Vajinal enfeksiyon

Kullanc23

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
11
3
24
Ablalarım merhaba. 1 yıldır Gecmeyen vajinal enfeksiyonum var ne kadar fitil kullandoliysam geçmedi tekrar doktora gittim 2 kutu biteral+cleocon vajinal krem+zolax 200mg 7 kapsül . Zolaxi uzun sure haftada bir kullanacağım. Sorum şu aranizda uzun tedavi almış ablalarim veya vajinit icin lazer uygulamasi yapanınız var mi işe yarıyor mu. Cok zor durumdayim

Lazer kullanmadım kronik de olmadı bende ama propolis denediniz mi onu sormak istedim sadece. Çok geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Propolis kullanmadim doktor probiyotik yazdı onu kullanıyorum 1 haftadır. Sirkeli suyla vajina icini yikamak ya da sogan kürü işw yarar mı acaba cok zor durumdayim

Teşekkür ederim. Propolis kullanmadim doktor probiyotik yazdı onu kullanıyorum 1 haftadır. Sirkeli suyla vajina icini yikamak ya da sogan kürü işw yarar mı acaba cok zor durumdayim
Propolisi de bir deneyin isterseniz, bende uçukla beraber vajinit de vardı propolis aldım doktor önerisiyle iyi geldi. Genital bölgeyi sirkeli suyla yıkama olabilir ama içe kadar yıkamak bence aksine zarar verir

Propolisi de bir deneyin isterseniz, bende uçukla beraber vajinit de vardı propolis aldım doktor önerisiyle iyi geldi. Genital bölgeyi sirkeli suyla yıkama olabilir ama içe kadar yıkamak bence aksine zarar verir
Hangi marka propolis aldiniz acaba ve kullanımı nasıl. Teşekkür ederim

Tedaviden sonra flora düzenleyici fitil. Ağızdan da en az 4 kutu probiyotik kullanabilirsiniz. Floranız bozulmuş devamlı antibiyotik içmek dahada tetiklemiş olabilir. Soğan kürü sirke falan sürmeyin kaşıntı varsa kremi var onun eczaneden alıp kullanabilirsiniz ya da nioli yağı var bir damla iç çamaşıra damlatanlar var memnunlar. Pamuklu iç çamaşır kullanın. Vajinal duş yapmayın sabun galan sürmeyin sadece yıkanabilir.

Ya da vajinal kültür yaptırdınız mı? Tedavisi ona göre yapılabilir ben de kötü bir şey çıkmayınca antibiyotiği kesip florayı düzenleme aşamasında sonuç almıştım

Aydınlattığınız icin cok teşekkürler.

Adı kültür mü bilmiyorum ama akıntı dan örnek alip mikroskopla baktı ve söylediğim tedaviyi uyguladi. Siz flora düzenleyici tabletler sayesinde mi fayda gördünüz

Tekrar akıntı kültürü ve antibiyogramı artı vajinal sürüntü örneğinin mikrobiyolojik/mikroskopik incelemesini öneriyorum. Tedavi Enfeksiyon hastalıklarına da danışılarak antibiyotik seçimleri ona göre yapılmalı. Geçmeyen akıntıda çok sayıda değişik mikrop vardır. Birlikte eş tedavisi ve eşinizin bir enfeksiyonu var mı araştırılmalı.

Cok teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Adı kültür mü bilmiyorum ama akıntı dan örnek alip mikroskopla baktı ve söylediğim tedaviyi uyguladi. Siz flora düzenleyici tabletler sayesinde mi fayda gördünüz
Evet kültür alınmış ona göre tedavideyseniz güzel. Bana sonradan uzun zamandır kurtulamadığım için floram uzun zamandır bozuktu. Dediğim şekilde ilerledik sonuç almıştım. Hatta yılda bir iki kadınlar için olan probiyotikleri kullanırım korunmak için umarım fayda görürsünüz

Flora düzenleyici fitil markası nedir

S.a bende akut vajinit var dediler test yapmadılar suruntu almadılar antibiyotik ilaç fitil mahfoldum akinti kesiliyor yanma basliyoo şaşırdım kaldimm siz nasil kurtuldunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…