Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selam arkadaşlar. ben aranıza bugün katıldım. forumda yazılanları okuyordum ama ancak kayıt olabildim. 1 yıllık evliyim ve aynı problemle savaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum. hepnize iyi günler
hosgeldın...egzersız hakkında bılgın varmı yada hıc denedınmı durumun ney

hoşbulduum. egzersizleri biliyorum ama yapamıyorum. parmak yada mum dokunduramıyorum bile. 2 gün önce sprey ve emla ile p..s yarısından fazla alabildim. ama dün yine yapamadım:KK43:
ooo super...aynı sekıdle bır daha dene sprey falan ınan bır kac denem sonrası hepsı olucak ..pes etme sen sona cok yaklasmıısn

3. yılımız bitmek üzere ilk önce bir kadın doğum uzmanına gittim bağırttıra bağırttıra vajinama lokal anestezi yaptı ondan sonra daha da kötü oldum hemde bu bir prof du daha sonra psikolog, pskiyatrist hiç bir faydası olmadı ne yapacağımı bilemiyorum ben parmak eğzersizi falan yapamıyorum ankarada hera sağlık mrk nasıl tedavi ediyor gidenler bilgi verirse çok sevinirim

eşimle normal bir hayatımız olsun istiyorum birde bebek çevreden çok baskı oluyor bebek için kimseye de söyleyemiyorum ki benim böyle bir problemim var ondan olmuyor diye çok kötü bir hastalık çokkk

3. yılımız bitmek üzere ilk önce bir kadın doğum uzmanına gittim bağırttıra bağırttıra vajinama lokal anestezi yaptı ondan sonra daha da kötü oldum hemde bu bir prof du daha sonra psikolog, pskiyatrist hiç bir faydası olmadı ne yapacağımı bilemiyorum ben parmak eğzersizi falan yapamıyorum ankarada hera sağlık mrk nasıl tedavi ediyor gidenler bilgi verirse çok sevinirim

eşimle normal bir hayatımız olsun istiyorum birde bebek çevreden çok baskı oluyor bebek için kimseye de söyleyemiyorum ki benim böyle bir problemim var ondan olmuyor diye çok kötü bir hastalık çokkk
canım bazı doktorlar gercekten anlamıyolr bıızm ne kadar kotu durumad aoldugumuzu...ınan bana send ebasarbılrısın ...egzersız yapabılrısn kendıne guven bak bana bende 1 buuck yıl cektım bunu hıc egzerszı yapamam sanıyodum ama yaptım sende yapabılrısın yeterkı ıste ..hem ınan su na yasadııgn duygu kadar acı verıcı degıl acı falan zaman yok ...azcık cesaret gerekıyor ve ben bunu yapıcam dıceksın ...serce parmakla baslıycaksın...yapamam deme dene en azından kayganlastırıcı olması gerek

canım bazı doktorlar gercekten anlamıyolr bıızm ne kadar kotu durumad aoldugumuzu...ınan bana send ebasarbılrısın ...egzersız yapabılrısn kendıne guven bak bana bende 1 buuck yıl cektım bunu hıc egzerszı yapamam sanıyodum ama yaptım sende yapabılrısın yeterkı ıste ..hem ınan su na yasadııgn duygu kadar acı verıcı degıl acı falan zaman yok ...azcık cesaret gerekıyor ve ben bunu yapıcam dıceksın ...serce parmakla baslıycaksın...yapamam deme dene en azından kayganlastırıcı olması gerek

bahar teşekkür ederim çok sağol a.s.

selammmm.bugün egzersizlerde daha rahttım.ama bi bğumdan öteye gidemedim parmakla.bende parmak kalınlığında bi aparat yaptım.onu denedim.ölçrüm.2boğum alabildim.kızlar uyuşturmak konusunda inanın anestol pomad daha etkili.ben emladan hiç verim alamadım.bide şu yanmadan kurtulsam.bunun için bitkisel biçözüm bileniniz varmı.ilaçtan kremden bıktım artık.

Ben herada tedavi gördüm.Gayet memnun kaldım.Tedavi şeklini burda anlatmam ne kadar doğru olur senin açından bilemiyorum ama inan bana korkucak hiçbir şey yok.Ve orda da tedavi olsan,burda kendi çabalarınla da denesen herşeyin başı kendine güvenmen.Ben bunu başaracağım diyerek işe başlamalısın ve biraz çaba göstermelisin.

Yeni arkadaşlar gelmiş hoşgeldiniz.Ne güzel burayı keşfettiniz çok şanslısınız egzersiz yaparak en kısa sürede yenersiniz inşallah.Okuduğum bazı msjlar üzerine şunu söylemek istiyorum kızlar elinizden geldiği müddetçe uyuşturucu krem,sprey kullanmamaya çalışın inanın ki başarabilirsiniz önce kendinize güvenin.Baharcığım emla kremi kullananlardan banada epey kullanmamı söyledi çünkü çok umutsuzdum ama direndim iyi bilirkaydirigubbakcemile3 bakın sonunda sadece jel kullanarak çok şükür başardım.Ben kendimi biliyordum çünkü ona başlarsam bırakamam yada o olmasa başaramazdım gibi şeler düşünürü diye hiç denemedimaklinialirimsmile bu arada tek parmak egzersizi yapanlarr neredesiniz ''zerdam'' ne yaptın merak ediyoruz bizi bilgilendirinkaydirigubbakcemile5

X