Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bizim durum biraz farklı galiba.4 yıllık bir ilişkimiz var ve eşim 4 yıldır bana karşı ilgili ve çok istekli cinsellik konusunda yinede çok tartışıyoruz ve beni suçluyor "birazda sen üstüne düşeni yap, çok isteksizsin,sen böyle oldukça soğuyorum" diyor.ne yapacağımı bilmiyorum cinselliğe karşı gerçekten soğukmuyum acaba.evet onun kadar istemiyorum bu doğru ama bu hiç istemiyorum anlamına gelmiyor.
Bu arada dün gleit gelen almış en yakın zamanda kendi parmağımla da deneme yapacağım.eşimin parmağını alıyorum ama kendim yapamıyorum.eşim kendi organını tanı kendine güvenin gelir diyor ama ben korkuyorum.sen yap diyorum eşime.Ne olacak bu halim yaa.

canım eşinin parmağını hiç sorunsuz alabiliyorsan kendi parmağından neden korkuyorsun ???? normalde bilirsin bizim parmaklarımızdan daha kalın eşlerimizin parmağı benim 2 parmağım ancak eşimin tek parmağı kadardır...daha kalın olan bir yabansı cismi içine alabiliyorsan kendi parmağınıda alabilirsin...düşün eşin senin kulağına yada burnuna parmağını sokmaya çalışsa rahatsız olursun ama kendi parmağından rahatsız olmazsın...bilinç altımızın küçük bir oyunu bize inan kendin vajine dokunduğunda neyin ne olduğunu çok daha iyi anlıyorsun...inanamıyorsun o kadar dar sandığın yer meğer ne kadar geniş ne kadar elastikmiş...ilk parmak egzersizine başlamak zordur hepimiz bunu yaşadık...ama inan bana bi kere alsan anlayacaksın sen kendin daha fazla ilerlemek isteyeceksin....

canım eşinin parmağını hiç sorunsuz alabiliyorsan kendi parmağından neden korkuyorsun ???? normalde bilirsin bizim parmaklarımızdan daha kalın eşlerimizin parmağı benim 2 parmağım ancak eşimin tek parmağı kadardır...daha kalın olan bir yabansı cismi içine alabiliyorsan kendi parmağınıda alabilirsin...düşün eşin senin kulağına yada burnuna parmağını sokmaya çalışsa rahatsız olursun ama kendi parmağından rahatsız olmazsın...bilinç altımızın küçük bir oyunu bize inan kendin vajine dokunduğunda neyin ne olduğunu çok daha iyi anlıyorsun...inanamıyorsun o kadar dar sandığın yer meğer ne kadar geniş ne kadar elastikmiş...ilk parmak egzersizine başlamak zordur hepimiz bunu yaşadık...ama inan bana bi kere alsan anlayacaksın sen kendin daha fazla ilerlemek isteyeceksin....

Canım psikolojik sanırım bu durum ben de eşimin parmağını sorunsuz aldığım halde şuan hala kendi parmağımı alamam...

Canım psikolojik sanırım bu durum ben de eşimin parmağını sorunsuz aldığım halde şuan hala kendi parmağımı alamam...

herkesin yapısı farklı demekki banada çok itici gelmişti kendi parmağını vajiye sokmak ama yaptım haa şimdi yaparmısın diye sorsan durup düşünürüm yapabilrmiyim diye guclubacismileeş parmağını almak kendi parmağını almaktan çok daha kolay bunu kabul ediyorum hiç zorlanmamıştım ben...ama kendi parmağınla içeride gezdiğinde tarifi imkansız bi şeyler hissediyosun bana doktor ısrarla ilk egzersizi kendi parmağımla yapmamı tavsiye etmişti....eğer deneyip deneyip kendi parmağınla yapamıyorsanda mecbur eş parmağı mum ve dilatör kullanılacak bi şekilde alıştırmak lazım....

Hiç sorma canım...
Maddi sorunlarımız var canım yaa...
Eşim hazirandan beri işsizdi. Bugün işe gitti ama olmama ihtimali var yine. Malum pazartesi de okul açılıyor. Bir sürü masraf olacak ama o masraflar nasıl karşılanacak bilemiyorum :KK43:

allah yardımcınız olsun hayatım.rabbbim eşine en kısa zamanda hayırlı bir iş versin inşallah.:Saruboceq:

herkesin yapısı farklı demekki banada çok itici gelmişti kendi parmağını vajiye sokmak ama yaptım haa şimdi yaparmısın diye sorsan durup düşünürüm yapabilrmiyim diye guclubacismileeş parmağını almak kendi parmağını almaktan çok daha kolay bunu kabul ediyorum hiç zorlanmamıştım ben...ama kendi parmağınla içeride gezdiğinde tarifi imkansız bi şeyler hissediyosun bana doktor ısrarla ilk egzersizi kendi parmağımla yapmamı tavsiye etmişti....eğer deneyip deneyip kendi parmağınla yapamıyorsanda mecbur eş parmağı mum ve dilatör kullanılacak bi şekilde alıştırmak lazım....

EVET YA BU DURUMLAR hep psikolojik beynimizi tamamen olumsuzlı-uklardan boşaltmamız lazım biz evliligimizin 15. gününde yapabilmiştik o gecen günler agla sızla nereye kadar dedim bu cektigim üzüntü sıkıntı o acıdan büyük mü dedim ve karar verdim ne acısı hiç acı falan yok muş arkadaslar ve dedim bunun için mi agladım sızladım silerde böle olumlu düşünün ve işin peşini bırakmayın bizler kadınlar güçlü varlıklarız....

vajinusmusu yendikten sonra diğer konuya geçip vaji sonrası sorunlarımızı orada tartışıyoruz....bu konuda vajili olup egzersiz yapan arkadaşlar rahatsız olmasınlar dikkatleri dağılmasın diye burada sadece egzersiz ve tavsiyelerde bulunuluyor...ama malesef bu aralar pek tavsiye isteyen arkadaş yok...oysaki ben işimi gücümü bırakıp belki birine faydam dokunur diye fırsat buldukça bu konuya geliyorum yada özelden cevaplamaya çalışıyorummmm....vaji hayatımızın dönüm noktası bunun farkında olmamaları yada farkında olup hiç bişey yapmamaları ne kadar acı...durup beklemekle olmuyor malesef.....

haklısım hayatımızın dönüm noktası.evlendiğim günden bu yana sadece bu konuyla meşguldüm,gözüm hiç birşeyi görmüyodu.sıradan alışkanlıklarımıda yapmak istemiyodum.şu anda kendimi öyle hafiflemiş hissediyorum ki evliliğimi vajiden önce ve sonra diye adlandırsam yeridir.

bende diğer tarafa uğrarrım bundan sonra.

haydi kızlar egzersize...:enbuyukkk:

anlatmak istediğim vajili birine ne eş ne doktor nede anne baba kimse bi şey yapamaz...keşke sihirli bi değnek dokunsada kurtulsaydık ama bu sadece masallarda olur...size sizden başka kimseden fayda yok bunu ancak siz başarabilirsiniz o yüzden lütfen ertelemeyin arkadaşlar...özellikle evde oturan arkadaşlar bütün gün evde kurup kurup dahada büyütüyorsunuz bunu beyninizde...olurmu olmazmı acırmı acımazmı düşünmeyin acımadığını hepimiz söylüyoruz bize inanmıyorsanız kendiniz deneyin görün...pes etmeyin vazgeçmeyin bir kere olsun kendiniz için bişey yapın...

Canım bende senin gibi kendi parmağımı yapamıyordum eşimin parmağını rahat alıyordum.Canını sıkma eşini onunla egzersiz yapmaya ikna et.Ben eşim sayesinde yendim.Kendime kalsa daha çok devam ederdim vajili olarak.Eşinin parmağını alıyorsan zaten yolu yarılamışsın.Emla kullanıyormusun?
Yok canım daha emla kullanmadım.anestol aldım ona da fırsat kalmadı.bazılarınınki yanıyormuş diye okudum burda.anestol da mi içeriye sürülüyor aydınlatırsanız sevinirim.
Bu arada eşim bu konu da benden daha girişken ikna etmeye gerek bile yok yani.O kendime güvenim gelsin ve kendimi tanımam için kendin yap diyor.

Yok canım daha emla kullanmadım.anestol aldım ona da fırsat kalmadı.bazılarınınki yanıyormuş diye okudum burda.anestol da mi içeriye sürülüyor aydınlatırsanız sevinirim.
Bu arada eşim bu konu da benden daha girişken ikna etmeye gerek bile yok yani.O kendime güvenim gelsin ve kendimi tanımam için kendin yap diyor.

canım ben anestol ve bebek yagıyla yaptım. kendim yaptım istersen mesajlasırız

ah ah eskı gunlerım geldı aklıma...ne kotu gunlerdı...dısarı hep gulen bırı olarak gorunurdum ama ıcım hep aglardı....cok kotu gunlerdı ama gectı sukur..bende yolda yururken hep bakardım saga sola acaba bu yaptımı buda yapabılmısmıdır dıye....:KK43:(((.....sunu ogrendımkı sabır ve cesaret gerısı cok kolay ...hergun esıme hasta numarası yapardımkı yaklasmasın dıye...oda kıyamaz doner dururdu etrafımda...ALALH bunu yasayan herkezın yardımcısı olsun...

selam kızlar.bayram felan derken giremedim.ben iki parmak tek boğum bazen iki boğum devamedmekteyim.bu yolda pek ilerleyemedim.ama kasılmalarım çok azaldı.önceden bırakın eşimi kendim bile bakamıyor dokunamıyordum.eşim az yaklaşsın 4büklüm oluyordum.şimdi baya iyim.eşim hayret ediyor.bazen çok ümitsizleşiyorum.bazende kesin yapıcam diyorum.allahım bize sabır ve güç versin inşallah.hep beraber bebeğiolan vajiyi yenmiş hatunlar formuna gireriz bigün umarım.

selam kızlar.bayram felan derken giremedim.ben iki parmak tek boğum bazen iki boğum devamedmekteyim.bu yolda pek ilerleyemedim.ama kasılmalarım çok azaldı.önceden bırakın eşimi kendim bile bakamıyor dokunamıyordum.eşim az yaklaşsın 4büklüm oluyordum.şimdi baya iyim.eşim hayret ediyor.bazen çok ümitsizleşiyorum.bazende kesin yapıcam diyorum.allahım bize sabır ve güç versin inşallah.hep beraber bebeğiolan vajiyi yenmiş hatunlar formuna gireriz bigün umarım.

maşallah canım sen artık olayı beyninde bitirmişsin...bence kendinle gurur duymalısın en zor kısmı oraya bişey girebileceğine inanmak sen buna çoktan İNANDIRMIŞSIN beynini canım...bundan sonrası çok kolay geçecek yeterki sen egzersizlerine ara verme aynı azimle devam et...mutlu günler yakın...

X