uyku sorunu

beratti

Nirvana
Pro Üye
27 Haziran 2007
3.060
5.202
Ikiz anneleri bebeklerinizi nasil uyutuyorsunuz?benim ogullarim en son ayakta sallanarak uyumaya alistilar.Daha onceden gaz problemi oldugu icin, ayakta sallanmaya alistilar. Yalniz buyuttugum icin ayakta sallamak cok zor oluyor.Son iki gundur aglatarak uyumaya alistirmaya calistim ama dayanamadim vazgectim gene ayakta sallamaya devam edecegim herhalde su anda 4 ay bir haftaliklar acaba 6.aydan sonrami denesem sizler nasil alistirdiniz uyku duzenini ve kendi kendine uyutmayi .

ah kendi kendine uyur mu hiç onlar.benimkiler emerek uyuyor ikisi de.bazen geceleri ve bu ara sıklıkla ikisini birden emzirmek zorunda kalıyorum.yalnız bakmak cook zor.aglatarak uyutmayı ben de deniycem ama cesaretim yok benimkiler 9.5 aylık oldular.ben de merak ediyorum nasıl degisecek düzenimiz.keske ayakta sallayarak uyusalar.ama benim ayagıma hayatta yatmazlar bazen annem uyutuyor ayagında yoksa yokkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

selam canım benim ikiz oğluşlarda 4 aylıklar, ilk 3 ay kendi kendilerine mama yerken uyuyorlardı yada yorulunca ilgi olmayınca anakucaklarında uyuyup kalıyorlardı sonra annem yanıma geldi bir ay ayakta sallanmaya alıştılar şimdi uykuları gelince biri yine kendi kendine anakucağında uyuyor diğeri ayak istiyor iki sallamada uyuyor..bazen oda mama yerken uyuyor yine.. ben 2 aydan sonra anne sütü kalmayınca direk mama vermeye başladım..şimdide ek gıdaya geçtik meyve suları ve püreleri veriyorum... doktorumdan onay alınca başladım tabiki ek gıdaya..
ikisi birden uyanırda durmazlarsa anakucaklarının karşısına geçip konuşuyorum müzik açıyorum isimlerine ait ninniler var netden indirdim onu seviyorlar.. uykuları gelincede ayakta sallanmaya alışanı ayağıma diğerinide anakucağıyla birlikte yanıma alıyorum biri sallanırken dsiğerininde uykusu geldiği için ona konuşurken yavaş yavaş uykuya geçiyor yada ağlamadan duruyor birini uyutup yatırıyorum diğerini ayağıma alıyorum.. şimdilik bu düzende gidiyor ilerde nasıl olur bilmem..

Nazlimelek, ek gidaya gectigini soylemissin seninkilerde 4 aylik doktorun gunluk menu verdimi neler veriyorsungun boyunca. Bende mamayla besliyorum ek gidaya basladim.Yurtdisindayim burdaki doktorlar biseyden anlamiyor) senin doktorun neler tavsiye etmisti canim ek gida konusunda yazarsan sevirim.

beratti canım benim dr. önce birer hafta arayla önce elma suyu sonra havuç sonrada armut suyuyla alıştır yerlerse pürelerinide verebilirsin gerisini bir sonraki geldiğinde söylerim dedi..
bebişler erken doğdukları için yavaş gidelim dedi..
ama ben baktım bebişler meyve sularını ve püreyi kaşıkla güzel yiyor bende bebelac mama veriyordum bebelacın sitesinde 4. aya ait günlük gıda listesini aldım orada sütlü pirinçli muhallebi gece için irmikli muhallebi verin diyor.. eşimde marketden 4. aya ait tüm püreleri meyve sularını ve mamalrı toplamış gelmişş..:)) tabi birgün tazesi birgün hazırından veriyorum evde olunca..
şimdi ben mamaya devam ediyorum aynı cc'lerde aralarda meyve püresi ikindi zamanı (devam sütlü) pirinçli muhallebi hazır paketde olanlardan akşam kendi hazırladığım sebze çorbası tarifleri arkadaşlar vermişler ama biraz havuç biraz taze fasulye biraz kabak az pirinç evdeki sebzeye göre haşlıyorum piştikten sonra ya süzgeçten geçir yada blenderden geçir ama biraz çok küçük pütürleri kalsın alışmaları açısından bir iki damla zeytinyağı koyup (kabız olmasınlar diye artı havucun vitamini zeytinyağında çözülüyor) veriyorum bir kerede irmikli muhallebi verdim gece yatmadan önce çok güzel tok tutuyor daha çok uyuyorlar..
şimdi çok şey veriyormuşun diyebilirsin ama çocuklar ek gıdaya geçtikten sonra ne kadar çok şeye alışırlarsa öyle gidermiş sonra alıştırmak zor olurmuş uzmanlar öyle diyormuş bir yerde okudum..
4. aya ait menü
Sabah Anne Sütü veya 200 ml hazır devam maması
Ara öğün 50 gr. Elma veya Armut veya Şeftali yarısı veya Elma Armut Kavanoz Maması 'nın yarısı
Öğle 150 gr 1 kase Pirinçli Sebze Çorbası veya 1 adet Pirinçli Sebze Püresi Kavanoz Maması
İkindi Anne Sütü veya 150 ml devam maması
Akşam 125 ml 1 kase Patates Püresi veya Sütlü Pirinçli Kaşık Maması
Gece Anne Sütü veya İrmikli Muhallebi Kaşık Maması

Cok tesekkur ederim nazli melek bende verdigin ogun listesini uygulamaya basladim. Cok sagol canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…