: "Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma Rabbim hayırla sonuçlandır"

Bu duayı da egzersize başlamadan önce okursan, hatta normal zamanda bile altından kalkamayacagını düşündüğün işlerde okursan çok faydasını göreceksin...

:1rolleyes:

çok tşk ederım arkadasım ben o sırada euzu besleme falan çekıyordum allahım yardım et dıyordum bunuda sölerım bol bol tşk ederım:)

arkadaslarım birsey daha belırtmek istıyorum bu kadar basarmamın en buyuk nedenlerınden bırı NEFESSSS.....

derin derin nefes alıp vermek o kadar ıyı gelıyor kı...eşime dıyorum mesela 3 kere nefes alıp verıcem 3. de ılerle....sonra o ılerlıyor ve dıyor ne hıssedıyorsun suan hiçbişi dıyorum acı yok ılerledım baya dıyor:) mutlaka bol bol derın derın nefes alıp verın....gercekten nefesı verırken altımız açılıyor rahatlıyor daha 1 hafta oldu baslayalı bu seylere bu kadar ılerledım inş en kısa zamanda ben ve butun sorunlu arkadaslarım basarır...

8-9 aydır etmedıgımız kavga kalmadı:S bosuna huzursuzluk kaçmak asla çözum degılmış anladım artık umarım basarıcam bu işi:)

ayy çok haklısın gercekten hersey moralle alakalı bende esıme dıyorum bak bu kadar ılerlemişken sakın yanlış bişi yapma benı kızdırma valla yaptıgımız hersey gıder kapanır dıyorum korkuyo oda kusursuz davranıyor bana:)))

ama merak ettıgım bişi var arkadaslar şimdı ben 2 parmak aldım kökune kadar bırde eldıvenıın içine pamuk doldurdum penıs gibi yaptım ama çok da kalın degıl tabı 2 parmak kadar vazalın surup onu içime alıyorum esım sokup çıkarıto kendım yapamıyorum nedense o yaparsa oluo...o seyı de aldım kökune kadar ama kızlıgım bozulmadı benım:S

şimdıye kadar aldıgım seyler esımın p..s yarısı kadardı onu denyınce mı bozulcak acaba yanı p..s i komple alınca mı?

mrb canım ,çok güzel gidiyosun,maaşallh diyeyim:nazar:
çok kısa bir zamanda başaracağını düşünüyorum,,,
bende eşimin parmağıyla 1-2 kez egzersiz yapmaya çalışmıştım,sadece bir parmağın ilk boğumunu almıştım,sonrasında pe...s denememiz olmuştu ,ve başarmıştım,,,benden hiç kan gelmedi,burda egzersiz yapan arkadaşların bazılarının egzersiz sırasında,bazılarının ise penis denemesinde kan gelmiş,,,bazılarının ise hiç ...seninde belki hiç gelmeyebilir,

canım korkulacak bişey yok.zar orayı kapatan bir yapıya sahip değilki.ince soğan zarı gibi.eğer orası zarla kapalı olsaydı adet olamazdık.hatta adet olurken küçük parçalar gelirya onlar hiç gelemezdi.
bazı kişilerde kırmızı geliyor bazısında gelmiyor.benden hiç gelmedi ne egzersizde ne p...denemelerinde.

arkadaslar bu kanın gelmesı lazım ya bır sekılde:S yanı bunu esıme nasıl anlatıcam ben erkeklerde böle kalıplaşmış bır dusunce var burda yazdıklarınızı ona okudum bak gelmeyebılırmış dıye nıye dıo senın zarın yokmu neden kan gelmesın dıyo bılmıyorum dedım bak böle yazmışlar gelmeyebılıyomuş dedım...

umarım bende böle bişi olmaz:S yanı p...s denemesınde de gelmezse bekaretımı nasıl ıspatlarım ben bunun soru işaretı olarak kalmasını istemem doktora gıtsem o anlarmı....

üff acaba parmak denemesınde falan mı bozuldu yanı? hiç kan gelmedı önceden yada pembemsi bır sıvı bıle aklım çok karıştı napsam ya:S

arkadaslar bu kanın gelmesı lazım ya bır sekılde:S yanı bunu esıme nasıl anlatıcam ben erkeklerde böle kalıplaşmış bır dusunce var burda yazdıklarınızı ona okudum bak gelmeyebılırmış dıye nıye dıo senın zarın yokmu neden kan gelmesın dıyo bılmıyorum dedım bak böle yazmışlar gelmeyebılıyomuş dedım...

umarım bende böle bişi olmaz:S yanı p...s denemesınde de gelmezse bekaretımı nasıl ıspatlarım ben bunun soru işaretı olarak kalmasını istemem doktora gıtsem o anlarmı....

üff acaba parmak denemesınde falan mı bozuldu yanı? hiç kan gelmedı önceden yada pembemsi bır sıvı bıle aklım çok karıştı napsam ya:S

canım istersen dr a git muayene ol,kızlık zarın hakkında bilgi vericektir doktorun,muhtemelen seninde esnek bi zarın var,,,

Gerçekte kızlık zarı vajina girişini ancak kısmen kapayan, oldukça ince bir zardır. Tümden kapalı olması imkânsızdır, hiç değilse âdet kanı oradan akacaktır. Kızlık zarı aralığı kiminde çok küçük, kiminde nispeten geniş olur. Kimi kızlık zarı oldukça kalın, kimisi ipinceciktir. Ne var ki kızlık zarı elastik bir dokuda olduğu için zardaki aralık, kas gevşetmesi ile ya da penisin zorlamasıyla genişleyebilir. Aralık, penisin zorlamasıyla genişlerse, bu durum biraz kanamaya ve geçici bir ağrıya neden olur, ama vajinanın kendisi herhangi bir zarar görmez.

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır ve kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde, ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu duruma her 100 genç kızdan birinde ve belki daha fazlasında rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının üzerinde yer alan damar yapıları çok az olduğundan, zar yırtılmasına rağmen gözle görülebilen bir kanama gerçekleşmeyebilir.

detaylı bilgi için netten ,iyice araştırabilirsinn,,,eşine de okut bence canım,

Vajinal akıntılar ve girip çıkma işlemi nedeniyle de kan ya pembemsi sıvı halini alır ya da zaten çok az olduğu için gözle görülmeden o sıvıya karışabilir. Kan gelmemesi illaki esnek bir yapı olduğu anlamına gelmez. Esneklik nadir bir ihtimaldir. Erkekler ne bekliyor ben anlamadım. Bardaktan boşanırcasına kan mı görmek istiyor ya da kurbanlık birşey mi var ortada kan aksın istiyor. Nedir bu kan takıntısı ? Nedir kadının bu bitmez çilesi yaa ne bu cehalet. Neden prim veriyorsunuz neden anlamıyorum. Sizin geçmişinizden şüphe eden biri , sizden şüphe eden , namusunuzdan , ahlakınızdan şüphe eden birisinin sevgisinden siz neden şüphe duymuyorsunuz ? Neyi ispatlamak zorundasınız ? Hep kadınlar yapıyor hep o yüzden değişmez bu kısır döngü.

şimdi doya doya keyfini çıkar bebişim....evet sürekli okuyan arkadaşlar aklınıza takılan soruları bir an önce sorun ve egzersizlere başlayın sonra kaldığınız yerden okumaya devam edersiniz...şuna inanıyorum ki yazdıkça kendinize güveniniz gelecek...

sagol canımcım kesinlikle sorsunlar burdaki arkadaşlara hemen cevap gelior zaten sagolsunlar ve sayfaları ısrarla takip edip uygulasınlar egzersizleri..

X