ustune gorme midir bu

SonnurLiva

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
21
1
35
Merhaba Hanimlar. Yillardır bu forumu takip ediyorum. Evleneli 22 sinde 3 ay olacak artık uye olma vakti gelmisti :)
Tabi bir de basimda beni tedirgin eden sorular oldugu icin. 26 yasina girdim hala daha bu konulari annemle bile konusamam. O yuzden lutfen bana tecrubelerinizle yardım

edin.

Oncelikle ayin 1nden beri esimle ayriyiz. Ben bi belge icin Almanya ya geldim. Bunu soylememi sebebi butun bunlara fazlasiyla stresin ve hava değisikliğinin sebep

olabilecegi. bir sebep daha var onu sonra yazicam.

Biz geri cekilme yontemiyle korunuyorduk. Yani korundugumuzu sanıyorduk. Hap kullanmak istemiyorum ben asprin bile yutsam boğulacak gibi olurum. Geri cekilmeyi hem

saglikli olduğu icin hem de tabi guvenli sandıgimizdan tercih ettik.
Bunun bi korunma yontemi bile olmadegini yeni oğrendim ve gec oldu tabi. Buraya geldiğimden beri akıntim anormal derece coğaldı ama hava değisikliğine bağladım. Goğsum

de catlak desem çatlak değil boyle kedi yirtmis gibi ince ya da iğne ucuyla cizmisim gibi çizikler oldu (yani ben kasiyip yirtmadim ve bi sey cizmis olsa duz gider de

ama çiziklerin biri duz biri yan bi tuhafti) ben bu çizikleri arastirirken hamilelik belirtilerine geldim. sonra sari akınti sebebinin de olabileceği yaziyordu bır de

istahim cok acilmisti. esime dedim hatta korkuyorum ins hamile çikmam diye. o da dedi ki kendini psikolojik etkileme. ben de adet gununu beklemeye karar verdim. adet

gecikirse test alıcaktım. adet ağrilari basladi ve 17 sinde adet olmam gerekiyordu 16snda oldum. normal cunku adetim duzensizdir. boylece suphem ortadan kalktı. ama bi

tuhafti mesela adet oldugumu anladigimda uykudan uyanmis yatiyordum ama sanki geldeği halde akamiyordu yani biraz katılasmis. ilk gun kahverengi kanama oldu ve bi pedi

dolduracak kadar da değil ama leke de değil yine bi hemen hemen cay bardaği kadar vardir. adetim yogun olmaz benim zaten. rengi de koyu olur genelde direkt kahverengi

olmasa da. o yuzden suphelenmedim. normal adet goren birine gore az benim gibi birine gore normalden cok az daha az diyelim. ben esas ikinci gun suphelendim. cunku

normalde adet oldugum ikinci gunume gore bu baya azdi sasirdim. hani son gunler son seyler olur ya onun gibiydi. ama tuvalet kağidina geliyordu. yine kahverengi ve

pihtilar katılasmislar vardi. bugun 3. gunum ve ped hic dolmadi. tuvalet kagidina da az geldi. ben iyice tedirgin olmaya basladim ve arastirdim. ustune gorenler hep 3.

gun gelmegini ama 4. 5. gun yine kanama oldugunu yazmislar. bu arada 2. gunden beri mide bulantisi ve bas donmesi var ama kendimi psikolojik etkilemis olabilirim. yani

ustune goren arkadaslar sizin nasil oldu? butun bunlar hava degisikliği ve stres kaynakli da olabilir ama sanirim ustune gormeye benziyor. ben daha once de defalarca

yolculuk yaptım almanya turkiye arasi ama hayatımda ilk adetimden beri hic bu sekilde ve 3. gun biten adet yasamadim o yuzden hava değisikliği de dusuk ihtimal

geliyor. strese de alisik bi bunyem var. bu durumda aslinda o da kucuk ihtimal. Ama evlendim hormonlar değismis olabilir. Adetim hep erken olurdu evlendikten sonra ilk

kez 4 gun gecikmisti mesela.

asil onemli detay su: arastırdiğima gore bu ustune gorme dollenmeden 10 gun sonra olurmus genelde. 1. nde ayrıldigimiza gore adetim de 16snda olduguna gore 16 gun

geçmis oluyor 10 değil yani yine de mumkun mu? sizin ki ne zaman oldu? gerci ben 1nde ayrıldiğimiz icin son seferi biliyorum normalde insan tam gununu bilemez haliyle.

test alın diyeceksiniz ama test icin 5. gunun gecmesini beklicem. aslinda buraya yazmak icin de beklicektim ama dayanamadim. sizin tecrubeleriniz nasil oldu?
arkadaslar korkuyorum dememi yanlis anlamayin. Ben de cok coçuk seviyorum hayalini kuruyorum ama dana çok erken. 3 ayim olmadi daha. hala belge pesinde kosturmaktan

duzenimi oturtamadim bile. daha evliliğin tadini çikaramadim yine de her sey Allahtan. NAsibimse basim ustune. Ama Allah isteyenlerin gonlune gore versin diyorum.
Simdiden tesekkurler

ek: az once farkettim az miktarda gelmis bugun yani 3. gun. 1 tatli kasigi falan kadardır

Anlattığın şey yerleşme kanaması gibi geldi bana tabiki en önemlisi kan testi yaptırman bende üstüne gördüm ama bnm yerleşme kanamam gelmdi baya üstüne bildiğin adet olmuşum yani bunu hamile olduktan sonra öğrendim ben en son adetimi göreli 3 hafta olmuştu bebeğim 5.5 haftalıktı:)) rabbim gönlüne göre versn hakkında hayırlısı

Yerleşme kanaması kahverengi lekelenme tarzı olur genelde üstüne görmede baya üstüne adet oluyorsun normal zamandaki gibi bnm bildiğim böyle tabi

Sana soyle soyleyeyim ben ikinci hamileligimde ustune adet gordum 15 mayis adet gordum bitti korunmadim 15 haziran diger adet gunumdu normal bisekilde adet oldum daha azdi ama ayni surede oldum demekki hamile degilim diye supelenmedim temmuzdada kahverengi akinti gelince doktora gittim megerse hamileymisim hemde 2aylık :) doktorun bana anlattigi ustune gorme olayi adet gununde yine azda olsa lekelenmekmis

Sana soyle soyleyeyim ben ikinci hamileligimde ustune adet gordum 15 mayis adet gordum bitti korunmadim 15 haziran diger adet gunumdu normal bisekilde adet oldum daha azdi ama ayni surede oldum demekki hamile degilim diye supelenmedim temmuzdada kahverengi akinti gelince doktora gittim megerse hamileymisim hemde 2aylık :) doktorun bana anlattigi ustune gorme olayi adet gununde yine azda olsa lekelenmekmis

Durumlarimiz benziyor aslında ya ama benimki baya anormal bi adet

Kızlar merhaba.. Hemen hemen aynı şey benim başıma da geldi..
Normalde 17 kasım adet tarihim ve çok düzenlidir.. Ama bu ay adetim 9 kasımda geldi..
İlk gün peçeteye açık pembe geldi..
Sonra koyu kahve lekelenmem oldu
İkinci gün neredeyse hiç gelmedi..
Üçüncü gün de lekelenmem oldu sadece..
Gece uykumdan kalktım wc ye gittim, silerken açık kırmızı kan oldu peçete.. Hemde baya fazla.. Çok korktum bir yerim kanıyor gibiydi..
Dördüncü gün pıhtılı geldi ve çok açık renk ve çok fazla geldi.. Doktora gittim o gün.. Adet olmuşsun dedi.. Şoka girdim.. Çünkü gerçekten çok düzenlidir..
Neyse beşinci gün de çok yoğun geldi
Altıncı gün azaldı
Ve yedinci, son gün de lekenlenme oldu bitti..

Bu olay benim aklımı çok karıştırdı.. Çünkü bu kadar erken ilk defa geliyor ve normal adetim böyle değildir benim.. İlk 4 gün çok yoğun gelir sonra azalır..

Geçen perşembe de sol kasığım çok ağrıdı.. Bacağıma vurdu ağrısı yürüyemedim.. Sonra geçti..
Başka da bir şey yok..

Bu konuyu ve yazılanları görünce şüphe düştü içime..
Test yapsam mı acaba? Ne dersiniz?

Kızlar merhaba.. Hemen hemen aynı şey benim başıma da geldi..
Normalde 17 kasım adet tarihim ve çok düzenlidir.. Ama bu ay adetim 9 kasımda geldi..
İlk gün peçeteye açık pembe geldi..
Sonra koyu kahve lekelenmem oldu
İkinci gün neredeyse hiç gelmedi..
Üçüncü gün de lekelenmem oldu sadece..
Gece uykumdan kalktım wc ye gittim, silerken açık kırmızı kan oldu peçete.. Hemde baya fazla.. Çok korktum bir yerim kanıyor gibiydi..
Dördüncü gün pıhtılı geldi ve çok açık renk ve çok fazla geldi.. Doktora gittim o gün.. Adet olmuşsun dedi.. Şoka girdim.. Çünkü gerçekten çok düzenlidir..
Neyse beşinci gün de çok yoğun geldi
Altıncı gün azaldı
Ve yedinci, son gün de lekenlenme oldu bitti..

Bu olay benim aklımı çok karıştırdı.. Çünkü bu kadar erken ilk defa geliyor ve normal adetim böyle değildir benim.. İlk 4 gün çok yoğun gelir sonra azalır..

Geçen perşembe de sol kasığım çok ağrıdı.. Bacağıma vurdu ağrısı yürüyemedim.. Sonra geçti..
Başka da bir şey yok..

Bu konuyu ve yazılanları görünce şüphe düştü içime..
Test yapsam mı acaba? Ne dersiniz?

Ay lütfen test yapar misin ben cesaret edemiyorum da. Durumlarimiz kısmen benziyor ama bende hiç kırmızı ya da pembe olmadı hep kahverengi ve hep az az ama leke de diyemem

Ay lütfen test yapar misin ben cesaret edemiyorum da. Durumlarimiz kısmen benziyor ama bende hiç kırmızı ya da pembe olmadı hep kahverengi ve hep az az ama leke de diyemem
Yaparım tabi :) ama benimkinin erken gelen adet olması büyük ihtimal canım ya..
Şuan kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum..
Ara ara bel ağrısı dışında hiç bir şeyim yok desem yeridir :) o da spor yapıyorum ondan olabilir diye düşünüyorum..
Ama tek çizgi göreceğime emin olsam da senin hatırına ptesi sabahı yapayım test :) ama kesin negatif çıkacak :)

Yaparım tabi :) ama benimkinin erken gelen adet olması büyük ihtimal canım ya..
Şuan kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum..
Ara ara bel ağrısı dışında hiç bir şeyim yok desem yeridir :) o da spor yapıyorum ondan olabilir diye düşünüyorum..
Ama tek çizgi göreceğime emin olsam da senin hatırına ptesi sabahı yapayım test :) ama kesin negatif çıkacak :)

Saol canim ben de yapıcam ama biraz bekliyorum. Lekelenme şeklinde adet oluyor muydu önceden? Sonuçta farkını sen bilirsin

Saol canim ben de yapıcam ama biraz bekliyorum. Lekelenme şeklinde adet oluyor muydu önceden? Sonuçta farkını sen bilirsin
Bende lekelenme adet olmadan bir iki gün önce olur, haber verir :) sonra da ilk dört gün çok fazla gelir sonraki iki gün az gelir ve biter normalde.. Ama bu sefer hiç böyle olmadı.. Doktorda baktı bi şey yok dedi.. Hatta dış gebelikten şüphelendi, kan testi yaptı adet olduğum hafta negatif çıktı..
Benim tek şüphem, adet olmadan bir gün önce birlikte olduk.. Belki diyorum o tuttuysa kanda da çıkmamış olabilir.. Ama tuttuysa böyle adet olurmuydum? Onu da bilmiyorum..
O yüzden de aralık'ı bekliyorum.. Bu arada çalışmalara da devam ediyorum :)

Bende lekelenme adet olmadan bir iki gün önce olur, haber verir :) sonra da ilk dört gün çok fazla gelir sonraki iki gün az gelir ve biter normalde.. Ama bu sefer hiç böyle olmadı.. Doktorda baktı bi şey yok dedi.. Hatta dış gebelikten şüphelendi, kan testi yaptı adet olduğum hafta negatif çıktı..
Benim tek şüphem, adet olmadan bir gün önce birlikte olduk.. Belki diyorum o tuttuysa kanda da çıkmamış olabilir.. Ama tuttuysa böyle adet olurmuydum? Onu da bilmiyorum..
O yüzden de aralık'ı bekliyorum.. Bu arada çalışmalara da devam ediyorum :)

Benim bildiğim ksn testi kesin sonuc veren tek seymis

X