vajinamın şekli

ikincisi risksiz demek çok yalnış. bu sitede eşine vajinal estetik ameliyatı olup sonrasında eşiyle asla ilişkiye giremeyen bir arkadaş vardı(ameliyat sonucu deformasyn daha da artmış bu nedenle eşi ilişkiye girmek istemiyormuş. ameliyatı kendisi yaptığı halde). bir de konu sahibi arkadaş henüz 17 yaşında. teşvik etmekten ziyade risklerini ve yaşının doğru karar vermek için uygun olmadığını anlamak gerekir diye düşünüyorum.elbette ki bizlerin yaşna geldğinde kendi kararını verir. çok rahatsızsa durumundan sizin gibi ameliyat olabilir

katılıyorum

benim mesajım zaten okuduğunu anlama sorunu olan insanlara değildi.yazdığım gayet açık.o kısma dokunulmazsa yani klitoris his kaybı diye bir şey söz konusu dahi değil.ayrıca işinin uzmanı tarafından yapılmalı.estetik konusunda teşvik diye birşey söz konusu dahi olamaz.nasıl ki yaptırmayın demek anlamsızsa.kişi ölçecek biçecek kendi ne istiyorsa onu yapacak.burda falan şunu yaptı filan bunu yaptı ben kulaktan dolma konuşmuyorum.ben bu ameliyatı oldum ve nasıl olmalı ,nasıl olması gerekir riskleri nedir ne değildir paylaştım.hariçten gazel okuyanlara duyrulur.

hariçten gazel okuyanlar laf sizeymiş kaydirigubbakcemile3
ben bizzat örneğiyle cevap verdiğim için hariçten gazel okumamış oluyorum sempatiksalakcinni

ekindamla yaşadığı sorunu paylaşmış, burda hepimiz bunu yaptık ve halada yapıyoruz, bildiklerimizi ve yaşadıklarımızıda paylaşıyoruz, chess senin yaptığınada ne denir boşver, çözümü olabilck bi sorun için şortlu maya giymek zorunda deyl, lazer olayına gelince arkadaşının göstermesi çokk doğal, benimde arkadaşım yaptırmıştı ben görmek istedim ve öyle karar verip lazer yaptırdım, hepimiz insanız, insanca yaklaşalım

aynen, burda neler yazılmış hepsi bizden çıktı, şimdi derdini açan birinin üzerine ne kadar gidilmiş, çok ilginç. demek insan sadece dert kendi derdi olunca anlayabiliyor. yoksa vurun kahpeye....!!!!:eek:lmaz:

ben de bu ameliyatı oldum.6 yıllık evliyim.bayadır bu siteyi takip ediyorum ama üye değildim.bu sorunu bir zamanlar kafasına çok takmış ve herkesin söylediklerinden kafası çok karışmış biri larak yazmak istedim.ben eşimle evlendiğim günden beri orgazm sorunu yaşadım.bunun için çok doktora gittik.ama bu arada hep küçük dudaklarda hem de klitoris bölgemde çok deformasyon vardı etim kıvrık kıvrıktı.iç dudaklarda çok sarkıktı.gittiğimiz bir doktor vajinanın bu halininde orgazmmı olumsuz etkileyeceğini söyledi.iç dudakların sarkmasından değil özellikle klitoristte deformenin çok olmasından.ameliyat kelimesinden korktuğumdan ilk önce emin olamadım ama doktorum beni çok rahatlattı güvendim oldum.gerçekten zevk konusunda bayağı farkını gördüm.şekli hakkında da eşim sen üzülme diye hep kötü değil sana öyle geliyor dedim ama şimdiki hali çok hoş çok hoşuma gidiyor diyor.bazı bayan arkadaşlar o kısımda ameliyat sonrası zevk azalması olabileceğini yazmış.haklı olabilirler işini iyi yapamayan bir doktora denk gelirseniz her şey mümkün.ama şu tutumları yanlış illa zevk alamazsınız aman sakın olmayın demekte gerçekten olmaya ihtiyacı olan kararsız kişileri daha çok korkutur.benim tavsiyem bir kere gerçekten gerekli mi iyi bir doktora muayene olun.eğer gerkliyse de çok emin ellere teslim edin kendinizi.kafanızada fazla takmayın dünyada daha ne dertler var.sevgiler.

ben de bu ameliyatı oldum.6 yıllık evliyim.bayadır bu siteyi takip ediyorum ama üye değildim.bu sorunu bir zamanlar kafasına çok takmış ve herkesin söylediklerinden kafası çok karışmış biri larak yazmak istedim.ben eşimle evlendiğim günden beri orgazm sorunu yaşadım.bunun için çok doktora gittik.ama bu arada hep küçük dudaklarda hem de klitoris bölgemde çok deformasyon vardı etim kıvrık kıvrıktı.iç dudaklarda çok sarkıktı.gittiğimiz bir doktor vajinanın bu halininde orgazmmı olumsuz etkileyeceğini söyledi.iç dudakların sarkmasından değil özellikle klitoristte deformenin çok olmasından.ameliyat kelimesinden korktuğumdan ilk önce emin olamadım ama doktorum beni çok rahatlattı güvendim oldum.gerçekten zevk konusunda bayağı farkını gördüm.şekli hakkında da eşim sen üzülme diye hep kötü değil sana öyle geliyor dedim ama şimdiki hali çok hoş çok hoşuma gidiyor diyor.bazı bayan arkadaşlar o kısımda ameliyat sonrası zevk azalması olabileceğini yazmış.haklı olabilirler işini iyi yapamayan bir doktora denk gelirseniz her şey mümkün.ama şu tutumları yanlış illa zevk alamazsınız aman sakın olmayın demekte gerçekten olmaya ihtiyacı olan kararsız kişileri daha çok korkutur.benim tavsiyem bir kere gerçekten gerekli mi iyi bir doktora muayene olun.eğer gerkliyse de çok emin ellere teslim edin kendinizi.kafanızada fazla takmayın dünyada daha ne dertler var.sevgiler.

peki cnanım ameliyaını kime ve ne kadar olmuştun?

yalnız vajinanın şeklinin orgazmı etkileyeceğini söyleyen bir kadın doğumcuydu profesör doktor yusuf ziya yergök onunla görüştük ama ben bir estetik cerrahı tercih ettim aylin hanımın bayan olması da buna sebep eşimle öyle istedik.

yalnız vajinanın şeklinin orgazmı etkileyeceğini söyleyen bir kadın doğumcuydu profesör doktor yusuf ziya yergök onunla görüştük ama ben bir estetik cerrahı tercih ettim aylin hanımın bayan olması da buna sebep eşimle öyle istedik.

bide doğumdan sonra sarma olabiliyomuş bu konuda bi fikrin varmı? bu konuyuda pek kimseye soramıyosun.geçenlerde eşimin kuzenleri falan evde toplandık kız kıza hepimiz.öle konu açıldı mısırda kadınları sünnet ediyolarmış falan diye.hazır laf açılmışken dedmki bazı kadınların iç dudaklarıda sarkık oluyomuş dedim hepsinin yaptığı yorum aynen şu '' O fazla ilişkiye girmekten oluyomuş'' ayn ne alaka şimdi kalkıp bişide diyemedim.aynı sorun bendede var ama benim çok ilişkiye girmekten olmadı demek istedim.halbuki benim ortaokulda ortaya çıktı bu durum ve bende biraz rahatsızım açıkçası.

bide doğumdan sonra sarma olabiliyomuş bu konuda bi fikrin varmı? bu konuyuda pek kimseye soramıyosun.geçenlerde eşimin kuzenleri falan evde toplandık kız kıza hepimiz.öle konu açıldı mısırda kadınları sünnet ediyolarmış falan diye.hazır laf açılmışken dedmki bazı kadınların iç dudaklarıda sarkık oluyomuş dedim hepsinin yaptığı yorum aynen şu '' O fazla ilişkiye girmekten oluyomuş'' ayn ne alaka şimdi kalkıp bişide diyemedim.aynı sorun bendede var ama benim çok ilişkiye girmekten olmadı demek istedim.halbuki benim ortaokulda ortaya çıktı bu durum ve bende biraz rahatsızım açıkçası.

hayatım fazla ilişkiye girmekle ne alakası varmış.burda aynı sorunu yaşayan bakire genç kızlarda var.kaldı ki ben eşimden başka erkek yüzü görmedim ilk çıktığım ve evlendiğim kişidir.ben beni bildim bileli bu sorun bende vardı.eşimle cinsel hayatımız başladı bir farklılık olmadı yani.neyse başlangıçta oydu.ya işte her kafadan bir ses çıkıyor.napalım kadınız ve çoğu kadının sorunu bu.eminim ki eskiden de çok kadında vardı bu sorun ama böyle internet falan yoktu her şey rahatlıkla açıkça konuşulmuyordu oraya ameliyat yapıldığı bilinmiyordu.insan kendininkinden başkasınınkini görmeyince normali bu snaıyor.ne zamanki kendinde bir sorun olduğunu farkediyor o zaman sıkıntı başlıyor.ya birinin uzun olması biraz vajinadan çıkması bunlar dert değil.ama benim mantar çok olurdu eşimle ilişki sırasında kısılır ağrı yapardı.labialar sıkışınca çamaşıra falan iltihaplanırdı.artık bu durumda iş estetikten çıkıp sağlık sorununa dönüşüyor.bu durumda ameliyat olduktan sonra insan farkı görüyor.ben inanın yeniden doğdum.

canım o doğumdan sonrası sarkmaları toparlamak için kegel egzersizlerini veriyorlar.zaten çok doğum yapan kadınlarda hatta mesane sarkması bile oluyor.idrar kaçırma oluyor ameliyatla idrar kesesini topluyorlar.ama vajina içi sarkmaya kegel egzersizleri çok iyi ve de çok basit hem sıkılaşma sağlıyor hem de çok iyi toparlıyor.malesefki normal doğum yapan çoğu kadında bu dert var.doğumun sayısı da önemli tabi.doğum esnasında çapının açıklığı da önemli.

Bu sorun sadece bende var sanıyodum.Psikolojim felaket bozuktu.senağlama Kendine güven falan sıfır.senağlama Gece gündüz tek düşüncem buydu.Üstelik bu işin ameliyatı falan da olduğunu bilmiyordum. Kimseyle de konuşulmuyor ki:çok üzgünüm:. Bu siteyi tesadüfen buldum:enbuyukkk:. Tek olmadığımı öğrenince nasıl mutlu oldum anlatamam. Üstelik çözümü de varmışş...:dance:Hala ameliyat olamadım ama yüküm baya hafifledi.En azından sıkıntımın çözümü varmış.

Sitedeki arkadaşlar sağolsunlar o kadar güzel,açık anlatmışlar ki herşeyi benim gibi biçok insana ilaç olduklarına emin:1hug:.Çooook dua aldınız kızlara.s.... Neyse sonra hayatımda ilk defa bi kadın doğumcuya gittim ağlaya ağlaya sıkıntımı anlatmak için ama çok enteresan adam beni nerdeyse dinlemedi bile.tek söylediği şey "çok normal" oldu. Beni bu kadar üzen, sıkan, canımı acıtan şeyin neresi normal olabilir ki? Ameliyatı kesinlikle önermedi.

İlginçtir başka bi doktara gittim o da aynı şekilde üstünde bile durmadı.Kadınların birçoğu bu şekildeymiş(!) Tabi ben gene ikna olmadım.Hala mutsuzum.Kurtulmak istiyorum.Sanırım yanlış bi seçim yaptım kadın doğumcu yerine bi plastik cerraha gitmeliydim.

konuya yazılan cevapları gördükçe ne kadar cahil insanların olduğunu farkedip sinirlenmemek elde değil. tamamen kurtulmak varken gereksiz önerilerde bulunmalarıda cabası. insanların herşeyi farklıdır kültürleride öyle. cinsel anlamda birlikte olduğu ilk kişi kocası olmak zorunda değil. olaya dini açıdan yaklaşmayın. bu durumda erkek arkadaşının vajinasını görmesi kadar normal bi durumda yok. ayrıca hepimiz tavsiyeler üzerine birşeyler yapıyoruz samimi görmüşler lazer sonrası göstermiş rahatlığını oturup incelememiştir eminim niye bu kadar taktınız !! siz rahat olmayabilirsniz fakat bu size rahat olan insanları yargılama hakkını vermez. niye bu kadar şaşırmışsınız anlamak mümkün değil. daha sorunun ne olduğu tam olarak anlaşılmamış bile. genital bölgesi estetiğinin ne kadar yaygın olduğundan haberiniz yok sanırım önce araştırmanızı tavsiye ediyorum. sizin için gereksizse yaptırmazsınız ama bu kadar kırıcı yorumlara hiç gerek yok.
arkadaşım evet fazlasıyla sarkık olabilir bu mantar oluşumunu tetikler çamaşır giydiğinde sıkıştırıp rahatsız edebilir. cinsel ilişki sırasında vajinanın girişine yönelerek canını yakar. tamamen içerde olup olmaması gerektiği konusunda bi fikrim yok fakart fazla sarkıksa ve bu seni çok rahatsız ediyorsa tabiki ameliyat düşünmeni öneririm. sonuçta sen mutlu olucaksın ve evet bikiniden de belli olabiliyor bu durum gerçekten kötü. ayrıca cinsel yaşamınıda etkiliyor tamamen rahat olamıyabiliyorsun. tabiki ameliyatı kolay değil 1 hafta 10 gün tuvaletini yaptıktan sonra temizlemeni vs istiyor doktor fakat sonraki rahatlığın ve kendine güvenini düşünürsen bu bi sorun olamaz diye düşünüyorum. umarım kısa zamanda bu durumunu atlatırsın.

Şu anda eskisi kadar takmıyorum.Vay be neredeyse 1 sene olacak konuyu açalı:KK61:

Şu anda eskisi kadar takmıyorum.Vay be neredeyse 1 sene olacak konuyu açalı:KK61:

canım zaten psikolojn rahatladıysa sorun yok demektir. ilerde ilişki sırasında da sorunun olmazsa sende rahatsız olmazsan böyle bir ameliyata gerek bile kalmaz önemli olan kendni beğenmen ve br zararınn olmaması :KK55:

hayatım sağlık açısından tehlike yoksa (söylendiği gibi mantar, camaşırda sıkışma..vb) bu iç dudaklar pek de takman gereken bi mevzu değil bence. 16-17 yaşında ergenlikte inan her yer fil kulağına benzer sırf orası değil. büyüyeceksin, vucudun şeklini alıcak 20lerin başına kadar olgunlaşacaksın. şu anda kafana takman gereken bunlar değil. ebeveyn yorumu gibi olucak ama inan gerçek bu, hayatını idame ettirmek için neyi iyi yapacaksan onun kararını vermen gereken yaşlar bunlar. boyle şeylere kafa yorarsan geç kalırsın. idealini bul, buna kafa yor, çalış, kazan. gerisinde bi beş seneye işini de iyi yaptığın için paranı da iyi kazanırsın ondan sonra orana burana silikon mu yaptırırsın, yaptır, iç dudak mı ufaltmak istersin ufalt, hatta boncuk taktır, kime ne yani..

güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, anladım ki takılması gereken başka şeyler de varmış

X