Uzak ilişkide iletişim problemi

dishekimim

Primum non nocere
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
613
354
Merhaba arkadaşlar. Gerçekten inanılmaz derecede fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

4 aydır görüştüğüm bir bey vardı. Farklı şehirlerde olduğumuz için telefon üzerinden iletişim sağlıyorduk. Görüştüğümüz zaman diliminşn 3.ayının sonuna doğru artık her şey yolunda gittiğinden sevgili olmaya karar verdik ama en azından bir yüz yüze gelelim istedik. Yani bir ay önce (3.ayımızda) görüştük 3-4 gün şahane vakit geçirdik. Yani uzaktan da anlaşabildik, yan yana geldiğimizde de elektriğimiz uyuştu çok şükür. Fakat bu kişinin şöyle bir yapısı var ki çok telefona düşkün değildir yani bu flört dönemimizde de inanılmaz derecede sürekli mesajlaşan araşan insanlar değildik ama yine de yeterli düzeyde iletişim sağlayabiliyorduk. Neyse işte biz sevgili olduk birlikte vakit geçirdik vs sonra yine herkes kendi şehrine döndü, ilişkimize uzak mesafelerden devam etmeye başladık. 2.buluşma tarihi olarak da yılbaşını belirledik. Güzel bir yerde yine 4 gün tatil ayarladık. Geleyim sadede, son görüşmemizden bu yana telefonla iletişimimiz biraz daha azaldı. Yani zaten telefon alışkanlığı azdı ama sanki biraz daha azaldı. İnsan sevgili olunca biraz daha ilgi bekliyor. Bunun tam tersi olunca da ben kendi kendimi yiyip bitiriyorum. Bir de bu kişinin böyle aşkım balım böceğim hayatım tarzı kelimelerle hiç arası yoktur. Bana hep örnek veriyorum Ayşecim diye hitap eder. Şimdi öyle olunca mesajlarda da çok duygu yüklü cümleler geçmiyor anlarsınız ki. Bazen o yüzden canıma tak ediyor. Hem az mesajlaşıyoruz, az araşıyoruz. Hem de konuşmalarımızın içeriğinde çok duygusal cümleler yok. Ama yine de ara ara ufak tefek güzel hoşluklar yapıyor mesajlarda ama o kadar az ki yani daha cicim aylarında böyle olması benim canımı sıkıyor. Hayır bir de yani aynı şehirde olsak az telefonlaşmamızı zaten anlayışla karşılarım ama uzak mesafeden bir şeyler yürütmeye çalışıyorsak da bir zahmet bunun için daha fazla çabala. Böyle günde 5-10 mesajla kuru kuru ilişki yürür mü? Yani inanın bundan başka sorunumuz yok çok şükür ama bu beni çok yormaya başladı. Fazla ilgisiz ve duygusuz bulmaya başladım. Bunu da artık ona yansıtmaya başladım. Sırf bu konudan dolayı aramız bozulacak gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım bana tavsiyede bulunur musunuz? Bu kişiyi kaybetmek istemiyorum ama böyle bir ilgisizliği de hak eden bir kadın olduğumu düşünmüyorum.

Canım demekki sevgilinin karakteri öyle . Yani bunu değiştiremezsin ki. Flört döneminde anlamışsındır , madem senin beklentilerin farklı hiç girmeyecektin bu topa . Ki çok haklısın isteklerinde.
Yani bunun değişebileceğini düşünmüyorum. Ya sen beklentilerini sıfırlayacaksın , böyle kabullenip devam edeceksin. Yada ayrılcaksın.

Canım demekki sevgilinin karakteri öyle . Yani bunu değiştiremezsin ki. Flört döneminde anlamışsındır , madem senin beklentilerin farklı hiç girmeyecektin bu topa . Ki çok haklısın isteklerinde.
Yani bunun değişebileceğini düşünmüyorum. Ya sen beklentilerini sıfırlayacaksın , böyle kabullenip devam edeceksin. Yada ayrılcaksın.
Sizce ayrılmaya değer bir konu mu?
Ya da şöyle sorayım, bu kadar az konuşmayla iki insan uzaktan uzaktan birbirini yeterince sıcaklıkta tanıyabilir mi? Neticede ayda 3-5 gün görüşebiliyoruz yüz yüze, kalanı telefon. Böylesi de yeterli olabilir mi gerçekten? Ben mi abartıyorum durumu

Zaten 1 kere görüşmüşsünüz istediğiniz ilgi de onda yok 1 kere görüştüğünüz kişi ile Tatile çıkmak da bence iyi bir fikir değil
İçinize sinmeyen durumlar varken ilişkiyi yürütmek için bence çabalamayın
Hatta siz arayıp sormayın mesajlarına geç dönün bir de böyle deneyin derim

Zaten 1 kere görüşmüşsünüz istediğiniz ilgi de onda yok 1 kere görüştüğünüz kişi ile Tatile çıkmak da bence iyi bir fikir değil
İçinize sinmeyen durumlar varken ilişkiyi yürütmek için bence çabalamayın
Hatta siz arayıp sormayın mesajlarına geç dönün bir de böyle deneyin derim
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an o kadar akla ihtiyacım var ki.. çok sağolun öncelikle.
Görüştüğümüzde mükemmel anlaşabiliyoruz. Yani tek bir problem bile olmadı. Sohbet edebiliyoruz da gayet akıcı bir şekilde.Tatil olayını o yüzden organize etmekte tereddüt yaşamadım. Ama telefonda sanki iki yabancı gibiyiz. E ayın 5 günü berabersek 25 günü telefondayız. Bu beni çok etkiliyor. Ama yanlış mı yapıyorum diye de düşünmüyor değilim. Yapısı biraz böyle ama nasıl ilişki devam eder uzaktan o halde? Telepatiyle mi anlaşacağız napacağız

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an o kadar akla ihtiyacım var ki.. çok sağolun öncelikle.
Görüştüğümüzde mükemmel anlaşabiliyoruz. Yani tek bir problem bile olmadı. Sohbet edebiliyoruz da gayet akıcı bir şekilde.Tatil olayını o yüzden organize etmekte tereddüt yaşamadım. Ama telefonda sanki iki yabancı gibiyiz. E ayın 5 günü berabersek 25 günü telefondayız. Bu beni çok etkiliyor. Ama yanlış mı yapıyorum diye de düşünmüyor değilim. Yapısı biraz böyle ama nasıl ilişki devam eder uzaktan o halde? Telepatiyle mi anlaşacağız napacağız
Bence tatil işini erteleyin derim sadece bir kere görüşmüşsünüz onda iyiymiş ama zaten iyi olacak ilk görüşme neticesinde
Ben olsam aklımda oturtamadığım durumlar var tatil işini ertelemek istiyorum yine görüşelim ama tatil işi şuan kalsın derim
Yani 25 gün telefonda olsanız bile yüzyüze 1 kere gördüğünüz kalan zamanda da doğru düzgün telefonda görüşmediğiniz muhtemelen duyguları size göre çok da yoğun olmayan bir adamla tatile gitmek ne kadar doğru?
Adamın hitap biçimi bile size karşı aşktan çok tanıyalım belki bişey olur havasında... bilmiyorum herkesin tabiki kendi yaşantısı ama böyle bir adamla tatil işi bana göre değil

Bence tatil işini erteleyin derim sadece bir kere görüşmüşsünüz onda iyiymiş ama zaten iyi olacak ilk görüşme neticesinde
Ben olsam aklımda oturtamadığım durumlar var tatil işini ertelemek istiyorum yine görüşelim ama tatil işi şuan kalsın derim
Yani 25 gün telefonda olsanız bile yüzyüze 1 kere gördüğünüz kalan zamanda da doğru düzgün telefonda görüşmediğiniz muhtemelen duyguları size göre çok da yoğun olmayan bir adamla tatile gitmek ne kadar doğru?
Adamın hitap biçimi bile size karşı aşktan çok tanıyalım belki bişey olur havasında... bilmiyorum herkesin tabiki kendi yaşantısı ama böyle bir adamla tatil işi bana göre değil
Önceden ayarladık paraları yatırdık biletleri aldık. Bir de açıkçası yüz yüze bir kez daha görmek istiyorum yanılıp yanılmadığımı yüz yüze daha iyi anlayabilirim diye. Ne acı ben ona yeni yıl hediyesi olarak ellerimle atkı örerken her akşam bir yandan da bunları düşünüyorum..

Önceden ayarladık paraları yatırdık biletleri aldık. Bir de açıkçası yüz yüze bir kez daha görmek istiyorum yanılıp yanılmadığımı yüz yüze daha iyi anlayabilirim diye. Ne acı ben ona yeni yıl hediyesi olarak ellerimle atkı örerken her akşam bir yandan da bunları düşünüyorum..
Bence görüşün ama bu tatil olmasın derim aynı odada kalmayacaksanız yine gidin ama diğer Türlü yanan para olsun

Bazi insanlar boyledir, telefonu sadece iletisim araci olarak gorurler ama uzaktan iliski zaten cok zor oluyor birde boyle olunca ne kadar soluklu olur bilemedim

Hitap sekli karakterinden dolayi olabilir ya da daha önce sevgilisi olmamistir alışkın değildir. Önemli olan size verdiği değer ve ilgiyi başka şekillerde yansıtabilmesi. Ben de hiç sevmem aşkım hayatım gibi sözcükleri nedense.

Yanyana iken çoğu çift mükemmel anlaşır zaten. Hani birde yeni tanışılmış iki taraf da kendini güzel saklayabilir,her şey yolunda gibi hissedilebilir. Ama asıl mesele uzakken de güzel bir iletişimi kurabilmek.

Cok aramıyor ilgisizse biraz daha tanımak icin zaman vermek gerek gibi, birlikte tatil için de biraz acele edilmiş gibi geldi bana. Birbirinize cok uzak değilseniz günübirlik de görüşebilirdiniz. Hani siz belki gercekten yoğun duygular hissediyorsunuz ama en sonda olması gereken yakınlık en başta kurulunca erkek hemen sonuca ulaştım diye size ilgisini kaybetmiş olabilir. Biraz ağırdan alın ki onun da size karşı duygularını biraz tartabilirsiniz böylece.

Birde söyle oldugunu düsün,
9.30 Günaydin Askim
10.30Kahvaltiya oturuyorum
10.50 kahve icip ortaligi toparlicam askim
11.05 kahve bitti,Ortaligi toparliyorum
11.30Bende seni ozledim
12.30 Ayse aradi disarida kahve icelim diyor
12.40 Dusa giriyorum
13.00Ciktim
13.10 Hazirlanmaya basladim ssevgilim
13.40Hazirim.
13.45Taksiyi cagirdim.
13.46(Selfie gonderilir kiyafeti gostermek icin)
14.05 Bulustuk biz
14.45 İyilik ne olsun sohbet ediyoruz
15.15Biz 2 magaza gezicez sevgilim
15.45 Ayrildik eve dönüyorum
16.00Evdeyim
......

Merhaba arkadaşlar. Gerçekten inanılmaz derecede fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

4 aydır görüştüğüm bir bey vardı. Farklı şehirlerde olduğumuz için telefon üzerinden iletişim sağlıyorduk. Görüştüğümüz zaman diliminşn 3.ayının sonuna doğru artık her şey yolunda gittiğinden sevgili olmaya karar verdik ama en azından bir yüz yüze gelelim istedik. Yani bir ay önce (3.ayımızda) görüştük 3-4 gün şahane vakit geçirdik. Yani uzaktan da anlaşabildik, yan yana geldiğimizde de elektriğimiz uyuştu çok şükür. Fakat bu kişinin şöyle bir yapısı var ki çok telefona düşkün değildir yani bu flört dönemimizde de inanılmaz derecede sürekli mesajlaşan araşan insanlar değildik ama yine de yeterli düzeyde iletişim sağlayabiliyorduk. Neyse işte biz sevgili olduk birlikte vakit geçirdik vs sonra yine herkes kendi şehrine döndü, ilişkimize uzak mesafelerden devam etmeye başladık. 2.buluşma tarihi olarak da yılbaşını belirledik. Güzel bir yerde yine 4 gün tatil ayarladık. Geleyim sadede, son görüşmemizden bu yana telefonla iletişimimiz biraz daha azaldı. Yani zaten telefon alışkanlığı azdı ama sanki biraz daha azaldı. İnsan sevgili olunca biraz daha ilgi bekliyor. Bunun tam tersi olunca da ben kendi kendimi yiyip bitiriyorum. Bir de bu kişinin böyle aşkım balım böceğim hayatım tarzı kelimelerle hiç arası yoktur. Bana hep örnek veriyorum Ayşecim diye hitap eder. Şimdi öyle olunca mesajlarda da çok duygu yüklü cümleler geçmiyor anlarsınız ki. Bazen o yüzden canıma tak ediyor. Hem az mesajlaşıyoruz, az araşıyoruz. Hem de konuşmalarımızın içeriğinde çok duygusal cümleler yok. Ama yine de ara ara ufak tefek güzel hoşluklar yapıyor mesajlarda ama o kadar az ki yani daha cicim aylarında böyle olması benim canımı sıkıyor. Hayır bir de yani aynı şehirde olsak az telefonlaşmamızı zaten anlayışla karşılarım ama uzak mesafeden bir şeyler yürütmeye çalışıyorsak da bir zahmet bunun için daha fazla çabala. Böyle günde 5-10 mesajla kuru kuru ilişki yürür mü? Yani inanın bundan başka sorunumuz yok çok şükür ama bu beni çok yormaya başladı. Fazla ilgisiz ve duygusuz bulmaya başladım. Bunu da artık ona yansıtmaya başladım. Sırf bu konudan dolayı aramız bozulacak gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım bana tavsiyede bulunur musunuz? Bu kişiyi kaybetmek istemiyorum ama böyle bir ilgisizliği de hak eden bir kadın olduğumu düşünmüyorum.

Tamamen yapı ile alakalı bir durum ve bu yapı sizi ne kadar tatmin eder bu önemli. Biz bayanlar olarak çoğunluğumuz ilgiyi sever ve erkekten bunu bekler fakat erkeklerin buyuk çoğunlu buna meyilli olmuyor özellikle belli aşamalari gecince iyice rahata sarıyorlar.
Maalesef büyük olasılık bu telefon irtibatı durumu daha da azalacak gerçi ilk zaman gibi olmaması da normal rutin günlerde konuşulacak birsey kalmıyor sanki

İlk sevgili olduğumuzda eşim de böyleydi,gün içinde o kadar az konuşurduk ki yanındayken çok iyi hissettirirdi ama ayrıldıktan sonra eve gidip gitmediğime dair bi mesaj ve gece iyi uykular mesajı o kadar,her buluştuğumuzda iki gün sonra bi sonraki görüşmeyi ayarlamaya çalışmasa birlikteyken güzel vakit geçirmesek çok zor ilerlerdi ilişkimiz herhalde,ancak altı ayın sonunda ben arayıp sora sora onu da alıştırdım mevzuya ve biz canım cicimleri en erken üç dört ay sonra yaşamış olabiliriz,tek avantaj aynı şehirde olmamızdı. Bi süre siz sık sık aramayı deneyin örneğin her gece bi uzun konuşma talebiniz olsun ,ama mesela en fazla yarım saat gibi,ürkmesin:) çalışıyorsanız gün içinde kısa haberleşin ama uyumadan mutlaka uzun konuşun belki zor alışan zor sindiren biridir. Ben her akşam mutlaka arayıp o günü konuşmayı tercih etmeye başlamıştım bi süre sonra o saatlerde uygun bi yere geçtiğini herhangi bi şey yapacaksa bile gözünün hep telefonda olduğunu söylerdi eşim :) şimdi benden çok arıyor o ayrı.

Çok büyük sorunumuz yok demişsiniz ama bence en büyük sorun bu.
Adamın ilgisi,sevgisi yetmiyor arkadaşım.
Senin beklentilerin bu konuda daha farklı.

açık açık yazmak istiyorum bu beyle uzaktan sadece telefonda görüşüp mü sevgili oldunuz sonra da en azından yüzyüze görüşelim dediniz görüştünüz. yani nasıl güvendiniz çok merak ettim doğrusu. ve yılbaşında 2. görüşmenizi yapcaksınız bana pek sağlıklı bir ilişki gelmedi. yani bu şekilde adamın ne yapmasını bekliyorsunuz ki. ben bile yanyanayken kaç ayda tam yakınlık kuramamıştım. uzaktan nasıl bir yakınlık oluşabilir ki. belki de adam evli. o yüzden tel ile o kadar görüşmüyor. ben olsam şahsen güvenmezdim bu şekilde de bir ilişki kurmazdım.

Uzak mesafe ilişkisi normal bir ilişki gibi olmuyor
Yani tatil yapmak için erken ama zaten 2 ayda 1 görüşülüyor o yüzden o kısacık mesafede insan başbaşa kalmak istiyor başka türlü nasıl tanıyacaklar birbirlerini
Bence görüş sonra bak ne olucak
Şimdilik konuşmak için erken

Kaç yaşındasınız ikiniz de bilmiyorum ama belli bir yaştan sonra insanlar bu telefonda mesajlaşma olayından keyif alamıyor. Ya da yoğun oluyor, zaman bulamıyor vs vs.

İnsanlar birbirini en iyi seyahatte tanır derler. Biz de eşimle ilişkimiz başladıktan uzaktan sürdürdük ilişkiyi, ama bizim ilişkimiz yüzyüze tanışarak başlamıştı. 2 ay sonra birlikte 2 gün geçirdik, 3.ay tekrar birlikte seyahate çıktık, ben orada onun kişiliğini daha iyi tanıdım, şüphelerim azaldı.
O yüzden kendinizi tehlikeye atmadan tatile gitmenizi tavsiye ederim, daha iyi tanırsınız, bu tavırlarının nedenini konuşup anlarsınız.

Sevgilinizin burcu ne acaba merak ettim başak donuklugu var gibi sanki. bu kadar mesafeli olmak benim icin problem. Bizde sevgilimle farkli şehirlerdeydik uzun bir zaman ama surekli konusurduk bir iletisim kopuklugu yoktu ve bana hitap ediş sekli davranisi konuşması her zaman romantikti beni duygusal anlamda mutlu edebiliyordu hala da öyle. Eger yapisi bu sekilde soguksa sonradan değişeceğini pek sanmıyorum yinede konusup rahatsizliginizi dile getirebilirsiniz eger duzelirse ne ala duzelmezse hic boyle bi strese girmenize gerek yok uzaktan iliskinin uzun sure devam etmesi icin gerçekten cok sabirli olmak ve karsilikli cok sevmek gerekiyor aksi halde gorusemeyince hem iletisim problemleri cikiyor hemde kucucuk sorunlar yuzyuze gorusemeyince buyuyor ve bir sekilde iliski zarar görüyor

X