Vajinal Mantar nasıl geçer

gunluktensecmeler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
6
1
26
Merhaba arkadaşlar ben bakireyim henüz bekarım ve bir kutu antibiyotik kullanımından sonra vajinal mantar oldum hafif kaşıntım ve çok beyaz renkte akıntım var ne kullanmam gerekiyor nasıl geçer bir fikriniz var mı

Travazol krem sürün anında rahatlatır kaşımamaya çalışın iç çamaşırını sık sık değiştirin ve yüzde yüz pamuklu olsun bol bol ev yoğurdu ve kefir tüketin. Bakire olduğunuz için fitil kullanamazsınız. Hapları var eğer geçmezse doktora gidin. Islak kalmamasına dikkat edin. Günlük ped yerine pamuklu yıkayıp ütülediğiniz küçük bez parçaları koyun. Gece uyurken iç çamaşırınızı çıkarın ve pamuklu pijama tercih edin günlük hayatta çok dar ve sıkı pantolon tayt tercih etmeyin hava alsın yani terletmeyen kumaş olması gerekli. Aklıma gelenler bunlar geçmiş olsun :)

Travazol krem sürün anında rahatlatır kaşımamaya çalışın iç çamaşırını sık sık değiştirin ve yüzde yüz pamuklu olsun bol bol ev yoğurdu ve kefir tüketin. Bakire olduğunuz için fitil kullanamazsınız. Hapları var eğer geçmezse doktora gidin. Islak kalmamasına dikkat edin. Günlük ped yerine pamuklu yıkayıp ütülediğiniz küçük bez parçaları koyun. Gece uyurken iç çamaşırınızı çıkarın ve pamuklu pijama tercih edin günlük hayatta çok dar ve sıkı pantolon tayt tercih etmeyin hava alsın yani terletmeyen kumaş olması gerekli. Aklıma gelenler bunlar geçmiş olsun :)
Çok teşekkür ederim sadece travazol kullanıyorum

Doktor zaten muhtemelen ağızdan mantar ilacı verecek iki kutu 5gün arayla içiliyordu. Reçetesiz alınabiliyor. Ama yine de doktora sorsanız daha iyi. Yukarda yazmış. Onun dışında şekerli yemeyin bu dönem. Çok hamur işide yemeyin. Elma sirkesi su için arada. Kekik suyuda olabilir. Çamaşırınıza nioli yağı damlatabilirsiniz. Bol su için.

Merhaba buradan birilerine fayda sağlamak şifa bulması için paylaşmak istedim, senelerdir vajinal mantar sorunu yaşıyordum sürekli fitil hap doktor geçiyor sonra tekrar sonra kesin çözümü buldum gerçekden iyileşmek istiyorsanız peynir, yoğurt, tereyağ gibi süt ve süt ürünlerini tamamen kesmeniz gerekiyor 3 ay sonra birdaha tekrarlamıyor bunun çözümü bu

evde sirkeyle kremle falan geçirmeye calısmak cok zahmetli. Zolax kullandım tek cozum kesmisti benimkini hemen. Camasırını sık sık degistir. Vajinanin içini suyla yıkamaya calisma florası bozulur daha kotu olur gecmis olsun

Bende bu dertten muzdariptim araştırıken nioli yağının çok faydalı olduğunu öğrendim fitil kullandım sirkeli su kullandım kremler kullandım ama her adet dönemi sonrası tekrarlardı kronik mantarım onun sayesinde geçti elhamdulillah 10 aydır hiç mantar yaşamadım

X