vajinismus kabusu. en küçük dilatörü bile sokamıyorum

Ben şimdi size bunu bir fizyoterapist olarak açıklamak isterim.
Öncelikle birebirde uzman birinden yardım almanız çok daha iyi ve kısa süreli olur ancak öncelikle şunu unutmayın.
o doku bir kas
Ve orası aslında tıpta doğal bir açıklık olarak sayılır. Yani ameliyat edilip vücudu kesmek ile ulaştığıınız bir alan değil.
Sizden tavsiyem Youtube vb. video alanlarından oranın anatomisine bakmanız
Pelvik floor Relaxation yazmanız ve incelemeniz.
Yaradan dokularımızı o kadar güzel yaratmış ki hepsi ne yapacaklarını bilmek üzere kodlu.
Ancak biz modern toplumun bize getirdiği kızlık zarıymış, işte ya ilişkiye giremezsem korkusuymuş, ya kan gelmezse/ ne kadar kanar ?? korkusuymuş. Korkularımızla birlikte bunları unutuyoruz.
Bisiklete binince unutmazsınız değil mi ancak bisiklet sürmeyi öğrenirken korkarsınız korkunuz sizi ele geçirirse hiç öğrenemezsiniz ama bisiklet sürmek otomatik gelişir bir süre sonra.Vücudumuzdaki bir çok sistem böyle.
Kendinizi serbest bırakıp güzel bir kayganlaştırıcı ile vajinanızı dışarı doğru itiyormuş gibi yaparak orayı açabilirsiniz. Hep kendinizi sakin ve serbest bırakın.
Orası bir kas.
Derinliği de o kadar kısa değil. Devamı var bayaaa gidiyor :KK70: Sadece hiç giriş/çıkış olmadığı zaman vajinaya sıkı bir lastik gibi düşünün anneler bebeklerin başına yeni bir kıyafet giydirirken çıtçıt bir iki dikiş attırırlar ya. Bir iki gevşemesi lazım :))
herkesin kas esnekleri eşit değil o nedenle kasınız hemen esneyecek diye bir şey yok.
Kan gelmesi hiçbir şeyi göstermez, bazı insanların çok esnek gerçekten yani bu birilerinin dişini her gün fırçalasa bile çürür bazıları hiç fırçalamaz dişleri sağlıklıdır. Vücutlarımız hep farklı farklı
Ama en özünde hepimiz tuvaletimizi yapıyor, regl oluyor, gaz çıkartıyoruz. Aynı pelvik taban kaslarına sahibimiz:
Kafanıza çok takıyorsanız bir jinekologa gidip açıklığınız hakkında bilgi alırsınız.
Ama vajinusmus diğer cinsel bir çok mit gibi; biraz da toplumun dayattığı kulak arkası zorlamalar korkular ile gelir.
Anatomiye güvenin
Yaradılışınıza güvenin

Ben bir de ayna kullanarak yenmiştim. Önce görüp tanı. Aynayı hatta ayak ucuma koymuştum. Dilatörleri kullanırken bakarak yapmıştım. Kendine özgüvenin geliyor.umarım sen de yenersin.
Meraba bende aynı probleme yaşıyorum dilatör kızlik zarına zarar verirmi aldim ama daha başlamadım?

Ben bir de ayna kullanarak yenmiştim. Önce görüp tanı. Aynayı hatta ayak ucuma koymuştum. Dilatörleri kullanırken bakarak yapmıştım. Kendine özgüvenin geliyor.umarım sen de yenersin.
Merhaba bende 2 hafta önce dilatör seti almistim ama denemeye cesaret edememistim bugun denemek icin odaya gectim ayna karşısında kendim asla yapamadim daha sonra esimi cagirdim ve 1-2-3 sirasiyla hepsini yapabildik ama 4. De ucu giriyordu yani nasil yapmam gerekiyor kac gunde yapabildiniz 4. Tamamen girdikten sonra iliski gerceklesiyor mu

Merhaba bende 2 hafta önce dilatör seti almistim ama denemeye cesaret edememistim bugun denemek icin odaya gectim ayna karşısında kendim asla yapamadim daha sonra esimi cagirdim ve 1-2-3 sirasiyla hepsini yapabildik ama 4. De ucu giriyordu yani nasil yapmam gerekiyor kac gunde yapabildiniz 4. Tamamen girdikten sonra iliski gerceklesiyor mu
Merhaba🙋🏻‍♀️ İlk üçü yaptıktan sonra 4ü de alabilirsin. İlk başta alamadım ama bekledim Kegel egzersizi kayganlaştırıcı ,anestol krem sürdüm . İlk başı aldım bekledim daire gibi döndürdüm ıkınıp bıraktım yavaşça ittirdim olmadı mı yine bekledim yine bol nefes al ver yaptım yavaş yavaş oldu 1 saate yakın sürmüştü ama bırakmadım zaten kaslarının açılmasını beklemen lazım e görev olarak yaptığımız için kuru oluyor orası kayganlaştırıcı sayesinde açmaya çalışıyoruz e öyle 1 dakikada açılmıyor. Bekleyeceksin çalışacaksın. Benim kendi tecrübem bu. 4ten hemen sonra eşli denemeye geçmedim baya 1 hafta sadece 4e çalışmıştım çünkü kendimi alıştırmam gerekiyordu. İlk eşli denememi de önce 4e çalıştım kaslarımı açtım ardından hemen denemeye geçmiştim çok daha rahat giriyor zaten penis dilatörden daha rahat giriyor. Korkmaman için 4e alışman lazım. Umarım sen de atlatırsın

merhaba maalesef kendi kendime yenemedim uzman doktor kontrolünde çok şükür tek seferde yendim kendi kendine yenen varsa helal olsun derim yoksa ciddi zaman kaybı
Ben 1 yıllık evliyim Nişanlilik döneminde esimle cok yakınlaşmadık el ele tutusuyorduk çok az cinsellikten bahsediyorduk imam nikahı kıydıktan sonra biraz yakınlaşma öpüşme sarılma oldu evlendik ilk gece eşim kaygı heyecandan olsa gerek tam birleşme olmadı sanki iceri girmesini engelleyen bir zar vardi kanama oldu ama perine bölgesinde kanama gerçekleşmis bunu bize 1 hafta sonra doktor söyledi bir hafta devam etti kanama azar azar leke gibi normal olarak değerlendirdim ikinci kez deneyelim dedik ben değdiği an çok acı çektim esim vajinanın altında jilet kesiği bir kesik var dedi hemen doktora gittik kızlar acilde ki devletin kadin doktoruna yeni evliyim iliskiye girince canim acıyor dedi doktor alttan muayene etti kızlik zarın duruyor kocan yapamamış ilk gece dedi ama kanama oldu dedim peşine bölgesine girecek yanlış yere girmis dedi canimin yandığına mi yanayım doktorun söyledi alaycı söze mi nasıl çıktım odadan sonra ne olacak dedim çok yirtik yok iliskiye girme iyi oluncaya kadar dedi bende terramycin yara merhemi sürdüm ama nasıl korktum internettte okuduğum perine yırtılması sonucu vajinusmus olan kadınların hikayesi olumsuz etkiledi eşim kafana takma dedi ama biz bir araya gelmek istesek ben acı içinde çığlık attım esim de çok huzursuz oldu doktora git başka doktor baksın dedi çok üzüldüm gizli gizli ağladım gün sonra tekrar deneyelim dedik bebe yağı ile hem kendini hem beni yağladi yavaş yavaş girdi ama o kadar dar o kadar sertti ki benim zalim sanki bir yerde ilerlemesini izin vermiyordu gözümü kapadım içimden tüm duaları okudum ve oldu dedi o kadae rahatladım ki bu seferde kanama yok wc gittim klozete oturdum o zaman kanama oldu kızlar size tavsiyem ilk gece hem siz hem eşiniz cok rahat olsun sonradan esim kabul etti ben çok gergindim sertleşmeden oldu dedi vajina yerine perineyi zorlamış ilk gece kotu geçmişti aylarca bebe yağı kullandık ama şimdi çok iyi bir yaşantımız var

Ben 1 yıllık evliyim Nişanlilik döneminde esimle cok yakınlaşmadık el ele tutusuyorduk çok az cinsellikten bahsediyorduk imam nikahı kıydıktan sonra biraz yakınlaşma öpüşme sarılma oldu evlendik ilk gece eşim kaygı heyecandan olsa gerek tam birleşme olmadı sanki iceri girmesini engelleyen bir zar vardi kanama oldu ama perine bölgesinde kanama gerçekleşmis bunu bize 1 hafta sonra doktor söyledi bir hafta devam etti kanama azar azar leke gibi normal olarak değerlendirdim ikinci kez deneyelim dedik ben değdiği an çok acı çektim esim vajinanın altında jilet kesiği bir kesik var dedi hemen doktora gittik kızlar acilde ki devletin kadin doktoruna yeni evliyim iliskiye girince canim acıyor dedi doktor alttan muayene etti kızlik zarın duruyor kocan yapamamış ilk gece dedi ama kanama oldu dedim peşine bölgesine girecek yanlış yere girmis dedi canimin yandığına mi yanayım doktorun söyledi alaycı söze mi nasıl çıktım odadan sonra ne olacak dedim çok yirtik yok iliskiye girme iyi oluncaya kadar dedi bende terramycin yara merhemi sürdüm ama nasıl korktum internettte okuduğum perine yırtılması sonucu vajinusmus olan kadınların hikayesi olumsuz etkiledi eşim kafana takma dedi ama biz bir araya gelmek istesek ben acı içinde çığlık attım esim de çok huzursuz oldu doktora git başka doktor baksın dedi çok üzüldüm gizli gizli ağladım gün sonra tekrar deneyelim dedik bebe yağı ile hem kendini hem beni yağladi yavaş yavaş girdi ama o kadar dar o kadar sertti ki benim zalim sanki bir yerde ilerlemesini izin vermiyordu gözümü kapadım içimden tüm duaları okudum ve oldu dedi o kadae rahatladım ki bu seferde kanama yok wc gittim klozete oturdum o zaman kanama oldu kızlar size tavsiyem ilk gece hem siz hem eşiniz cok rahat olsun sonradan esim kabul etti ben çok gergindim sertleşmeden oldu dedi vajina yerine perineyi zorlamış ilk gece kotu geçmişti aylarca bebe yağı kullandık ama şimdi çok iyi bir yaşantımız var
Şu an kafam karıştı perine bölgesi neresi oluyor?

Kadın doğuma muayene olduktan sonra eğer bir sıkıntı yoksa tekrardan yazın elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz☘️
merhaba muayene olduktan sonra yazıyorum kemik yapım biraz basıkmış ondan olabilir dedi. kullandıkları aletle bakacaktı ama hem bayağı acıdığı de tam bir birleşme olmadığı için onla bakamadı. ultrasonla ve parmakla muayene etti bir sorun yok dedi. idrar testi yapalım dedi enfeksiyon olabilirmiş onun sonuçları için tekrar gideceğim haftaya

merhaba muayene olduktan sonra yazıyorum kemik yapım biraz basıkmış ondan olabilir dedi. kullandıkları aletle bakacaktı ama hem bayağı acıdığı de tam bir birleşme olmadığı için onla bakamadı. ultrasonla ve parmakla muayene etti bir sorun yok dedi. idrar testi yapalım dedi enfeksiyon olabilirmiş onun sonuçları için tekrar gideceğim haftaya
Canım parmakla muayane olduysa bence aparatıda rahatlıkla yaparsın bende muayne olduktan sonra aparatı yaparım demiştim yapamasaydım tekrar doktora gidecektim gerek kalmadan yendim aktif konuştuğumuz topik var seni etiket yapayım🌺

Canım zaten orası yüzde yüz, kapalı bir yer değil sonuçta oradan adet görüyoruz. Sen sakin ol. Calısmalarını bırakma

Canım parmakla muayane olduysa bence aparatıda rahatlıkla yaparsın bende muayne olduktan sonra aparatı yaparım demiştim yapamasaydım tekrar doktora gidecektim gerek kalmadan yendim aktif konuştuğumuz topik var seni etiket yapayım🌺
canım evet tek parmakla etti ama yine aşırı bir yanma acıma oldu yani zor katlanabildim

canım evet tek parmakla etti ama yine aşırı bir yanma acıma oldu yani zor katlanabildim
Canım enfeksiyon yönünden doktorun mutlaka bakmıştır olsa söylerdi şu an oradaki kasları yeni kullandığımız için yanma olabilir ama ben beklemez aparatla denerdim topikte de hep arkadaşlarımız o şekilde yendii

Canım enfeksiyon yönünden doktorun mutlaka bakmıştır olsa söylerdi şu an oradaki kasları yeni kullandığımız için yanma olabilir ama ben beklemez aparatla denerdim topikte de hep arkadaşlarımız o şekilde yendii
idrar tahlil sonuçlarım çıkacak pazartesi ona göre yazacağım artık son o kaldı artık enfeksiyon da yoksa direk pratiğe başlayacağım tekrar

Kaslarını tamamen açmıyorsun ondandır. Bol kayganlaştırıcı jel bir de imkanın varsa anestol krem sür uyuşturuyor daha rahat giriyor. Tabi Kegel egzersizi ile birlikte yapman lazım.rahat ol derin bir boşluk orası.
Anestol krem yakiyor onu dilator surucez

merhaba maalesef kendi kendime yenemedim uzman doktor kontrolünde çok şükür tek seferde yendim kendi kendine yenen varsa helal olsun derim yoksa ciddi zaman kaybı
8 ay uğraştım bu illetle. Kendi kendimize yendik biz cok şükür. Eşim doktorum oldu resmen. Biraz daha olmasaydi ben de bi uzman bakicaktim neyse ki gerek kalmadi.Bütün denemeleri eşimle yaptim dilator falan hiç kullanmadım ben. Inan kendime bile dokunamiyodum. Yendikten sonra boşa giden 8 ayıma yandım. Meğer her şey beyinde bitiyomus. Kasılma da acı da. Kendini serbest bırakıp bunun çok doğal bi şey olduğunu idrak ettiğinde ne acı kalıyor ne de zıngır zıngır bacak kasılmaları..

X