Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bırde arkadaslar doktora gıttıgım kızlık zarın yuksek duvarlı ılıskın zor olur dedı zaten gırıp bır yerde takılıyor ama o kadr ugrasmadada olmazmı anlamadım bır turlu

bırde arkadaslar doktora gıttıgım kızlık zarın yuksek duvarlı ılıskın zor olur dedı zaten gırıp bır yerde takılıyor ama o kadr ugrasmadada olmazmı anlamadım bır turlu
canım bence sen parmak egzersizlerine başla.anladığım kadarıyla istemsiz kasılmaların yok sadece bi yerden sonra devam edemiyorsun.eğer parmak egzersizlerini düzenli bi şekilde yaparsan çok kısa zamanda ilişkiye girebilirsin.

kızlar hamiş oldum çok mutluyum 4 haftalık hatırlayan varsa geçen ay yendim vajiyi ve hamile kaldım...hepiniz başarabilirsiniz sadece inanın ve burdaki arkadaşların tavsiyelerini dinleyin işe yarıcak emin olun :))

ben ne kendim ne de esimle o egzeerszileri yaqpamıorum dokunamıyyorum bile...tamamen bir umutsuz vaka 3 ay oldu evleneli :KK43:(((
ben yapamıcam galiba..İŞİN İLGİNCİ benim ilk gece kanamam oldu ondan sonra ne olduysa oldu ..olmuorrr mafoldumben
canım umutsuz olma lütfen.başarıcam dersen başarırsın önce inan.ben parmak alıştırmalarımı tuvalette oturur pozisyonda yapmıştım(klozet değil tabiki).emin ol çok faydası var.çünkü tuvaletteyken vaji çok açılıyor ve parmağın hemen giriveriyor.ellerini güzelce yıka.kayganlaştırıcı sür bolca ben hiçbirşey sürmeden yapmıştım o zaman bile çok kolay girdi ama sen sür.işaret parmağınla önce vaji bul yavaş yavaş ilerlet.bi dene bişey kaybetmezsin.kolay gelsin.

kızlar hamiş oldum çok mutluyum 4 haftalık hatırlayan varsa geçen ay yendim vajiyi ve hamile kaldım...hepiniz başarabilirsiniz sadece inanın ve burdaki arkadaşların tavsiyelerini dinleyin işe yarıcak emin olun :))

1 ay içinde hamile mi kaldın?
Keşke biraz alışsaydın önce ilişkiye...
Tebrik ederim yine de...

arkadaslar mrhaba ısın acıgı ben vajınusmuyum degılmıyım bılmıyorum soyle acıklayayım evlenelı 10 gun oldu ılıskıye gırmeye calısıyoruz ama acıyınca hemen bırakıyoruz esımde sagolsun fazla zorlamamaya calısıyor cok az gırıyor ama bır yerden sonra acımaya baslıyor en fazla 5 dık fln ugrasmısızdır ama kendımı eksık gıbı hıssedıyorum esıme karsı mahcup oluyorum yardımlarınızı beklıyorum :sinifsinif:

galyana ihmal etme hemen parmak egzersizine basla, yoksa bir bakmissin bugün yarin derken 1 sene olmus:gitme:

kendini korkutma ben 3 tane doğurdum birkere bile alttan bakmaqdılar yani bakalım diyen vardır ama sen istemedikten sonra şart değil.daha şimdiden kendini üzme hiçççç bişeycik olmaz ben vajili olduğumu bile söylememiştim hayırlısı olur inşallahhhhh....[/QUO
canım nasıl gidiyor egzersizler.uzun zamandır gelmiyosun?devam ediyorsun inşallah...

valla canım daha tek parmak egzersizindeydim çok iyi gidyodu hatta p...s yarısını almıştım ama noldu anlayamadım kaç seferdirdir deniyorum tek parmağı alamıyorum şaşırıyorum inanki herhalde biraz moralim bozuk çok gerginim birde adetime 1 gün var ondan olabilirmi acaba...yardım ederseniz sevinirim...:2:

valla canım daha tek parmak egzersizindeydim çok iyi gidyodu hatta p...s yarısını almıştım ama noldu anlayamadım kaç seferdirdir deniyorum tek parmağı alamıyorum şaşırıyorum inanki herhalde biraz moralim bozuk çok gerginim birde adetime 1 gün var ondan olabilirmi acaba...yardım ederseniz sevinirim...:2:

aypar aynı şey bende de olmuştu motivasyon çok önemli morelim bozuk olduğu zaman egzersiz yapamıyodum ertesi gün kendimi mutlu ederek uyandırıyodum ki günüm güzel geçsin diye morel çok önemli ayrıca adet olman buna çok büyük etken

aypar aynı şey bende de olmuştu motivasyon çok önemli morelim bozuk olduğu zaman egzersiz yapamıyodum ertesi gün kendimi mutlu ederek uyandırıyodum ki günüm güzel geçsin diye morel çok önemli ayrıca adet olman buna çok büyük etken

bende ona bağladım zaten zoraki yapmaya kalkınca olmuyo birde vaj deki şişliğe takınca korktum çarşamba günü kadın doğumcuya gitcem bir muayene olup hiç bir sorun olmadığından emin olmalıyım..

bende ona bağladım zaten zoraki yapmaya kalkınca olmuyo birde vaj deki şişliğe takınca korktum çarşamba günü kadın doğumcuya gitcem bir muayene olup hiç bir sorun olmadığından emin olmalıyım..

o vajideki şişlik bende de olmuştu korkulacak bişey yok regl döneminden kaynaklanıyo bide fazla yüklenmekten olabilir ama içini rahatlatmak istiyosan doktora git derim

evet tatlım sana katılıyorum hemde aynı anda başarmıştık ilk denememde kırmızı gelmişti 2. denememde de geldi ve hafif ağrı olmuştu bıraktım dün 3. denememi yaptım kırmızı gelmedi rahat bırakınca acı dahi olmuyo ayyyy ne güzel eşlerimizi artık mutlu edebileceğiz tekrar tebrikler canım benim :1hug:

evet çook güzel canım yaaa ama ben girdiği zaman hiç hareket edemiyorum felaket bi basınç oluyo git gel felan yapılmıyo yani sendede öyle oluyo mu:çok üzgünüm:

zaten kasılmaktır vajinismus olmak
elbette ilk önce jinekologa görüneceksin zar var mı yok mu dar mı genişmi yada farklı bi sorun varmı
zaten çogundaa bi sorun çıkmıyo ben iki kez gittim bana zar çok yakında hemen olur ilişki demişti ama korku acı cesaretsizlık ......ve daha nice şey yüzünden yapamadım ve buradaki bir çok kişide yapamadı egzersizler tamam sanki bi görev gibi her zaman ilişki öncesi yapmak çok sıkıntılı ama o olmadanda acı duyuyoruz kasıyoruz zaten bu bi müddet sürüyo sonra zaten kendiliginden bırakıyorsun
ben tam 3 dr a gittim 2 de psilolojik dedi psikiyatri ye gitmelisin dedi sadece 1 tanesi krem vermişti bunu kullan olacaktır diye ama olmadı işte beyin bunu kabul etmiyo sen sıkıyosun acıyo çok kötü bi travma bu bi eşler bize nazik davranıyo biz daha çok acı duyuyoruz aslında paranın boşuna gittigini ben vajili degilmişim boşuna gtmiş diye degilde
öncesinde biraz çabalasaydın da sonra hiç bişi olmasaydıda öle gitseydin de buna öle karar verseydin
burada çogu egzersizde başarıların kimi oldu randevusunu iptal etti kimi çok agır geçirdi direk dr bile sen agır bi vajilisin dedi ve direk bu tür dr lara yönlendirdi
bunu en iyi sen bilirsin sonra dr karar verir ve birde dr bazısı bu konularda çok acımasız
insan psikolojisinden hiç anlamazlar herşeyi çok basit sanarlar senini moralini alt üst ederler

Bilmiyom cnm ya artık sadece dua ediyorum :1no2: inşallah biter tamamemn şu kasılmalarım

Bunu nasıl anlayabilirizki? :uhm: Belkide sen egzersizleri yaptığın için ve ilişkiyede girebildiğin için öyle olmuştur.Sonuçta egzersizlerden sonra kasılmaların azalmıştır zamanla,Dr da kasılmadığını görünce vaji olmadığını düşünmüştür.Çünkü örneğin ben çok kasılıyorum,Şimdi nerden anlayabilirim vaji olup olmadığımı,canım yaaa...? Oooof ooof bilmiyorumkismile

Valla adama bende öyle anlattım ama .. belkide öyleydim ve yendim sonradan. ne bileyim Allah birdaha düşürmesin doktora.. Herkesi kurtarsın

yaa :KK43: benim tedavim asiri uzadi arkadaslar..dr tatilden döndü --dün gittik fakat ben reglendim.. esimin parmagini verdi ödev olarak.. esimin 2 parmagiyla dün yaptik ..yattik ..sabah kalktim reglendim :KK43:(( ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ne kadar uzadi yahuu ??? bu arada esimden cok cekiniyorum az önce de denedik ama cok az devam edebildim,korktum igrenir diye?? regl döneminde devam edenler var mi ???

bi de dr bana 30 sayi yap dedi ama ben 20 yi gecemedim ilk denemede?? es ile zor oluyor..emla da bitti..bu kismi basaranlar ve yapmakta olanlar .. yardim.. :KK43:(

Kızlar bişi sorucam: Şu anda egzersize başlıyorum da önce kayganlaştırıcı sürüp parmağınızı bi kere içeri alıp sonra emla mı sürüyorsunuz yoksa önce emlayı içeri sürüp sonra mı kayganlaştırıcı sürüyorsunuz?? Bilen cevaplarsa sevinirim emla parmağımın ucunda bekliyorum :))

X