Vajinal varis

bluestone

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
151
39
Merhaba arkadaşlar.20 haftalık hamileyim.genital bölgede ağrı ve dudaklarda şişlik vardı bir süredir.doktorum vajinal varis olduğunu söyledi.bacaklarımda da var ama bunu ilk defa duydum.sizde de var mı?doğumdan sonra kendiliğinden geçer mi acaba?bebeğim için endişeleniyorum ona bir zararı olmaz inşallah:cry:

Merhaba arkadaşlar.20 haftalık hamileyim.genital bölgede ağrı ve dudaklarda şişlik vardı bir süredir.doktorum vajinal varis olduğunu söyledi.bacaklarımda da var ama bunu ilk defa duydum.sizde de var mı?doğumdan sonra kendiliğinden geçer mi acaba?bebeğim için endişeleniyorum ona bir zararı olmaz inşallah:cry:

canım bende vardı, sağ dudakta şişlik vardı özellikle, doktor bana da varis dedi, sorun değilmiş doğumdan sonra düzelir dedi, ama şu sıralar indi düzeldi, ben o dönem çok yoruluyordum iş yerinde şuan rahatım,sanırım ondan olabilir

Arkadasimdada vajinal varis vardi sadece normal dogum yapamadi onun disinda saglikli bir bebegi var

canım bende vardı, sağ dudakta şişlik vardı özellikle, doktor bana da varis dedi, sorun değilmiş doğumdan sonra düzelir dedi, ama şu sıralar indi düzeldi, ben o dönem çok yoruluyordum iş yerinde şuan rahatım,sanırım ondan olabilir
Doğumdan önce düzelmesi çok iyi bir gelişme.Ben de sürekli ayaktayımondan sanırım, bacaklarımdaki varisler de baya ilerledi zaten.Çok ağrı yapıyor inşallah daha da ilerlemez.Geçmiş olsun size de..

Merhaba bende de var vajinanın sağ tarafında netten arastirdigima göre normal doğum olmaz diyor kimisi olur diyor inşallah bi sorun olmaz

Kemikleri ağrıtır mı bilmiyorum ama benim bahsettiğim yumuşak dokuda şişkinlik ve damarlanma.sizdeki farklı sanki.geçmiş olsun
Anladim....
Ben kemik ve yumusak dokuda sizlama var ama sislik yok...
ama zaten kalca agrisi da var hamile kaldigimdan beri...
doktor yapacak bisey yok diyor ...
size de gecmis olsun

gebelikte varisler oldukça artar. bazen genital bazen bacakta bazende hemoroid şeklinde olabilir.ama doğum sonrasında varisler geriler endişe etmeyin. ancak normal doğum yapacak kadınlar özellikle genital bölgedeki büyük varisler doğumda kanama yapabilir. doğum dikkatle izlenmeli.

bende de varis var 36 haftalik gebeyim bugün muane etti sorun olmaz dedi vajina içi şiş bole mor lütfen yardım edin böyle olup normal dogum yapan var mi

X