Uyku sorunu

blacksea27

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2017
12
5
34
Selam kızlar benim sorunum çok büyük lütfen yardım bekliyorum:KK43: 14 aylık bebeğim var geceleri sürekli uyanıyor emmek istiyor bir türlü kesintisiz uykuya geçemedi ne zaman geçecek onu da bilmiyorum çalışan bir bayan olduğum icin her gecem uykusuz dün gece bile nerdeyse 10 dakika arayla uyanıp durdu.karnı tok.rahatsızlığı yok ama neden uyumuyor sürekli bilmiyorum lutfen yardım

muhtemelen güven duygusu ve rahatlama için sürekli emiyordur.bebekler için emmek sadece doymak için değil.bence şuan ihtiyacı olanı verin eğer inatlaşır yada terbiye etmek adına istediği güven duygusunu alamazsa daha da huysuzlanıp durum daha da kronikleşir.bu tavsiyemi 2 farklı karakterde ve her ikisini de 2 şer sene emzirmiş bir anne olarak söylüyorum.

Hayırlı geceler herkese ben yeni üye oldum 3 ay önce doğum yaptım bebeğim 93 günlük çok şükür sağlıklı bi bebek ama aşırı da olmasa kusan bi bebek bu ne zaman geçer bide bugün çok uyudu belirli zamanlar da emzirdim ama hemen uyku daliyodu yine aç olsa uyumaz demi hasta olacak diye korkuyorum

Hayırlı geceler herkese ben yeni üye oldum 3 ay önce doğum yaptım bebeğim 93 günlük çok şükür sağlıklı bi bebek ama aşırı da olmasa kusan bi bebek bu ne zaman geçer bide bugün çok uyudu belirli zamanlar da emzirdim ama hemen uyku daliyodu yine aç olsa uyumaz demi hasta olacak diye korkuyorum
Kusmalar aşırı değilse sorun yok. Bu bebeğin gazını çıkaramamasıyla bazen de içtiği sütün fazla gelmesiyle ilgili. Sindirimi ve beslenmesi düzenlenmesi ile geçmeye başlayacak yavaş yavaş. Benimde bebeğim 3 aylık ve dün doktor kontrolünde doktorumuz artık daha az beslenmeye başlayacağını eskisi kadar sık yada uzun beslenmeyeceğini söyledi. Çene kasları iyice geliştiği için 10 dakikada bile doyup uyuyabilirmiş. Yine de çocuğunuzu en iyi siz anlarsınız. Ama aç oldukları zaman illa daha fazlasını ister gibi geliyor benimki açsa mümkün değil sakin uyumaz mesela.

Kusmalar aşırı değilse sorun yok. Bu bebeğin gazını çıkaramamasıyla bazen de içtiği sütün fazla gelmesiyle ilgili. Sindirimi ve beslenmesi düzenlenmesi ile geçmeye başlayacak yavaş yavaş. Benimde bebeğim 3 aylık ve dün doktor kontrolünde doktorumuz artık daha az beslenmeye başlayacağını eskisi kadar sık yada uzun beslenmeyeceğini söyledi. Çene kasları iyice geliştiği için 10 dakikada bile doyup uyuyabilirmiş. Yine de çocuğunuzu en iyi siz anlarsınız. Ama aç oldukları zaman illa daha fazlasını ister gibi geliyor benimki açsa mümkün değil sakin uyumaz mesela.
Cevabınız içim sağolun bugün çok fazla uyudu bende endiselendim açıkçası artık gaz sancısı geçti mi dersiniz daha dün bile sabaha kadar uyumadik ikimizde

Cevabınız içim sağolun bugün çok fazla uyudu bende endiselendim açıkçası artık gaz sancısı geçti mi dersiniz daha dün bile sabaha kadar uyumadik ikimizde
Aşırı deil bazen hiç kusmadigi da oluyo ama dünden beri her emzirmeden sonra kusuyo biraz

Valla bizim yaklaşık 15 gün hiç gaz sancımız olmadı ama son 2 gündür feci krizlerimiz oluyor yine. Sanırım ataklar gelip gidiyor. Zamanla tam kaybolacak inşallah. Benim bebeğim başından beri geceleri 4-5 saat uyur mesela. O yüzden sorun etmem. Ama siz bebeğinizde uyumasının yanında bir farklılık görüyorsanız bir doktora danışın derim. Yoksa bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum

Aşırı deil bazen hiç kusmadigi da oluyo ama dünden beri her emzirmeden sonra kusuyo biraz
Şöyle söyliyeyim bir iki defa bebeğim öyle bir kusmuştu ki bildiğiniz yatağın ortası göl gibi bir olmuştu. Ama tekrarlamadı sorun etmedim. Az az kusuyorsa ve kilo alımını etkilemiyorsa sorun yok demişti doktorumuz

Saolun Allah razı olsun çok aşırı bi kusmasi yok günde bi kaç defa kusar ama öyle çok deil ama bugün çok uyudu tabi ara ara hep uyandı emzirdim ama ne bileyim ilk olunca insan biraz acemi oluyo

Valla bizim yaklaşık 15 gün hiç gaz sancımız olmadı ama son 2 gündür feci krizlerimiz oluyor yine. Sanırım ataklar gelip gidiyor. Zamanla tam kaybolacak inşallah. Benim bebeğim başından beri geceleri 4-5 saat uyur mesela. O yüzden sorun etmem. Ama siz bebeğinizde uyumasının yanında bir farklılık görüyorsanız bir doktora danışın derim. Yoksa bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum
Bizimde ikinci ayda başladı çok sıkıntısını yaşamadım ama son zamanlarda uyutmuyodu

Saolun Allah razı olsun çok aşırı bi kusmasi yok günde bi kaç defa kusar ama öyle çok deil ama bugün çok uyudu tabi ara ara hep uyandı emzirdim ama ne bileyim ilk olunca insan biraz acemi oluyo

Bizimde ikinci ayda başladı çok sıkıntısını yaşamadım ama son zamanlarda uyutmuyodu
İnsan çocuğunun huyuna suyuna zamanla alışıyor. Ondaki farklılığı ayırt edebiliyor. Her çocuk çok farklı gerçekten. Benim de ilk çocuğum ve ilk zamanlar doktor ne derse yaptım. Ben zararlı çıktım. Asla 4 saatten uzun uyutmayın dediler ve Benin oğlum çoğu gece 5-6 saat uyudu. Bikaç defa uyandırıyım dedim çok daha fazla huzursuz oldu. Bende şimdi o nasıl isterse öyle davranıyorum. Kimi gece 2 saatte uyanır kimi gece 6 saatte. 2 saatte uyandığında da sorun etmem 6 saatte de. Çünkü başka hiçbir farklılık yoktur. Günde 3-4 azar azar kusma sorun değildir fazlasını kusar. Uyanıp emip uyuyorsa sorun yoktur hasta olsa sürekli uykuya verir kendini. Bikaç gün gaz atağı yaşamak yormuş olabilir bebeği. Gaz sürekli yaşadığınız birşey değilse siz kendinizle ilgili farklı birşey yapmışsınızdır ve o bebeğe yansımıştır olabilir. Evet bebeğinizi çok sıkı gözlemleyin ama biraz daha az endişelenin. Emin olun siz de bebeğiniz de daha rahat edeceksiniz. Annelik biraz soğukkanlı olmayı gerektiriyor

X