Uyurken hangi tarafınıza yatıyorsunuz?

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
7.242
17.391
40
kızlar nette görüyorum sürekli sırt üstü yatınca kan yeterli pompalanamıyabiliyormuş bebişe.Bebeğe oksijen gitmesi yönünden en uygunu sol tarafa yatmakmış.Ben uğraşıyorum ama uyandığımda kendimi sırt üstü yatıyo buluyorum ama ben öööle alışkınım.Siz dikkat ediyo musunuz?

ben de pek deli dolu yatarım , sırf dikkat edecem diye doğru dürüst uykumu da alamıyorum, sık sık uyanıyorum, sol tarafıma yatmaya özen gösteriyorum ama rahat edemeyince sağ tarafıma dönüyorum , sonuçta sağ tarafa yatmak sırt üstü yatmak kadar riskli değilmiş diye okumuştum

ya hiç demeyin dönüyom ben çok diyolar çok dönme kordon dolanır ee tek tarafada yatılmıyorki mubarek ne etceksek bilmiyom ben yatıyom sol sağazcıkda sırtüstü değişe değişe ama sola yatmaya çabalıyorum

Bende çoğunlukla Sol Tarafa Yatiyorum Doktoruma Sordum Ve Ilk Aylarda çok önemli Değil Dedi Ama Son Aylarda Sol Tarafa Yatmanin Iyi Olduğu Söyledi ...bebek En Rahat öyle Yatuyormuşş ...

Nısanur ben Cok dıkkat Ederım ama zaten Sırt ustu yatmaktan nefret edıyorum + Doktorum senın ıcın zararlı dedı Sol tarafından yat dedı ben hafıf Gobekcıgımın agırlıgını sol tarafa verıp yuz ustu yatıyorum :) Ama Aslında herhalde sabaha kadar yuz ustu yatıyorum kı sabah uyandıgımda kendımı yuz ustu goruyorum :)

hiç belli olmuyor yatak pozisyonlarım:) eşim hangi tarafa yattıyorsa ayaklarım onun üzerinde yanağım da ona temas edecek biçimde yoksa uyuyamıyorum

Bende sola yatarım hep doktorum demişti yat diye daha iyi beslenirmiş bebek ve büyükçede artısı var sola yatmanın...

bende genelde sağ tarafıma yatıyorum ama solumada yatmaya çabalıyorum sırt üstü pek yatmıyorum

aferin size bilinçli annişler tebrik ediyorum nurtopu gibi yavyularımız olacak işallah

sol tarafa yatmak en doğru olan..kendi rahatımız ve bebek için en iyisi buymuş.ilerleyen zamanlarda yani bebek büyüyünce sırt üstü yatmak bizim için sakıncalı.sakıncası da şu;ani tansiyon düşmesi ve bayılmalara neden oluyor.basınçla alakalı anlayacagınız..sağ tarafa yattıgımız zaman da midemiz rahatsız oluyormuş.bebek ve mide sıkıştırıyormuş..ama belırlı aralıklarla dönerek rahatımızı kendimiz sağlayabilirız.bebek amnion sıvısı içinde dış etkenlerden korunuyor.bu yüzden rahat olmalıyız..

Benim dr'umda 24-25 haftalara kadar nasıl rahat ediyorsan yatabilirsin demişti ancak son haftalarda sırtüstü yatmak zorluyor ve bebek rahatsız oluyor ki sürekli tekmelemeye başlıyor.
Sağ ya da sol olmak üzere dönüşümlü yatıyorum ben

sırt ustu yatmak evet pek ıyı değil sol tarafa yatıyorum bende artık çok tutulursam sağ tarafa donuyorum ama sırt ustu zaten yatamıyorum nefessız kaldığımı hıssedıyorum sankı...

ben artık gece yanlışlıkla uyurken sırt üstü yatmışsam bacağımı hissetmeyerek uyanıyorum biri çok fene uyuşmuş oluyo hemen soluma dönyorum geçiyo malum kan akışı yavaşlıyomuş

ben önceden de sol tarafıma kıvrılıp yattığım için zorlanmıyorum bazen nadiren belm ağırırsa biraz sırt üstü durup tekrar sol tarafa yatıyorum..

arkadaşlar yatarken bacaklarınız arasına yastık koyarsanız sol taraftan dönüş biraz zorlaşıyo yani dönerken uyanıyosunuz ve tekrar kendinizi toparlıyosunuz ayrıca daha rahat uyuyosunuz yastıkla.tatlı uykularrrrr.....

sanırım sırtüstü çok rahat ediyorum.gece sol tarafıma yatıyorum ancak uykumda yine kendimi sırtüstü buluyorum.ama ayaklarımı uzatmıyorum.kendime doğru çekerek uyuyorum.kendime gelirgelmez hemen sola dönüyorum tabi ama.bu yastık olayını deneyeceğim.belki engellerCADIARZU

bende hep sol tarafıma yatıyorum.ama arada sağ tarafıma döndüğümde oluyo çünkü bir tarafa sürekli yatınca kalça ağrısı oluyo arada yön değiştirmek iyidir.

soluma hiç yatamıyorum sol tarafımda ağrı oluyor bu yüzden yatamıyorum genelde hep sağ tarafıma yatıyorum

bende çok dönüyorum.sol tarafıma yatacağım diye uykularım bölünüyor.birde üstüne sıcaklar çok bunaltıyor.Rabbim hepimize kolaylık versin inşaallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…