Vajina ağzındaki kaşıntım bunalıma sürüklüyor. Sebebi ne olabilir?

gzml

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2012
6
1
Merhaba,

Başıma gelenlerin neresinden başlasam bilemiyorum. 2021 Nisan’da HPV teşhisi kondu ve Haziranda rahim agzım alındı. Bu arada ben 29 yaşındayım. Doktorum Cin3 seviyesindeki hücrelerimi çok fazla derine gitmeden temizledi. Sebebi anne olmak istememdi. Geçen agustos başı evlendim ve hemen cocuk yapmam gerekiyordu derken bartholin kistim cıktı ve ameliyat ile kisti aldılar. 40 gün kadar acı cektim ve ilişkiye giremedim. Denerken çok acı cektiğim için biraz korkmaya başladım. Geçince ilişkiye girdin bu sefer de mesanemde baskı hissettim ve yine agrıdan ilişkiye girmekten soğudum. Bu sırada Vajina ağzımda ve idrar çıkış deliğimde Kaşıntı Başladı.İlk idrar tahlilimde yoğun enfeksiyon cıkmıştı ve agumentin ile tedavi etti doktorum. Tam rahatladım derken cocuk denemek için girdiğimiz ilişki sonrası tekrar başladı. Yine kan tahlili, idrar tahlili ve kültür yaptırdım. Hepsi temiz çıktı. Fito ile kortizonlu bir krem verdi. Tahriş var vulvadini olmuş olabilirsin ama görünürde mantar yok dedi. Kremleri 15 gün kullan dedi. 15 gün oldu kaşıntı bazen yok olsa da başladı mı eğer kendimi çekip vurmak istiyorum. Bütün modum değişiyor.
Sizinde tahlilleriniz ve kültürünüz temiz oldugu halde boyle bir kaşıntınız oldu mu? Biri de cıkıp artık bunun sebebi kesin şu desin . Bu arada cocuk denememin 10. Günündeyim muhtemel gebe adayı olabilirim.

Peki bu kremleri kullanırken eşinde kendine bir baktırdımı çünkü mantar vb hastalıklar tedavi edilirken aynı zamanda eşlerinde muayene olması gerekiyor geçti tekrar başladı diyorsunuz ya olabilirmi

Eşim bu hafta başı gitti. Kültür ve idrar testi verdi. Yarın sonuçları çıkacak. Belki birbirimize bulaştırıyor olabiliriz. Ama benim en son testlerim temiz cıktıgı halde kaşınıyorum. Bartholin kisti ameliyatımdan sonra çok değişti. Afedersiniz ama yeterince ıslanamama acı ve bunalımdan kaynaklanan isteksizlik başladı. Bazen keşke kisti aldırmadan doğal yöntemlerle paylatmayı deneseydim diyorum.

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, kaşıntınızın muhtemel sebebi vajinal mantar enfeksiyonu. Mantarın birçok çeşit var çoğunluğuna sebep olan candida dediğimiz türü candida ağız mukozamizda bol miktarda bulunuyor. Bu enfeksiyonu yasayanların çoğunda genital bölge ve ağız arasında temas oldu kanıtlanmış. Çok etkili haplar var lütfen n doktorunuzdan hap tedavisi isteyin daha etkili oluyor. Bunalrada dikkat ederseniz geçmiş olsun

Merhabalar mesajımı görürmusunuz bilmiyorum bende bartholin kisti ameliyatı oldum bir haftam Filan oldu dikişlerim felaket kaşınıyor acaba siizn süreç nasıl geçti baya zaman olmuş çünkü sizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…