(üstüne görme) mi anlayamadim bu tür seyler yasayanlar lütfen yardim edin

aysglskn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2018
39
10
28
Arkadaslar benim adetim 5 gun gecikti ondan öncede zaten hamilelik belirtilerim vardı hissediyordum. Adetim 3 gun gectikden sonra test yaptim silik cizgi cikti. 5. gunun ardindan gece cok hafif kahverengi lekelenmem oldu,Peceteye sildigimde nokta nokta kan geldi ((bu arada benim adetim cok agrili ve araliksiz 5 gun boyunca yogun bi sekilde devam eder) Ama kanamam olunca hic adet belirtisi ağrı hissetmedim ve cok az az kanamam geldi sonra kesildim. 1 gun sonra tekrardan ara ara kan geldi 2 pedi kirletmedi bile. Sizce bu ne olabilir ilk defa boyle bisey yasiyorum. Ve gecikmenin ardindan yogun bi adetimin olmasi lazimdi. Üstüne görme diye bisey varmis ondan supheleniyorum. Ustune gorme yasayanlar varsa lutfen yardim edin

Son düzenleme:
Canım yaşamadım ama zaten silik çizgi çıkmış hamilelik var büyük ihtimalle üstüne görmüş olabilirsin bi an önce hamileliğini netleştir ve doktorunla görüş

şüpheniz varsa hemen bi gebelik testi daha yapın. en kısa zamanda da kan testi... silik çizgi varsa hemen oluştuysa pozitiftir diye düşünüyorum. Ama çoğu kişi gebelik testini yanlış kullandığından yanılabiliyor.
Hatta yerinizde olsam nöbetçi eczane bulurdum. Acilde bile gebelik testi yapılıyormuş. Bunu da bu forumda okumuştum.

Canım yaşamadım ama zaten silik çizgi çıkmış hamilelik var büyük ihtimalle üstüne görmüş olabilirsin bi an önce hamileliğini netleştir ve doktorunla görüş
Silik cizgi adetimin 3.gunu çıktı. Ama ara kanamam baslayinca bugun tekrardan yaptim hic bisey cikmadi ! Aceba diyorum biraz kanamam oldugu icin mi cikmadi. Düsük yaptim desem düsük olsaydi kanamam yoğun olurdu ve agrili olurdu yani arastirdigima göre düsük agrili ve kanamasi cok oluyormus.

Zaten yarin gidecegim hastaneye en azindan kafamin karisikligi gider. Eger hamileysem şu an tahminime göre 4 hafta 6 günlük ultrasonda kese görünürmü aceba ? Bugun sabah yaptim zaten idrar testi ama çıkmadı bisey. Benim en son yaptigim adet gecikmemin 3.gununde yapmistim ondada silik cizgi cikti ama bugunki yaptigim testte cikmadi hic bisey galiba ara ara kanamam oldugu icin cikmiyor olabilir diye dusunuyorum. İnsallah yanilmiyorumdur dunden belli okadar cok dua ediyorumki yarin hayirli bi haber aliyim diye resmen psikolojim bozuldu bu kanamanin bi kesilip bi geri gelmesi yuzunden.

bahsettiğiniz kan, yerleşme kanaması olabilir mi? adetinizin geciktiği olur mu arada?
gebelik kesesi alttan bakarsa görülebilir, karından bakılırsa hemen görünür mü çok emin değilim. 2. testi ne zaman yaptınız? sabah, öğlen..?

Hayır adetim ilk defa gecikti ve 5 gün geciktim. Çok az az kan geldi bazen 2 3 damla yoğun geldigi oldu kesildim sora ertesi gün yine damla damla kan geldi birde benim anlayamadigim afedersiniz lavobaya gidince damla damla geliyor normalde pedim nerdeyse hic kirlenmedi 2. testi sabah yaptim ama hafif kanamam varken yaptım

yerleşme kanaması diye bahsedilen kanama olabilir. Ama emin olmak için bi doktora gitseniz. kan testinde hatta idrar testinde bile çıkması lazım. bu arada bi tecrübem yok, sadece araştırmalarıma bağlı söylüyorum.

Bugun doktora gittim,Ultrasonda bakti hic bisey gozukmedi zaten ultrasonda gorunmesini beklemiyorum tahminime göre eger varsa bebegim 5 haftalk oldu bugün,Hey Allah'ım İnsallah vardir ne kadarlik oldugunu bile hesapladim. Kan betahcg istedi doktor ama kanimi alamadilar labaratuvarda sknti varmis cuma gunu gittigimde de aynisini soylediler kan alimi yapamiyoruz pazartesi gelin dediler. Bugunde gittim yine alamiyoz dediler sinir küpü oldm hastanede Yarin baska hastaneye gidecem ayrintilica baktircam

Eğer varsa ultrasonda görünmemesi normal daha çok erken en kesin kan testi ile öğrenirsin canım

ayyy çok can sıkıcı gerçekten.. siz başka bi hastaneye gidin baktırın. hadi bakalım inş güzel haberlerle dönersin

ayyy çok can sıkıcı gerçekten.. siz başka bi hastaneye gidin baktırın. hadi bakalım inş güzel haberlerle dönersin
İnsallah Cok tesekkur ederim dualarinizi esirgemeyin :* Yarin hastaneden geldikden sonra sonucum cikinca yazarim ama bilmiyorum Allah büyük ama umudum pek yok sadece bu az kanama ve yaptigim testin silik cıkması beni suphelendirdi tabi bide adetimin 5 gun gecikip,gecikmeden önceki belirtilerim. :)

Eğer varsa ultrasonda görünmemesi normal daha çok erken en kesin kan testi ile öğrenirsin canım
Evet bende öyle dusunuyorum alttan muayene diye bisey varmis daha önce hic öyle muayene olmadim,onunla yapilirsa gebelik varsa görülüyormus. Ama biraz sakıncalıymıs bebegi dusurebiliyormus öyle duymustum yanlisda olabilir,İnsallah kanda çıkar. Sonucum cıkınca yazarım. Ama bu kanama belki baska hastaliktir o ihtimalide dusunuyorum, Hamilelik yönünde umutlanmak istemiyorum,Hamile olmadiginiz kesinlesince insanin morali cok bozuluyor ama umut dünyasi işte

Alttan muayene diye vajinal ultrason u diyorsun sanırım canım öyle birşey yok bebeği düşürmüyor zarar vermiyor zararlı olsa dünya daki tüm doktorlar neden kullansın yok öyle birşey bir gün vajinal ultrason ile muayene olman gerekirse öyle düşünüp korkma sakın

Tamam cok tesekkur ederim,Eger yarın normal ultrasonda gozukmezse ozaman doktordan vajinal ultrasondan bakmasini isterim en azindan kan sonucunu bekleyene kadar şüphem gider ögrenmis olurum bebek varsa, Ama korkuyorum diger ultrasondada gözükmezse diye zaten yoksa vajinal ultrasonda hic gozukmez galiba kan tahlilinede bosuna umutlanmamis olurum.

Canım ben benim durumumu söyleyeyim şu an 7 haftalık hamileyim hala sıkıntılı hamileligim benim için çünkü her gün kırmızı veya kahverengi lekelenmelerr bazen kanama oluyor en son bebek 2mm idi kalp atışı yoktu cuma gün yine randevum var

Ben ilk yine kanama yüzünden doktora gittim vajinal ultrasonla baktılar hiç birşey görünmedi o gün kan değerim 4200 çıktı doktor dedi bu değerle kesinlikle görünmesi lazımdı dedi dış gebelik kesin dedi ama bı gün sonra değerim ikiye katlandı bu sefer bekleyelim biraz daha yine bakalım dediler karından birşey gözükmedi vajinal ultrasonla baktılar çok şükür Allah'a 7mm kese ve içinde küçük yolk sac göründü

Yani bazen kanda çıkmaz ultrasonda görünür ya da kanda çıkar ultrasonda görünmez herşey olabiliyor
İnşallah hakkında hayırlısı olur canım benim içinde dua et lütfen cuma gün kalp atışı görebileyim

İ
İnsallah kalp atislarini duyarsiniz,Bugun gittim hastaneye vajinl ultrasonla bakti doktor gebelik yok dedi beta istedi ondada hic bse cikmadi degerim (0.5) Yumurtaliklarn cok iyi hic bi sorun gozukmuyor dedi. Ben aceba bi sorunmu var o yuzdenmi olmuyor eger sorun varsa erkenden tedavi oluyum diyordum ama cok sukur hersey yolunda. Demekki zamani degilms hayrli zaman ne zamansa Rabbim bebegimi bana verecektir. Bugun uzuldum agladm biraz ama gecti iyiyim biraz toparlandim

Amin canım inşallah çok sağol
Kan testinde HCG hormonu mu 0.5 çıktı bende senin hamile olduğunu düşünmüştüm ama inan ki hamilelik olup dış gebelik boş gebelik düşük vs olmasindansa şu an olmaması daha iyi geç olsun güç olmasın , kist vs olmamasına sevindim canım Allah'ım inşallah tez zamanda nasip eder sağlıklı bir şekilde herşeyin vakti zaman var gerçektende o zaman gelmeden olmuyor

Bende öyle dusunuyorum,Hayirlisini diliyorum Rabbimden.Evet hormonum 0.5 cikti inanın bende hamile oldugumu saniyordum 5 gun gecikmenin ardindan,Birazda kanamam olmustu test yaptigimdada silik çizgi cikmisti Ama birdaha adetim ne kadar gecikirse geciksin eczaneden test alip yapmiycam bu konuda kendme söz verdim Siz kalp atislarini duyacaktiniz duyabildinizmi

Canım öyle düşünme ikinci çizgi görmemek seni öyle uzmesin ben her ay yaptım o testlerden bir gün gecikir gecikmez yaptım kaç düzine test ettim görsen her seferinde görürüm umuduyla ve en sonunda gördüm Rabbim en kısa zamanda nasip eder inşallah canım
Benim randevum yarın benimde Allah'tan tek dileğim kalp atışını yarın görüp sağlıcakla kucağıma alabilmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…