VAJİNAL SÜLÜK YAPTIRANLAR

Ben miyom icin yaptırmistim ama kan kaybindan mahvoldum mahvoldum. Ertesi gune kadar kan durmadı bayginlik geçirdim acile kaldirildim vs.

Doktora gittim yumurtaların cok tembel çalışmıyor dedi. Bu sebepten yaptırdım

Miyomlar rahmin kas tabakasindan kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir diyor googleda.

TERMİNOLOJİ

Vajen (Vajina):
Boru şeklinde yaklaşık 9-10 cm'lik, cinsel ilişkinin kurulduğu, penisin içine girdiği yer.

Rahim ağzı (Cervix): Vajenin ilerisinde rahme açılan kapı. Spermler rahim ağzının önüne boşalır.

Rahim: Allah'ın en güzel isimlerinden biri. Kuşatıcı, koruyucu, sevgi dolu, sonsuz merhamet sahibi demek. İslam aleminde bu güzel isme binaen Rahim, Rahime, Rahmi, Abdürrahim isimleri çocuklara verilir. Bebeğin içinde geliştiği armut şeklindeki kadınlık organına bu merhametli koruyuculuğundan dolayı "RAHİM" denmektedir. Rahim = Uterus (İngilizce, Tıptaki adı)

Yumurtalık (Over): Rahmin sağında ve solunda yer alır. Rahimden iki taraftan tüple (Salpinx) yumurtalığa uzanılır. Tüpler yumurtayı yakalar.

Tembel yumurtalık (yumurtalık yetmezliği): Beyinden salgılanan FSH ve LH hormonları kan yoluyla yumurtalık dokusuna ulaşarak yumurta olgunlaşmasını uyarır. Bu hormonların dengesiz salınımında (az veya çok) yumurta olgunlaşmaz veya olgunlaşma bir yerde durur. Yumurtlama veya yumurta sorunlu olduğundan döllenme olmaz ve infertilite nedeni olur. İkinci durum yumurtalık dokusu ile ilgili hastalıklar nedeniyle FSH ve LH yeterli olsa bile doku cevabı yetersiz olduğundan yumurta gelişimi de etkin olmaz. Bu durumda östrojen ve progesteron hormonları yumurta tarafından ayarlanamadığından adet düzensizlikleri de olur. Bu da bir infertilite nedenidir. Komple sistem beyinden salgılanan hormonlardan döllenmeye, bebeğin 1 mm'den 50 cm'ye kadar rahimde gelişimi Allah'ın koyduğu eşsiz (unique) mekanizma ile mümkün olmaktadır. Yaratılış evreleriyle ilgili Kur'an'da çok sayıda ayet vardır ve bugünkü emryoloji bilimiyle birebir örtüşmektedir. Lütfen Türkçe çevirisinden okuyunuz (Anlamadığınız dilde okumayınız.).

SORU:
Spekülumla ancak vajeninize yerleştirilen sülükler vajen duvarlarını ve en fazla rahim ağzını emip kanatarak sizin beyninizden salgılanan FSH ve LH hormonlarınızı nasıl düzenleyecek. Ya da yumurtalık dokunuza ne gönderecek de hastalıklı dokuyu onaracak ve yumurtlamasını sağlayacak. Vajen ve rahim ağzını emip kanatarak karın içi organ olan yumurtalıklarınızı nasıl etkileyecek? Bu mekanizmanın bilimsel olarak ortaya konması gerekir. Biz yapıyoruz oluyorla olmaz. Sülükün tükrüğü incelensin, kan dolaşımındaki düzeyi belirlensin, etki mekanizması ortaya konsun. Heparinaz diye bir enzimi var, tıpta da kullanılıyor. ama ruhsatlandırılmış ilaç olarak.

MİYOM: Rahim (Uterus) istemsiz düz kaslarının iyi huylu (kansere dönüşmeyen) tümörü. Rahim duvarında fındık kadar, ceviz kadar, portakal kadar olabilir. Rahmin içinde, duvarında, dışında karın içi organlara doğru gelişebilir. Kanama yapar, ağrı yapar, bası yapar... Küçükse, semptomsuzsa takip edilir; kanatıyorsa, büyükse, diğer organaklara basıyorsa ameliyatla alınır.
Vajende miyom olmaz, miyomun kökü rahmin (uterusun) düz kaslarıdır. Vajenin miyomla hiçbir ilgisi yoktur. Rahim ağzının miyomu olabilir.

SORU: Sülük rahim ağzından içeri gidip miyomu mu yiyecek yada miyomu mu eritecek. Nedensude Hanım çok ciddi risk almışsınız aleni acile gidecek kadar kanamışsınız. Lütfen tekrar ultrason yaptırıp miyomunuzun kaybolup kaybolmadığını kontrol ettirin, bize de yazın. Doğurmuş kadınlarda rahim ağzı açıktır, o sülük rahminizin içine giderse enfeksiyondan ölebilirsiniz bile. Sülüğü asla steril edemezsiniz, derisini ve ağzını steril edeyim derseniz sülük ölür.

TIPTA SÜLÜK KULLANIMI: Yüzeyel deri iltihaplanmalarında ve yüzeyel kan toplanmalarında iltihabı ve birikmiş kanı ağzındaki enzim ile emer ve iyileşmeyi artırır. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve kullanılmakatdır.

HACAMAT: Deriden kan akıtarak alttaki organı iyileştiremezsiniz. Acayip uydurmasyon bir şey. Psikolojik etkisinden faydalanılıyor. Hacamat tıbbın gelişmediği dönemlerde Muhammed Nebi'den de önce Araplar tarafından yüz yıllardır kullanılmaktaydı. Muhammed Nebi de kullandı ve bitti. Muhammed Nebi doktor değildir. O bizim ahlak ve din idolümüzdür, dünyanın en büyük devrimcisidir. Adına uydurulmuş hadis külliyatları Ortadoğunun embesillerini ilgilendirir. biz Türkleri bağlamaz.

Onkolojik cerrahi meraklısı bir dosttan selamlar.

Son düzenleme:
Tam doğru bilgi.

Ama terminolojiyi bir kesin oturtmak lazım. Yumurtalıkları tembel konu sahibine ve miyomu olan arkadaşa altta cevap yazıyorum.
Valla yazdım artık, umarım birilerine faydası olur. Daha vajenle uterusu ayırt edemiyoruz.
Doktorlara inanamıyorum, onlardan utanıyorum. Son 10 yılda bizim okumuşlarımıza da bir haller oldu.

TERMİNOLOJİ

Vajen (Vajina):
Boru şeklinde yaklaşık 9-10 cm'lik, cinsel ilişkinin kurulduğu, penisin içine girdiği yer.

Rahim ağzı (Cervix): Vajenin ilerisinde rahme açılan kapı. Spermler rahim ağzının önüne boşalır

Rahim: Allah'ın en güzel isimlerinden biri. Kuşatıcı, koruyucu, sevgi dolu merhamet sahibi demek. İslam aleminde bu güzel isme binaen Rahim, Rahime, Rahmi, Abdürrahim isimleri çocuklara verilir. Bebeğin içinde geliştiği armut şeklindeki kadınlık organına bu merhametli koruyuculuğundan dolayı "RAHİM" denmektedir. Rahim = Uterus (İngilizce, Tıptaki adı)

Yumurtalık (Over): Rahmin sağında ve solunda yer alır. Rahimden iki taraftan tüple (Salpinx) yumurtalığa uzanılır. Tüpler yumurtayı yakalar.

Tembel yumurtalık (yumurtalık yetmezliği): Beyinden salgılanan FSH ve LH hormonları kan yoluyla yumurtalık dokusuna ulaşarak yumurta olgunlaşmasını uyarır. Bu hormonların dengesiz salınımında (az veya çok) yumurta olgunlaşmaz veya olgunlaşma bir yerde durur. Yumurtlama veya yumurta sorunlu olduğundan döllenme olmaz ve infertilite nedeni olur. İkinci durum yumurtalık dokusu ile ilgili hastalıklar nedeniyle FSH ve LH yeterli olsa bile doku cevabı yetersiz olduğundan yumurta gelişimi de etkin olmaz. Bu durumda östrojen ve progesteron hormonları yumurta tarafından ayarlanamadığından adet düzensizlikleri de olur. Bu da bir infertilite nedenidir. Komple sistem beyinden salgılanan hormonlardan döllenmeye, bebeğin 1 mm'den 50 cm'ye kadar rahimde gelişimi Allah'ın koyduğu eşsiz (unique) mekanizma ile mümkün olmaktadır. Yaratılış evreleriyle ilgili Kur'an'da çok sayıda ayet vardır ve bugünkü emryoloji bilimiyle birebir örtüşmektedir. Lütfen Türkçe çevirisinden okuyunuz (Anlamadığınız dilde okumayınız.).

SORU: Spekülumla ancak vajeninize yerleştirilen sülükler vajen duvarlarını ve en fazla rahim ağzını emip kanatarak sizin beyninizden salgılanan FSH ve LH hormonlarınızı nasıl düzenleyecek. Ya da yumurtalık dokunuza ne gönderecek de hastalıklı dokuyu onaracak ve yumurtlamasını sağlayacak. Vajen ve rahim ağzını emip kanatarak karın içi organ olan yumurtalıklarınızı nasıl etkileyecek? Bu mekanizmanın bilimsel olarak ortaya konması gerekir. Biz yapıyoruz oluyorla olmaz. Sülükün tükrüğü incelensin, kan dolaşımındaki düzeyi belirlensin, etki mekanizması ortaya konsun. Heparinaz diye bir enzimi var, tıpta da kullanılıyor. ama ruhsatlandırılmış ilaç olarak.

MİYOM: Rahim (Uterus) istemsiz düz kaslarının iyi huylu (kansere dönüşmeyen) tümörü. Rahim duvarında fındık kadar, ceviz kadar, portakal kadar olabilir. Rahmin içinde, duvarında, dışında karın içi organlara doğru gelişebilir. Kanama yapar, ağrı yapar, bası yapar... Küçükse, semptomsuzsa takip edilir; kanatıyorsa, büyükse, diğer organaklara basıyorsa ameliyatla alınır.
Vajende miyom olmaz, miyomun kökü rahmin (uterusun) düz kaslarıdır. Vajenin miyomla hiçbir ilgisi yoktur. Rahim ağzının miyomu olabilir.

SORU: Sülük rahim ağzından içeri gidip miyomu mu yiyecek yada miyomu mu eritecek. Nedensude Hanım çok ciddi risk almışsınız aleni acile gidecek kadar kanamışsınız. Lütfen tekrar ultrason yaptırıp miyomunuzun kaybolup kaybolmadığını kontrol ettirin, bize de yazın. Doğurmuş kadınlarda rahim ağzı açıktır, o sülük rahminizin içine giderse enfeksiyondan ölebilirsiniz bile. Sülüğü asla steril edemezsiniz, derisini ve ağzını steril edeyim derseniz sülük ölür.

TIPTA SÜLÜK KULLANIMI: Yüzeyel deri iltihaplanmalarında ve yüzeyel kan toplanmalarında iltihabı ve birikmiş kanı ağzındaki enzim ile emer ve iyileşmeyi artırır. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve kullanılmakatdır.

HACAMAT: Deriden kana akıtarak alttaki organı iyileştiremezsiniz. Acayip uydurmasyon bir şey. Psikolojik etkisinden faydalanılıyor. Hacamat tıbbın gelişmediği dönemlerde Muhammed Nebi'den de önce Araplar tarafından yüz yıllardır kullanılmaktaydı. Muhammed Nebi de kullandı ve bitti. Muhammed Nebi doktor değildir. O bizim ahlak ve din idolümüzdür, dünyanın en büyük devrimcisidir. Adına uydurulmuş hadis külliyatları Ortadoğunun embesillerini ilgilendirir. biz Türkleri bağlamaz.

Onkolojik cerrahi meraklısı bir dosttan selamlar.
Yeni şeyler ögrenmek adeta orgazm gibi bir zevk benim için.😍 ellerine saglik, umarim diger arkadaslar da okur. Üyenin ismini verdigi kişi gercek bir tip diplomasına sahip mi bilmiyorum. Açik açik "ilaç kullanmayin" şeklinde önerileri var. Çok detayli bakmadim, kimsenin günahını almak istemem tabi.

Yeni şeyler ögrenmek adeta orgazm gibi bir zevk benim için.😍 ellerine saglik, umarim diger arkadaslar da okur. Üyenin ismini verdigi kişi gercek bir tip diplomasına sahip mi bilmiyorum. Açik açik "ilaç kullanmayin" şeklinde önerileri var. Çok detayli bakmadim, kimsenin günahını almak istemem tabi.
Ben de gidem de kocamı yoklayayım, kahve hazırlayayım. Güzel gündü. Orgazmı hakettim. 😁

Aay çıldırdınız mı vajinamın içine sülük koyduklarını düşünemiyorum,içim bir garip oldu şu an 🤢😱

Valla yazdım artık, umarım birilerine faydası olur. Daha vajenle uterusu ayırt edemiyoruz.
Doktorlara inanamıyorum, onlardan utanıyorum. Son 10 yılda bizim okumuşlarımıza da bir haller oldu.
Ilk cumlen icin yazmak istiyorum. Cocukluktan beri kadinlik dendi mi, gelin dendi mi, evlilik dendi mi akla hep doğum geliyor.

Kadının zevk aldığı organla değil, hamile kalabildigi kismiyla ilgileniyor herkes.

Orgazm olabiliyor mu, keyfi yerinde mi diye merak etmiyor anneleri. Ne zaman hamile kalacak diye merak ediyor. Binevi vajinamız hep yok sayılıyor.

Mesela zinadan korkutmak icin soylenen bir söz var. "Allah her ay senin rahmini temizledi de sen haramı rahmine alıp kirlettin" gibi bir şey.

Bunu ilk duydugumda penis rahme giriyor sanmistim ben de. Vajinismus olduktan sonra arastirdim, okudum, dinledim, öğrendim.

Boyle bir sorun yaşamayanlar, anatomisiyle ilgilenmeyenler vajinayi rahim sanmaya devam ediyor.

Konu dönüp dolaşıp cinsel eğitime dayanıyor özetle.
Kadin zevki yoksayıldıkça vajinayı rahim sanmalar devam edecek.

Minnoş kk'da bir suru konu var boyle. Yuzlerce mesaj var. Hiç araştırma hiiiç.🥲
Ben normalde bile börtü,böceğe dokunamayan insanım bir de içimde olacak,vajinamda bir de Allahııııım kafamda canlandırması bile korkutucu ya 😨
Ya çıkaramazlarsa birde? 😨

Ben normalde bile börtü,böceğe dokunamayan insanım bir de içimde olacak,vajinamda bir de Allahııııım kafamda canlandırması bile korkutucu ya 😨
Ya çıkaramazlarsa birde? 😨
Kımıl kımıl içeri gidip kıt diye ısırıp kanatıyormuş. "pis" kanı höpürdete höpürdete emcükleyen sülükler, pat diye bayılıveriyormuş.:KK70::KK70:

Kımıl kımıl içeri gidip kıt diye ısırıp kanatıyormuş. "pis" kanı höpürdete höpürdete emcükleyen sülükler, pat diye bayılıveriyormuş.:KK70::KK70:
Aay bayılazaam
İçinde olunca tabi her hareketi,kıpraşmayıda hissedersin dimi 😨
Ay yok yoook sülük konacak başka yer mi kalmadı ya?

Cok saskinim suan. Nasi yani ya. Millet kafasina suratina koyduruyo bakmaya korkuyorum. Sulugun orda isi neeee? Gercekten aklinizi kacirmissiniz

Ilk cumlen icin yazmak istiyorum. Cocukluktan beri kadinlik dendi mi, gelin dendi mi, evlilik dendi mi akla hep doğum geliyor.

Kadının zevk aldığı organla değil, hamile kalabildigi kismiyla ilgileniyor herkes.

Orgazm olabiliyor mu, keyfi yerinde mi diye merak etmiyor anneleri. Ne zaman hamile kalacak diye merak ediyor. Binevi vajinamız hep yok sayılıyor.

Mesela zinadan korkutmak icin soylenen bir söz var. "Allah her ay senin rahmini temizledi de sen haramı rahmine alıp kirlettin" gibi bir şey.

Bunu ilk duydugumda penis rahme giriyor sanmistim ben de. Vajinismus olduktan sonra arastirdim, okudum, dinledim, öğrendim.

Boyle bir sorun yaşamayanlar, anatomisiyle ilgilenmeyenler vajinayi rahim sanmaya devam ediyor.

Konu dönüp dolaşıp cinsel eğitime dayanıyor özetle.
Kadin zevki yoksayıldıkça vajinayı rahim sanmalar devam edecek.
Ne yazık ki kadınlarımız kendi insanlıklarının farkında değil. Geleneğin, ön yargıların, dinin, onlara dayatılan şablonun, namus anlayışının, eğitimsizliğin saçma sapan etkilerinden kurtulamıyorlar. Aslında biz birçok topluma göre Atatürk sayesinde çok şanslıyız. 1930'lardan itibaren kadınlara verilen haklar sayesinde bir ilerleme sağladık ama bunun değerinin farkında olmadık. 1000 yıldır bu topraklarda itilip kakılan, aşağılanan, hakkı hukuku, değeri olmayan kadına Atatürk insanlığını hatırlattı.

Senin dediklerine gelecek olursak gerçekten sevişmenin bir zevk ve eğlence olduğunu, kaliteli vakit geçirmenin bir yolu olduğunu kadınlar ve erkekler olarak farkedebilirsek hem daha mutlu olacağımıza hem de yatak hayatı iyi ve kaliteli olan insanların daha gelişmiş ve başarılı olacağına inanıyorum. Yoksa üzüntü verici bir istatistik Türk kadınlarının 5'te 1'inde vajinusmus sorunu oluyor ve atlatılması bazen yıllar sürüyor, kadınlarımızın yarısının orgazmdan haberi yok. Kendi anatomosi, fizyolojisi onu hiç ilgilendirmiyor. Adet görmeyi hastalık, kirlilik diye benimsiyor. Hastalık, normal fizyolojinin bozulması, değişmesidir. Masturbasyonu, oral sexi günah zannediyor. Midesi bulanan kadınları geçiyorum artık. Cinsel eğitim şart da bu eğitimi kim verecek, nerden alacak? Okulların durumu ortada, okullardan ümidim yok. Tek çare biz bize konuşup, dertleşip doğru ve yararlı bilgiyi birbirimize aktarmak.

Herkesin inancına saygı duyuyoruz. Eleştiri inanç özgürlüğüne saygısızlık değildir. Kimisi muskaya inanır, kimisi taşa toprağa tapar, kimisi metafizik güçlere inanır ve ilgili ritüelleri gerçekleştirir, kimisi büyüye, fala inanır, ineğe tapan da Allah'a tapan da var. Bazı şeylere batıl inanç denmesi bile saçma; inanç işte başka birisine sorun, sıkıntı yaratmıyorsa inansın.

Bu konuyu açan da geri dönmedi, Allah selamet versin. Kendi kararı, bir şey dayatacak değiliz. Vajinaya sülük sokan doktor bozuntusu utansın.

X