Uyku ve Yemekleriniz düzene girdi mi???

Diloxsxum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
344
1
Arkadaşlar biz 5 aylık olduk ancak uyku ve yemek duzenımızı oturtamadık
gece derın uyumadıgı ıcın sabah gec kalkıyor
ec kalkınca kahvaltıyı ertelıyoruz saat 10 bucuklara dolaysı ıle oglen yemegı yıyecegı saatde uykusu gelıyor bu defa cok tok olmayınca oglen uyukusunu da derın alamıyor
hele aksamları bır kaso haldeyız
aksam maması yogurdu gece maması karman corman durumdayız yaaa
offf nasıl bır çözum bulacagım sasırdımm... sankı öğünlerı kacırıyoruz atlıyoruz gıbıı
sızlerde durum nasıl acaba???

valla bizde de aynı sorunlar var, geceleri uyuduğu belli olmuyor, sallaya sallaya uyutuyoruz, anne sütünden başka bir şeyi de yemiyor, hele de mamayı.. ve uyumadığı zamanlar (ki çok az uyuyor zaten) sürekli ağlama içinde, sustacaz diye yoruluyoruz.. Allah sabır versin bize..

ben bu konuda çok rahatım...
sabah 9 da kahvaltı
saat 10.30 gibi uyku
saat 11.30 /12.30 arası oyun oynuyoruz ve yoğurt yeniliyor
saat 13.30 öğlen uykusu yaklaşık 1 saat kadar uyuyor
saat 14.30 da kalkıyor yarım saat kadar oyalıyorum
saat 15.00 mama bu saatten sonra nadir de olsa yarım saat falan bi şekerleme yapıyor
akşam saat 18.00 e kadar oyalıyorum çok uykusu gelsede dikkatini çekecek bişeyler üretip onunla vakit geçiriyorum mamasını yedirip 18.30 da yatağına bırakıyorum ve küp gibi uyuyor...gece 23.00 de mama yedirip tekrar yatırıyorum uykusunu dağıtmadan sabah 5.00/6.00 gibi uyanıp karnını doyuruyorum..o saaten sonra yanıma alıyorum 8.00 e kadar birlikte yatıyoruz..hergün bu şekilde geçiyor...bu düzeni sağladığımdan beri çok rahatım akşamlarım bana kalıyor ve güzel bir uyku çekiyorum...yavaş yavaş alıştırmayı dene bence..gündüzleri al dışarı çık..ben arabasına koyuyorum geziyoruz beraber hem temiz hava alıyor hem de vakit geçiyor...umarım seninkide tez zamanda düzene girer...

sabah 9 da kahvaltı
saat 10.30 gibi uyku
saat 15.00 mama bu saatten sonra nadir de olsa yarım saat falan bi şekerleme yapıyor
akşam saat 18.00 e kadar oyalıyorum çok uykusu gelsede dikkatini çekecek bişeyler üretip onunla vakit geçiriyorum mamasını yedirip 18.30 da yatağına bırakıyorum ve küp gibi uyuyor...gece 23.00 de mama yedirip tekrar yatırıyorum uykusunu dağıtmadan sabah 5.00/6.00 gibi uyanıp karnını doyuruyorum..o saaten sonra yanıma alıyorum 8.00 e kadar birlikte yatıyoruz..hergün bu şekilde geçiyor...bu düzeni sağladığımdan beri çok rahatım akşamlarım bana kalıyor ve güzel bir uyku çekiyorum...yavaş yavaş alıştırmayı dene bence..gündüzleri al dışarı çık..ben arabasına koyuyorum geziyoruz beraber hem temiz hava alıyor hem de vakit geçiyor...umarım seninkide tez zamanda düzene girer...

kendi kendine uyumasını nasıl sağladın?

bu konuda bende rahatım aslında nazar değmesin diyeyim hemen.

benim kızım çok sakin bir bebek yatırıyorum yere biz yemeğimizi yiyoruz.bulaşığımı yıkıyorum.nasya kende kendine oyalanıyo yerde.

gece uykumuzda çok düzenli bizim akşam 9,10 gibi yatıyo kızım 12 gibi emziriyorum mırıldanıyo çünkü.emdikten sonra sabaha kadar yatıyo ben ne zaman kalkarsam nasyada benimle kalkıyo..

ya kızlar bizim uykuyla ilgili problemim yokta yemek saatlerirle ilgili var benim takıldığım şeyse;şimdi sabah 8 gibi kalkıyor emziriyorum 1 saat oynuyor ve saat 9 gibi uyuyor,10;30 gibi kalkıyor ve kahvaltı yaptırıyorum severekte yiyor.Ama sonrasında saat 13 gibi emzirmek istediğimde emmek istemiyor belki toktur ama sebze çorbası yapmıştım bir ara tattırmıştım onu yemek istedi galiba benimki değişik tatları aldıkça emmek istemiyor.Siz bu düzeni nasıl oturttunuz ?Sonuçta kahvaltı çorbalar ara öğünler v.s. doyuruyor emmemesinden korkar oldum ne yapmalı ki?

kendi kendine uyumasını nasıl sağladın?

doğduğu günden beri herkesi tüm büyükleri uyardım sallama ve pış pış yok diye...hiç bir zaman sallama ve kucakta uyutmaya alıştırmadım..hep yatağına bıraktım kendi kendine uyudu zor olmadı benim için..benimki yatağını çok sewiyor...bence nasıl alıştırırsan öyle gidiyor..

ya kızlar bizim uykuyla ilgili problemim yokta yemek saatlerirle ilgili var benim takıldığım şeyse;şimdi sabah 8 gibi kalkıyor emziriyorum 1 saat oynuyor ve saat 9 gibi uyuyor,10;30 gibi kalkıyor ve kahvaltı yaptırıyorum severekte yiyor.Ama sonrasında saat 13 gibi emzirmek istediğimde emmek istemiyor belki toktur ama sebze çorbası yapmıştım bir ara tattırmıştım onu yemek istedi galiba benimki değişik tatları aldıkça emmek istemiyor.Siz bu düzeni nasıl oturttunuz ?Sonuçta kahvaltı çorbalar ara öğünler v.s. doyuruyor emmemesinden korkar oldum ne yapmalı ki?

benim kendi kuzumda bişey dikkatimi çekti...büyüdükçe daha az acıkıyor!!belki kahvaltı tok tutuyordur..sütün çok doyurucu olabilir..doktorunla bi konuşsana...akşam ve geceleri anne sütü ile besle..sabah ve gündüzleri kahvaltı çorba yoğurt herneyse onlarla beslensin..bak benimki sebze çorbasını sevmedi başka şeyler deniyorum..seninki sevmişken yedir bence son derece doğal ve vitamin çok iyi..benimki günde 4 öğün yiyor ve yetiyor ..önceden öylemiydi 2 saati bulmadan yediriyordum...büyüdükçe daha az yiyor demek ki aldıkları ona yetiyor zorlama yok...

benim kendi kuzumda bişey dikkatimi çekti...büyüdükçe daha az acıkıyor!!belki kahvaltı tok tutuyordur..sütün çok doyurucu olabilir..doktorunla bi konuşsana...akşam ve geceleri anne sütü ile besle..sabah ve gündüzleri kahvaltı çorba yoğurt herneyse onlarla beslensin..bak benimki sebze çorbasını sevmedi başka şeyler deniyorum..seninki sevmişken yedir bence son derece doğal ve vitamin çok iyi..benimki günde 4 öğün yiyor ve yetiyor ..önceden öylemiydi 2 saati bulmadan yediriyordum...büyüdükçe daha az yiyor demek ki aldıkları ona yetiyor zorlama yok...

canım çok teşekkür ederim evet dediğin gibi bende yedirmeye devam edeyim.Doktoruma sordum sormasına da o önemsemedi gayet tabiii bir durum o acıktığında yer zorlama dedi
işte böyle canım rabbim bebeklerimize sağlık versinde gerisi mühim değil artık...:nazar::nazar:

canım ne demek rica ederim..tecrübelerimizi paylaşıyoruz.evet allah bebeklerimize sağlık sıhhat versin en önemlisi bu bizim için...kolay gelsin hepimize...

sabah 9 da kahvaltı
saat 10.30 gibi uyku

maşallah dıyorum cnm ya ıns. duzenınız boyle devam eder gayet ıyısınız.
bızımkı oglen uykusunu 2 saat falan uyuyor akşamları da 9-10 gıbı yatıyor
uyuırken ben de sallamıyorum yatagına koyuyorum bızımkı kendıne alıskanlık etmıs elımı tutuyor uyurken bu huyunu degıstırebılırsem uyuturken sıkıntımız olmayacak ınş.
sanırım sbh arı erken kalksak bız de duzen yakalarız.. saol cnm

bizim kız uyumayı hiç sevmiyo, doğduğundan beri çok az uyuyo, maşallah sizin bebişlerinize, çok imrendim ya.. ben annemler gittğinden beri mahvoluyorum, hiç mi deliksiz uyumaz bi bebek, sütüm yetmiyodur diye mama yedirip yatırıyorum, yine uyumuyo, sallaya sallaya uyutuyoruz zorla, sallamayınca kalkıyo, hele bikaç gündür daha da berbat oldu, gece 11-12 gibi yatırıyorum, sabah 8-9 a kadar yatıyo;ama nasıl... her saat başı uyanıyo, 3-4 kez emziriyorum, ağladıkça da sallıyoruz babasıyla nöbetleşe, her sallayışımız en az yarım saat sürüyo. ben bi şey anlamadım bu işten, zeynepnur aynı yeni doğmuş bebek gibi ya. ne yapacağımı şaşırdım, sallamadan deliksiz nasıl uyur bu kız??? bana bi akıl verin . ne yapayım?

maşallah dıyorum cnm ya ıns. duzenınız boyle devam eder gayet ıyısınız.
bızımkı oglen uykusunu 2 saat falan uyuyor akşamları da 9-10 gıbı yatıyor
uyuırken ben de sallamıyorum yatagına koyuyorum bızımkı kendıne alıskanlık etmıs elımı tutuyor uyurken bu huyunu degıstırebılırsem uyuturken sıkıntımız olmayacak ınş.
sanırım sbh arı erken kalksak bız de duzen yakalarız.. saol cnm

bak el tutma işine şöyle bir tavsiyede bulunayım umarım faydası olur..benim kuzu battaniyesini koklayarak uyuyor yada çok sevdiği bir tüylü tavuğu var iki eliyle onu tutarak uyuyor...:dance: sende eline bişeyler tutuştur bakalım napacak..yani en azından bir fikir..

bizim kız uyumayı hiç sevmiyo, doğduğundan beri çok az uyuyo, maşallah sizin bebişlerinize, çok imrendim ya.. ben annemler gittğinden beri mahvoluyorum, hiç mi deliksiz uyumaz bi bebek, sütüm yetmiyodur diye mama yedirip yatırıyorum, yine uyumuyo, sallaya sallaya uyutuyoruz zorla, sallamayınca kalkıyo, hele bikaç gündür daha da berbat oldu, gece 11-12 gibi yatırıyorum, sabah 8-9 a kadar yatıyo;ama nasıl... her saat başı uyanıyo, 3-4 kez emziriyorum, ağladıkça da sallıyoruz babasıyla nöbetleşe, her sallayışımız en az yarım saat sürüyo. ben bi şey anlamadım bu işten, zeynepnur aynı yeni doğmuş bebek gibi ya. ne yapacağımı şaşırdım, sallamadan deliksiz nasıl uyur bu kız??? bana bi akıl verin . ne yapayım?

canım allah kolaylık versin işin hakikaten çok zor....gece o saat başı uyanıyor demişsin ya bence doymuyordur açlıktan uyanıyordur...mama versene 4-5 saat tok tutar onu..yavaş yavaş sallamayı bırak bence...sallıyonda noluyo yine uyumuyor..yatağına koy bırak yanına bir kaç oyuncak dikkatini çekecek şeyler olsun..ne bileyim..ben hep deneme yanılma ile düzenimi oturttum hep takip ettim ilgisini neler çekiyor diye ve uyguladım...sana da yazık ya sallama işi felaket..umarım tez zamanda sen de rahatlarsın..kolay gelsin

benimkide yakın bir zamana kadar saat başı kalkıyordu ama sanırım birkaç gündür bunu yenmeyi başardıık. saat 21.30 gibi kaşık mamasıyla bir güzel besleyip yatırıyorum sabaha kadar bir kez en çok iki kez kalkmaya başladı o kadar sanırım çözüyoruz bu sorunu :)artık dayanma gücüm kalmamıştı çünkü uykusuzluğa

kızlar moralim ço bozukk
yemek düzeniimiz yoook asla da olmayacak gibi ben naptım ya bu yemek işini beceremedim :KK43:
dr umuz 6ay sadece anne sütü asla bişi verme demişti baktım 5 aylık oldu ama gidiyo bizim kız başka bişiye alışmayacak die ço korkup ufak ufak tınrak yarısı kadar peynir biz yerken işte yumurta sarısı reçel verdim güngün sırf tat bilsin die yoğurt yaptım hemen hemen hergün verdim ama öyle corkcork diil zorla iki üç kaşık ancak sebze püresi yaptım ara ara basıtınden onu yedi işte falan derken
akşamları bazen zorla yine muhallebi falan
ama karmakarışık bugün karar verdim düzene sokacağım artık die zünkü 6 ayı 4 gün geçti ve artık anne sütü sır yetemiyor gibi geliyo bana,,kahvaltı hazırlayım dedim
labneli yumurtalı cicibebeli doludolu kusmaz mı zorla aldığı bi kaç kaşığı nutkum tutuldu
neyi yanlış yapıyorum yine de acele etmeyip azar azar
çokço az mı vermeliyim?
o kadar hazırladım sonunda yine beni emdi beni de emsin ma bişiler yesin artık
çorba morba nasıl yiyecek yaaa

kızlar moralim ço bozukk
yemek düzeniimiz yoook asla da olmayacak gibi ben naptım ya bu yemek işini beceremedim :KK43:
dr umuz 6ay sadece anne sütü asla bişi verme demişti baktım 5 aylık oldu ama gidiyo bizim kız başka bişiye alışmayacak die ço korkup ufak ufak tınrak yarısı kadar peynir biz yerken işte yumurta sarısı reçel verdim güngün sırf tat bilsin die yoğurt yaptım hemen hemen hergün verdim ama öyle corkcork diil zorla iki üç kaşık ancak sebze püresi yaptım ara ara basıtınden onu yedi işte falan derken
akşamları bazen zorla yine muhallebi falan
ama karmakarışık bugün karar verdim düzene sokacağım artık die zünkü 6 ayı 4 gün geçti ve artık anne sütü sır yetemiyor gibi geliyo bana,,kahvaltı hazırlayım dedim
labneli yumurtalı cicibebeli doludolu kusmaz mı zorla aldığı bi kaç kaşığı nutkum tutuldu
neyi yanlış yapıyorum yine de acele etmeyip azar azar
çokço az mı vermeliyim?
o kadar hazırladım sonunda yine beni emdi beni de emsin ma bişiler yesin artık
çorba morba nasıl yiyecek yaaa

cnm istersen öyle dolu dolu başlama az az ufaktan başla bir besini 3 gün ver aynı rutinde yavaş yavaş alıştır zamanla yicektir.

X