vajinadan muayene tehlikeli mi? keseyi nasil gordunuz?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
kizlar annemle konustum sakin alttan muayene ettirme dedi. bizim 2 komsumuzun bebegi o sebeple dusmus.

burada da hep oyle bakiliyor. zaten keseyi vs nasil gorecekler ki baska?

fikirlerinizi deneyimlerinizi yazar misiniz?

merhaba canım..öncelikle bebişin hayırlı olsun... sağlıklı bir hamilelik geçirir ve bebişine sağlıkla kavuşursun inşAllah..
benim dr.um da ilk üç ay hep vajinal muayene etti kalp atışını vs.hepsini vajinal muayene ile takip etti..hatta senin de dediğin gibi ; bunun düşüğe neden olmasından korkmayın herhangi bi sakıncası yok dedi..bir olumsuzluk da olmadı çok şükür..
sevgiler.. tebrikler canım....

vajinal ultrasonun hiç bir sakıncası yok ben sürekli takip atındaydım
ve yaklaşık 4 kez vajinal ultrasona girdim
ayrıca hamilelikte vajinal muayne yapılmıyorki,ultrasonla bakılıyor

canım vajinal muayene daha iyiymiş.nur ertürkün programı var ya oraya bi doktor katılmıştı.vajinal muayene bebeğe hiç bi zararı yok.aksine açılma veya erken düşük riski varsa görebiliyoruz ve müdahale ediyoruz dedi.zaten zararlı olsa doktorlar asla yapmazki.için rahat olsun.

vajinal ultrasonun hiç bir sakıncası yok ben sürekli takip atındaydım
ve yaklaşık 4 kez vajinal ultrasona girdim
ayrıca hamilelikte vajinal muayne yapılmıyorki,ultrasonla bakılıyor

canim benim bir kere test pozitif cikmisti. ama hafif kahve lekelenmem vardi. hastanede direkt keseyi gormek icin vajinadan ultrasonla baktilar. bir alet soktu icine. el blendiri gibi.

keseyi goremedi. cunku test yanlismis. ama oyle baktigi icin cekiniyorum gene oyle olursa diye.

canım benim için rahat olsun hayatım bu konuda.bende vajinal ultrasona girdim ve dr hiç bi sakıncası olmadığını anlattı bana.korkma hayatım için rahat olsun. :) inşallah bebeğin sağlıklı hayırlı olur

için rahat olsun vajinal usg hiç tehlikeli degil
zaten diş fırcası gibi bir cubuk başına kondom geciriliyor hiç canın yanmaz.
o şekilde daha net göruldugu için alt tarafdan bakılıyor.

canım hic cekinme bebisin hayırlı olsun
eger riskli bisey olsa sence doktorlar bu riski alırlar m???
benim ilk uc ay hep vajinadan bakildi hic bisey olmaz canım korkma

canım seni anlayabiliyorum ama bunda çekinecek birşey yok
bebeğin için gerekli bu
hem sakıncası olsa neden yapsınlarki
bence korkma,bunu olman gerekiyorsa vajinal usg ile bakılır,hem herşey daha erken saptanıyora.s.

sagolun hanimlar rahatlattiniz beni. daha cok var. ben doktora gittigimde tahminen 7 haftalik olacak. kese kalp atisi hersey duyulur heralde.

canımmm hiç korkmaa arkadaşlarında dediği gibi dr banada ilk 3 ay vajinal ultrason dedi herhangi bir sakıncası yok sakın tedirgin olma

trans vaginal bakılmasının hiç bir zararı yok aksine yararı oluyor erken teşhis koyduruyor rahim içi kesenin görülebilmesi için beta hcg nin 1500 ün üstünde olması gerekir sen ne zaman baktırdın hesapla bhcg 48 saatte bir ikiye katlar pazartesi 150 ise çarşamba 300 cuma 600 pazar 1200 gibi mesela tekrar bhcg baktırmanı tavsiye ederim

benim sat 30 mayis ama yumurtlama 20. gun oldu. sat a gore 5 haftalik hamileyim ama yumurtlamam uzerinden sadece 2 hafta gecti. ona gore de 4 haftalik. hangisi dogru bilmiyorum. bu gidisimde 2. dedigim dogru cikarsa 7+3 olacak. duyulur heralde.

Canım benim ilk muaynemde daha çok fazla gazım var diye karnımdan görünmedi bebişim. Mecburan alttan muayne etti doktor. Bu arada doktorumda danıştığım birkaç kişide bunun zararlı olmadığını söyledi. Ve hiçbir terslik yaşamadım. Bide bişiy daha, eğer problem yoksa ilişkide serbest. Bunun ondan hiçbir farkı yok. Eli değmedi bile doktorumun. Sadece ultrasonografi aletini soktu. Yinede sen bilirsin.

benim sat 30 mayis ama yumurtlama 20. gun oldu. sat a gore 5 haftalik hamileyim ama yumurtlamam uzerinden sadece 2 hafta gecti. ona gore de 4 haftalik. hangisi dogru bilmiyorum. bu gidisimde 2. dedigim dogru cikarsa 7+3 olacak. duyulur heralde.
Canım hamilelik hesabında son adet tarihin geçerlidir. Yumurtanın oluşumundan başlar yani.

canım vajinal ultrasonda bi sakınca yok bende girmiştim bi kere.ama illa baktırmam diyorsan biraz daha geç git karından baksın.bi dahakine 7 haftalık olucam dedin büyük ihtimalle karındanda görünür.hamilelikte s.a.t. önemlidir.yumurtlama gününü falan boşver sat'a göre kaç haftalık hamile isen okadarsındır. tebrik ederim canım allah tamamına erdirsin.

canım öncelikle hayırlı ugurlu olsun canı vajinal muayenenin tehlikesiz oldugu söyleniyor bende bundan önceki doktorumda öyle muayene oldum doktorum bi sorun olmaz dedi bizde kabul ettik ama şimdiki doktorum düşük tehlikesi olsa bile böyle bişiy yapmıyor aklınızda buunsun muayeneden önce tuvaletine sıkıştırıyor böylece kaından ultrasonda baktıgında nevar neyok rahatlıkla görünebiliyor benim tercihimde bu tabi doktorun ne derse onu yapacaksın ama vajinal muayeneden kaçın :1rolleyes::1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…