Vajina daraltma ve idrar torbasi ameliyatim

gulumse1988

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mart 2013
128
51
Merhaba arkadaşlar 10 gün önce idrar torbasi ve vajina daraltma ameliyatı oldum ama hala yoğun şekilde kırmızı akıntım geliyor, sizde de bu durum oldu mu

Merhaba arkadaşlar 10 gün önce idrar torbasi ve vajina daraltma ameliyatı oldum ama hala yoğun şekilde kırmızı akıntım geliyor, sizde de bu durum oldu mu
Merhaba, ben 3 gün önce vajina daraltma ameliyatı geçirdim (iki tane normal doğum yapmıştım çünkü baya baya genişlemişti) ama sadece ilk gün kanama oldu regl gibi çok az sonra kesildi. İlk 48 saat zor geçti otursam da, uzansam ne yapsam acıyordu. Gece hiç uyuyamamıştım sürekli bir ağrı birde kuyruk kemiğim batıyordu devamlı ama şimdi üçüncü gün ağrılar kesildi (ağrı kesici almaya devam ediyorum) rahatlıkla oturabiliyorum uzanabiliyorum.

Bugün benim 11. Günüm kırmızı akintım devam ediyor, doktor dikişlerin içerideki dokuya zarar vermiş olabileceğini bu yüzden dikişleri almak istediğini söyledi, sizin dikişlerde alınacak mi kendimi düşecek

Merhaba, ben 3 gün önce vajina daraltma ameliyatı geçirdim (iki tane normal doğum yapmıştım çünkü baya baya genişlemişti) ama sadece ilk gün kanama oldu regl gibi çok az sonra kesildi. İlk 48 saat zor geçti otursam da, uzansam ne yapsam acıyordu. Gece hiç uyuyamamıştım sürekli bir ağrı birde kuyruk kemiğim batıyordu devamlı ama şimdi üçüncü gün ağrılar kesildi (ağrı kesici almaya devam ediyorum) rahatlıkla oturabiliyorum uzanabiliyorum.
Benimde 13 gün oldu bugün. aynı iki doğum yapmıştım bna oturmak yasak dedi oturmuyorum . Ama kalçama doğru ağrı giriyor wc esnasında sizin de öylemi

Bugün benim 11. Günüm kırmızı akintım devam ediyor, doktor dikişlerin içerideki dokuya zarar vermiş olabileceğini bu yüzden dikişleri almak istediğini söyledi, sizin dikişlerde alınacak mi kendimi düşecek
Kendi düşecek cnm .bnmde kanamam ilk gün dışında olmadı şükür

Merhaba benimde daraltma 26.günüm. ilk gün lekelenme oldu sonra çok hafif geldi ve kesildi.ilk 3 gün cok acılıydı bir hafta sonra normal hayata döndüm

Doktordan şimdi çıktım kanama icin iyileşme akintisi dedi, vajina disindaki dikisleri haftaya alacağını soyledi, bugün 11 gün oldu oturmada ve idrarda çok sıkıntı yaşamıyorum

Doktordan şimdi çıktım kanama icin iyileşme akintisi dedi, vajina disindaki dikisleri haftaya alacağını soyledi, bugün 11 gün oldu oturmada ve idrarda çok sıkıntı yaşamıyorum
11.gunde iyileşmiş mi dikişler bnmde 13.gun dikkat etmelimiyim hala diye korkuyorum açılma fln yaparmi diye

11.gunde iyileşmiş mi dikişler bnmde 13.gun dikkat etmelimiyim hala diye korkuyorum açılma fln yaparmi diye
ayy ewt benimde sol taraf popoya doğru iğne batması gibi geriliyodu bi dikiş.onu içten dikiş demişti görünürde iplik yok vajina girişinde iplik var perineyi yapıştırmamı yaptı anlamadım dikiş var ama görünmüyor.15.günde geçiyor sol taraftaki dikiş ve rahat şekilde büyük tuvaleti 15.gündn itibaren kokmadan yapabildim.şuan dikilşer düşmedi halen ama hiç sızı yok 15 günden sonra hoplama zıplama hersey normale döndü.ama hijyene dikkat edin özellikle ilk 1 ay

geçmiş olsun benim dikişler kendi eriyecekmiş dikiş alma yok yani.belki siizn idrar torbasıyla ilgilimi bilemedim 10 günden sonra agrı kalmaması ve 15 günden sonra dikiş acısı batması hisstmemenz gerek.

ben halen korkuyorum acılma yaparmı diye bizim dikişler 1 ayda kendi eriyen cinsten.öyle dikiş alma falan yok.estiol krem verdi bana dıştan onu sürüyorum çabuk iyilişmesi için östrojen içerikli kremmiş

Yok alacağı dikişler vajina dışındaki daraltma dikişleri, bu dikişler uzun süre düşmüyor senin hayat kaliteni etkiler alalım rahatla dedi, her doktorun uygulaması yöntemi farklı sanırım, iki ameliyat içinde hiç ilac krem vermedi mesela

Yok alacağı dikişler vajina dışındaki daraltma dikişleri, bu dikişler uzun süre düşmüyor senin hayat kaliteni etkiler alalım rahatla dedi, her doktorun uygulaması yöntemi farklı sanırım, iki ameliyat içinde hiç ilac krem vermedi mesela
Evet vajina girişindeki iplikler görünüyor ve 27. gün hiç düşmeye niyetleri yok gibi.Doğum dikişlerimde böyle gec düşmüştü.alınırken dikişler acımaz inşallah bizede haber ver canım.

Merhaba arkadaşlar vajinaplasti ameliyati olmaya karar verdim 1 normal doğum 2 kürtajım var beni çok rahatsız ediyor bu durum ama yorum okudukça da korkmuyor değilim. İlk ilişki kaç gün sonra oldu? Acı nasıl bir acı ilk gün acısı gibi mi? Yeterince ıslanmak yeterli olmuyor mu, yağ ihtiyaç duyuluyor? His kaybı oldu mu? Cinsel hayatınız nasıl etkilendi? Çok soru sordum kusurabakmayin 6 senedir düşünüp bir türlü giremedim şu ameliyata. Ankaradayım Dr buldum kesin yapılması lazım dedi ama yaşayan kişilerin tecrübelerime ihtiyacım var.

ayrıca doğru doktoru bulduktan sonra ameliyat çok basit ve acısız benimki öyle oldu, ilişki sırasında da vazelin, yağ vb hiçbirşey kullanmadık.

ayy ewt benimde sol taraf popoya doğru iğne batması gibi geriliyodu bi dikiş.onu içten dikiş demişti görünürde iplik yok vajina girişinde iplik var perineyi yapıştırmamı yaptı anlamadım dikiş var ama görünmüyor.15.günde geçiyor sol taraftaki dikiş ve rahat şekilde büyük tuvaleti 15.gündn itibaren kokmadan yapabildim.şuan dikilşer düşmedi halen ama hiç sızı yok 15 günden sonra hoplama zıplama hersey normale döndü.ama hijyene dikkat edin özellikle ilk 1 ay
Fiyat olarak nedir bu ameliyat rica etsrm

X