Vajinal mantar

Dkvmfvjxjh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2023
70
15
Merhabalar yaklaşık 1-1.5 aydır vajinal mantar enfeksiyonu geçiriyorum. Normalde yılda bir kaç kere özellikle cinsel ilişkiden sonra mantar, idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklar yaşardım ama genellikle 1 2 hafta içerisinde iyileşirdi ve uzun süre tekrarlamazdı. 1 ay önce cinsel ilişkiden sonra şişlik yanma vs yaşadım ve bi süre bekledikten sonra kaşıntı da eşlik etti. Kadın doğumcuya gittiğimde vajinal muayene edip mantar var dedi ve funit diye bir antibiyotikle travazol krem verdi. İlaçları düzgün bir şekilde kullandım ve geçtiğini sandım ta ki tekrar cinsel ilişkiye girene kadar. Tekrar yanmam meydana geldi ve geçmediğini anladım. İlk defa bu kadar uzun süren bir mantar enfeksiyonu geçiriyorum ve ben biraz panik bir insanımdır korkuyorum. Şu an kaşıntım fazla yok cinsel ilişkiye girdiğimde yanma ve aynanın karşısına geçip baktığımda sürekli gelen beyaz bir akıntım var. Gün içerisinde özellikle sabahtan akşama kadar dışarıda olduğum zamanlar akıntı yüzünden sürekli orayı nemli ve ıslak hissediyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle flucan ilaç aldım ve oradaki eczacı bana nioli yağıyla birlikte kullanmamı önerdi. Daha önce kullanan ve olumlu sonuç alan var mı? Bekarım ve tek eşliyim 2 yıldır birlikteyiz ama son 1.5 aydır asla geçiremiyorum psikolojik açıdan çok yıprandım ve korkuyorum.

1 2 damla damlattim , doktora sordum normal dedi enfeksiyona bağlı kanama var dedi ama güvenmedim
Enfeksiyon varsa olmuş olabilir canım bndede enfeksiyon varken damlatmıştım kanama olmadı ama yanma oldu ve akıntı olmuştu baya bi süre sonra hem yanma hem akıntı geçmişti doktorun da normal demişse bişey olmaz herhalde .sorsaydın keşke kullanmaya devam edeyim mi bırakayım mı diyet

X