Sabaha kadar ayakta sallanan çocuk

Uyku eğitimini çok araştırmıştım daha küçükken. Bir iki kez denedim ama çok zorlanınca cesaretim kırıldı devam edemedim. Keşke etseymişim. Bu yaştan sonra nasıl bi eğitim uygulanır bilmiyorum. Uyku eğitimleri hep 2 yaş öncesi için genelde 😒
Melodi uykuya bakın. 2 4 yaş arası için özel uyku eğitimi programları var

Not: lütfen konum taşınmasın diğer başlıklarda doğru düzgün cevap alamıyorum.
Sabahın bu saatinde bu konuyu açıyorum çünkü kızım sağolsun bütün gece 5 dk bile gözümü kapatmadım. 2 yaşında bir kızım var. Kolik bir bebekti, dolayısıyla sallanmanın her türlüsünü yaşadı. En son ayakta sallanmada sabitledik ve 1 yaşından beri ayakta sallanarak uyuyor. Bırakmayı çok istedim ama ne zamn denesem sabahlara kadar uyumadan çok zor geceler geçti ve ben de nasıl olsa bırakır bir gün diye çok üstelemedim. Hata etmişim. 2 yaşından sonra herkesin düzelir dediği uyku düzeni daha da bombok oldu. Sabaha kadar sallanmak istiyor. Durduğum an uyanıyor. Ayaklarıma giren ağrıdan, uykusuzluktan delirmek üzereyim. Sallamadan uyutmak için direniyorum, bu seferde çığlık kıyamet gecenin köründe apartmanı ayağa kaldırıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sinirlerim harap oldu. Nasıl bırakacağım sallamayı lütfen bir yol gösterin..
İmkanınız varsa kendiliğinden sallayan akıllı beşikler var , bir tane ondan alabilirsiniz..

24 gunluk bebegin aliskanligini cok kolay degistirebilirsiniz. Bence hemen alisti deyip baska yontemleri goz ardi etmeyin. Sonrasi daha zor olur.
İnanin nasil yapicam bilmiyorum ayagimda sallamadigim surece cok agliyor susturamiyorum uyumasa bile ayagimda olmak istiyor suan en kolay yapabileceğim gogsumde uyutmak sanirim birtek orda uzun kalirsa emerken uyuyakaliyor

24 gun önce dogum yaptim benim bebegimde ayakta sallanmaya alisti besikte sallanmayi kabul etmiyor ben simdiden cok yoruldum Allah yardimcin olsun
Konu sahibi icin birsey diyemiyorum ama size yorum yapma ihtiyaci hissettim. Bebeginiz henuz cok kucuk o yuzden aliskanligini kolayca degistirebilirsiniz. 2.aydan itibaren besiginde sallaya sallaya uyutun. Zaten en fazla uyudugu donem biraz itiraz edecektir sonra uykuya dalacaktir. Agladiginda kucaginiza alin sakinlestirin besige geri koyun ya da ayaginizda mayistirdiktan sonra besige koyup orada sallamaya devam edin. Youtubeda kolik bebek muzigi esliginde besige alistirmistim ben.

Benim oğlumda kolik bir bebekti ve 3 yaşına kadar ayakta sallanarak uyudu. Baktım artık dana gibi oldu bacaklarım kopacak yanına uzanıp ya dizlerini okşayarak yada sırtını sıvazlayarak uyutmaya başladım. Başta bir kaç gün zorlandı tabi ama sallanmadan uyumayı başardı. Emzik, biberon ve bez bıraktırırken de panik oluyoruz bırakamayacak sanıyoruz ama bırakıyolar. Yeter ki sen sakin ve kararlı ol.

Ben de hamileyken asla sallamicam derdim ama kolik olması mahvetti bizi. Siz nasıl sallamamayı başardınız? Çok ağlıyor diye götürdüğüm doktorlar Bile sallicaksın yapacak bişey yok dedi hep. Ama Keşke kolik hali geçince bıraksaydım. Kolayıma geldi işte. Bide ben çalıştığım için anneler bakıyordu, ben sallamasam onlar sallıyodu.

doktor nasıl sallayacaksın der yahu ne değişik doktormuş. sallamak iyi değil bebekleri.
sizde ağlasın birkaç gün dayanın.
benim küçük oğlanda kolikti hiç sallamadım.

Annemle babam beni saatlerce hem ayakta hem de carsafi uclarindan tutup arasinda sallarlarmis. Sabahlara kadar sallarlarmis ben hala icerisinde uyanik olurmusum durduklari an “salla daha cok salla” dermisim… sonradan annemle birlikte masal okuma yontemiyle uyumaya basladim hatta biraz hatirliyorum

İşte o istikrarı sağlayamıyorum bir türlü, çabuk pes ediyorum. Ama artık gerçekten canıma yetti.
İşte sabırlı annenin sonu bu oluyor☺️ rahatını düşünen anne gerçekten baştan kuruyor düzenini. Böyle yıpratmıyor kendini. Çok gördüm çevremde. Çocuk da perişan oluyor tabi sallan sallan ama ona alışmış, istiyor o yüzden.
Ben çok araştırmıştım. Çocuk nasıl uyursa uyandığında onu ararmış. O yüzden yatağına alışması gerekiyor.

İşte sabırlı annenin sonu bu oluyor☺️ rahatını düşünen anne gerçekten baştan kuruyor düzenini. Böyle yıpratmıyor kendini. Çok gördüm çevremde. Çocuk da perişan oluyor tabi sallan sallan ama ona alışmış, istiyor o yüzden.
Ben çok araştırmıştım. Çocuk nasıl uyursa uyandığında onu ararmış. O yüzden yatağına alışması gerekiyor.
Valla tanıdıklarım var daha 5 aylık çocugu odaya bırakıp kapısını çekiyorlar ve çocuk kendi kendine uyuyor. Ben başaramadım bunu. Ama o çocuklar normalde de sakin ve uysal çocuklar. Bilmiyorum ilgisi var mı ama kızım doğduğundan beri aşırı ağlayan bir çocuk. Bebekken ağlamaktan sesi kısılıyordu. İnadına yeniliyorum her seferinde. bu geceden itibaren sallamadan uyutmaya başlicam. Umarım dayanabilirim

Sabahın bu saatinde bu konuyu açıyorum çünkü kızım sağolsun bütün gece 5 dk bile gözümü kapatmadım. 2 yaşında bir kızım var. Kolik bir bebekti, dolayısıyla sallanmanın her türlüsünü yaşadı. En son ayakta sallanmada sabitledik ve 1 yaşından beri ayakta sallanarak uyuyor. Bırakmayı çok istedim ama ne zamn denesem sabahlara kadar uyumadan çok zor geceler geçti ve ben de nasıl olsa bırakır bir gün diye çok üstelemedim. Hata etmişim. 2 yaşından sonra herkesin düzelir dediği uyku düzeni daha da bombok oldu. Sabaha kadar sallanmak istiyor. Durduğum an uyanıyor. Ayaklarıma giren ağrıdan, uykusuzluktan delirmek üzereyim. Sallamadan uyutmak için direniyorum, bu seferde çığlık kıyamet gecenin köründe apartmanı ayağa kaldırıyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sinirlerim harap oldu. Nasıl bırakacağım sallamayı lütfen bir yol gösterin..
Bir anda degil ama kademe kademe birakmayi deneyebilirsiniz. Benim bebegim daha kucuk ve geceleri defalarca uyaniyor. Aglatmadan uyku egitimi almayi denedim. Hicbir ise yaramadi :)
Sozde uyku egitmeni, destegi kesmek cok onemli annesi, bilmem ne annesi diyordu sadece. Her gun kacta yattik kalktik rapor atardim, bir gun de analiz yapmazdi. Arada bi sorun olursa vs. en ufak sorundaki yorum ise “atak gumbur gumbur”. Cevabini bilemedigimiz cozemedigimiz her sey atak😀 neyse ben konuyu dagittim. Sadece bi uyku egitmenine ihtiyaciniz yok, bu is sizde ve bebeginizde bitiyor diyecektim.

Uykusu iyi gelince mayistirip yatirmayi deneyebilirsiniz. Sallamayi ise yavas yavas azaltabilirsiniz. Bugun tam dalana kadar salliyorsaniz, yarin biraz daha erken sallamayin. Boyle kademe kademe. Zaman icinde alisacaktir diye dusunuyorum. Birden keserseniz bence hem bebeginiz zorlanir ve siz de pes edersiniz

oyle gercekten. Fedakarlik yaptikca isler iyice zorlasiyor 😀

Valla tanıdıklarım var daha 5 aylık çocugu odaya bırakıp kapısını çekiyorlar ve çocuk kendi kendine uyuyor. Ben başaramadım bunu. Ama o çocuklar normalde de sakin ve uysal çocuklar. Bilmiyorum ilgisi var mı ama kızım doğduğundan beri aşırı ağlayan bir çocuk. Bebekken ağlamaktan sesi kısılıyordu. İnadına yeniliyorum her seferinde. bu geceden itibaren sallamadan uyutmaya başlicam. Umarım dayanabilirim
Bizim büyük de çok ağlıyordu. Öyle olunca her yolu deniyorduk sussun diye.
Seninkinin de ağlaması için bir sebep yok artık 2 yaşında. Birşeyler anlat ona, sakin ve kararlı ol ki onu da sakinleştirmen gerek.Stres yapma.
Gündüz uyuyorsa gündüz uykusunda deneyerek başlayabilirsin.

24 gun önce dogum yaptim benim bebegimde ayakta sallanmaya alisti besikte sallanmayi kabul etmiyor ben simdiden cok yoruldum Allah yardimcin olsun
Keşke baştan hiç sallamasaydınız. Ben direkt yatağa koydum hep. Yatakta hiçbi şekilde sallanmadan senin benim gibi uyuyo. Daha çok küçük siz de deneyebilirsiniz

Ben tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını alıp ordan eğitim verdim. Çok memnunum şuan 3 yaşında yatağına koyup iyi geceler diyip çıkıyorum. Orada şöyle bir söz vardı. İnsanlar yapamıyorum vs diyor oysa yanlisinizda istikrarlı olduğunuz kadar doğruda istikrarlı olmanız yeterli.

X