Vajinal enfeksiyon ve vajinusmus

vanilyakokulu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2023
77
22
27
kızlar selam ben bir yıldır evliyim vajinusmusum doktora gittim kızlık zarın çok kalin alalım dedi aldırdım o iyileşti denemeler yaptım ama dilatoru 3 e kadar alıyorum 4 olmuyor eşimin p... İle zorlandığımda sanki vajina ağzım yirtilicak gibi oluyor şimdide vajinamda kaşıntı var ve dün hayatımda ilk kez vajinamdan çok hafif kötü bir koku aldım normalde aşırı yıkıyorum makinayı ama çok aşırı yani kucuk abdestimde bile hemen koşup yıkıyorum sabunla yani florasinimi bozdum bilmiyorum şuan koku yok ama kaşıntı var hafif ara ara napmam lazım doktora gidip aldlttan muayene olamam soğan suyu iyi diyolar bilmiyorum hem kaslarımı gevşetmek için yardım hemde enfeksiyon için bu durumları yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

şu an doktor kontrolündesiniz sanırım vajinismus için, o sebeple bu konuda doktorunuza görünmenizi tavsiye ederim.

vajinaya normal sabun değdirilmez, sadece suyla yıkanır veya intim jeli kullanbilirsiniz. florasını, phını bozmuş olabilirsiniz.

kızlar selam ben bir yıldır evliyim vajinusmusum doktora gittim kızlık zarın çok kalin alalım dedi aldırdım o iyileşti denemeler yaptım ama dilatoru 3 e kadar alıyorum 4 olmuyor eşimin p... İle zorlandığımda sanki vajina ağzım yirtilicak gibi oluyor şimdide vajinamda kaşıntı var ve dün hayatımda ilk kez vajinamdan çok hafif kötü bir koku aldım normalde aşırı yıkıyorum makinayı ama çok aşırı yani kucuk abdestimde bile hemen koşup yıkıyorum sabunla yani florasinimi bozdum bilmiyorum şuan koku yok ama kaşıntı var hafif ara ara napmam lazım doktora gidip aldlttan muayene olamam soğan suyu iyi diyolar bilmiyorum hem kaslarımı gevşetmek için yardım hemde enfeksiyon için bu durumları yaşayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim
O kadar çok yıkamayın, gerçekten kendi nem dengesini bozarsınız. Doktora bir sorun. Bir de ilişkiye girerken su bazlı kayganlaştırıcı kullanın , sakın zeytınyağı , bebe yağı gibi şeyler kullanmayın.

Doktorunuza gidin, belki fitil verir dilatör alabiliyorsanız fitili de yerleştirebilirsiniz. Vajina kendini temizleyen bir organ, belki bu düşünceleriniz de vajinusmus üzerinde etkililir. Geçmiş olsun.

Neden sabunla yıkıyorsunuz? Özel bölge sabunla yıkanmaz vajinanın kendi ph dengesi var bozarsınız ve sonuç olarak enfeksiyon olursunuz.

X