Jinekoloji Vajinismus :( ne yapmalıyım?

cicekkkbocekkk

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
46
22
27
Merhabalar. Üç aydır evliyim. Ama malesef ki sorunum vajinismus. Eşim çok anlayışlı hiçbir şekilde baskı yapmıyor, fakat benim sorunu çözmeye çalışmadığımı, bir doktora gitmem gerektiğini söylüyor. Psikolojik olduğunu düşünüyor. Sorunu çözmeye çalışmadığım konusunda haklı, çünkü o baskı yapmadiğı için malesef ki rahat davrandığımı, çözüm yolu aramadığımı itiraf etmeliyim. Ama artık anladım ki bu durum beni de mutsuz ediyor ve kaçmanın sonu yok. Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi. Bu forumdan sayısız konu okudum. Videolar izledim. Sorunun derinlerine inmeye çalıştım. Buna neyin sebep olduğunu bulmak için düşündüm. Çevredeki baskı, nişanlıyken ailemin baskısı, çocukluktan beri (çoğu kadının yaşadığı) cinsellik baskıları, belki de tacize uğramamdan dolayı korkmuş olmam (yaklaşık bir sene önce ) .. :KK43: sonuç bu oldu. Doktorları, hastaneleri araştırdım. Çözüme giden yol ne şekilde olmalı karar veremiyorum. Bana destek olur musunuz?😊 Daha önce yaşayan, atlatan, ne şekilde ilerlemem gerektiğini bilen ya da fikri olan sizlerden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim..

Merhabalar. Üç aydır evliyim. Ama malesef ki sorunum vajinismus. Eşim çok anlayışlı hiçbir şekilde baskı yapmıyor, fakat benim sorunu çözmeye çalışmadığımı, bir doktora gitmem gerektiğini söylüyor. Psikolojik olduğunu düşünüyor. Sorunu çözmeye çalışmadığım konusunda haklı, çünkü o baskı yapmadiğı için malesef ki rahat davrandığımı, çözüm yolu aramadığımı itiraf etmeliyim. Ama artık anladım ki bu durum beni de mutsuz ediyor ve kaçmanın sonu yok. Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi. Bu forumdan sayısız konu okudum. Videolar izledim. Sorunun derinlerine inmeye çalıştım. Buna neyin sebep olduğunu bulmak için düşündüm. Çevredeki baskı, nişanlıyken ailemin baskısı, çocukluktan beri (çoğu kadının yaşadığı) cinsellik baskıları, belki de tacize uğramamdan dolayı korkmuş olmam (yaklaşık bir sene önce ) .. :KK43: sonuç bu oldu. Doktorları, hastaneleri araştırdım. Çözüme giden yol ne şekilde olmalı karar veremiyorum. Bana destek olur musunuz?😊 Daha önce yaşayan, atlatan, ne şekilde ilerlemem gerektiğini bilen ya da fikri olan sizlerden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim..
merhaba ben de 4 aylık evliyim ve evliliğimin ilk 2 haftası ilişkiye giremedim. Eşim bana parmak egzersizi uyguladı ben o şekilde yendim. Ama çoğu kişi dilatörle yeniyor. parmaktan korkuyorsanız dilatör set edinin bir an önce. çünkü egzersiz yapmadan bu rahatsızlık geçmiyor malesef muhakkak egzersiz yapmalısınız

merhaba ben de 4 aylık evliyim ve evliliğimin ilk 2 haftası ilişkiye giremedim. Eşim bana parmak egzersizi uyguladı ben o şekilde yendim. Ama çoğu kişi dilatörle yeniyor. parmaktan korkuyorsanız dilatör set edinin bir an önce. çünkü egzersiz yapmadan bu rahatsızlık geçmiyor malesef muhakkak egzersiz yapmalısınız
Eşim dokununca korkuyorum :KK43: izim vermiyorum bacaklarım istemsiz kasılıyor

Bende üç aylık evliyim canim 2.ayda başardim ilk ilişkimi birleşme oldu ama bende senin gibi çok korkuyordum kasılıyordum, eşim temas ettiğinde iyice sıkıyordum kendimi ama tabi biz farketmiyoruz o anda. Şöyle farkettim kendimi sıktığım kastigim zaman inanılmaz bir acı.. Ama gevsedigim zaman inanilmaz bir rahatlık.
Asıl konuya geleyim sana yardımcı olmak isterim canim, öncelikle eczaneden su bazlı bir kayganlastirici al vemcaine sprey al bunları kesinlikle alman lazım.
Sonrasında parmak egzersizlerine başlamalısın ben o şekilde yendim kendime asla dokunamayan biriydim ama egzersiz sayesinde ilişki yaşadım vajinamı tanıdım. Öncelikle bir ayna al vajinanı rahatlıkla görebilecegin ellerini iyice yıka sonra kendini rahat hissettiğin bir koltuğa geç, bacaklarını iki yana aç vajinana dokun keşfet her noktanı klitorisinle oyna zevke odaklan gezdir ellerini vajinanda bunu en az on dk yap. Sonra başta serçe parmağına kayganlastirici sür derince bir nefes al, verirken hafif ıkın sonra parmağını vajinana ittir bir boğum girdikten sonra devam et tamamı girsin sonra diğer parmaklara geç bu dediklerimi aynı şekilde uygula vajina içini hisset derin nefes al ver sürekli gevşeee rahatla bak gör nasil rahatlicaksin bunlari bir hafta her gün yap bir saatini buna ayır iyice alişsin orası sonra ilişkiye geç onu da detaylı anlaticam sonra 🥰🌹

Çok basit Dr Didem Kurban ile iletişime geçiyorsun ve seni üç günde tedavi edip tam bir Kadın gibi hissettiriyor

X