Üstümdeki ölü toprağını nasıl atarım

Merhaba kızlar
Bir süredir evdeyim. İşime ara verdim. Ama evde olduğum günden beri günlük ev işi yemek dışında bişey yapasım gelmiyor. Akşama kadar o koltuk senin bu yatak benim yatıyorum.

Ne bi kitap alıyorum elime, ne bi dizi fim izliyorum. Ne bi arkadaşımla görüşüyorum.

Evde olunca evi detaylı temizlerim demiştim, onu da yapamadım. Mutfakla aram iyidir, denemek istediğim bazı zor tarifler vardı, onları denerim diyordum, onları da yapamadım.

Genel olarak mutsuz bir hayatım yok, ama anlamadım neden. Hiç dışarı çıkasım da yok.

Siz neler yapıyorsunuz böyle olunca? Nasıl kurtuluyorsunuz böyle durumlardan?
Hayalimde ki hayatı yaşıyırsunuz resmen
İçinizden gelmiyorsa gelmiyordur niye canınızı sıkıyorsunuz? Elbette bir gün yatmaktan da sıkılırsınız o zaman atarsınız üstünüzde ki ölü toprağını.
Ben olsam hiç bi şey yapmam bir süre yatın dinlenin ne olmuş yani

Sabah en baştan hiç oturmayarak başa çıkıyorum 😂 kahvaltıdan sonra türk kahvesi içtim, çocukları alıp markete gittim, eve geldim aldıklarımı yerleştirip bitmiş olan bulaşık makinesini boşalttım, çocuklara meyve hazırlayıp yemekleri yaptım… kahvaltıdan sonra koltuğa otursaydım sanırım zor kalkardım

Ah eskiden bende öyleydim,şimdi 2 çocukla terminatör gibiyim, günlük evi süpürürüm,havalar sıcak hepimiz duş alırız,yemesi içmesi derken akşama doğru hep beraber yürüyüş,park sonra uyutma,geceye sıgarsa bir film.
Tabi şuan tatildeyim ama çalışırkende böyle.
Asla iş biriktirmiyorum.
Mesela az evvel kurutmadaki çamaşırları katladım öyle yatağa girdim.
Mutfak her yemek sonrası temizlenir,ev her akşam toplanıp yarına hazırlanır.
Yıllardır böyleyim,artık robota bağladım zor gelmiyor hiç.
Bide mutlu oluyorum kendimi iyi hissediyorum bu şekilde

Bazen bende de oluyor ama inadına üstüne gidiyorum hatta bazen depresyona girmek istiyorum sonra senin buna hakkın yok diyorum halim olmasa da zorluyorum aksi halde daha da bunalıma girerim diye korkuyorum ve şöyle bir şey gözlemledim ev ve vücut temizliği psikolojiye çok iyi geliyor.

Merhaba kızlar
Bir süredir evdeyim. İşime ara verdim. Ama evde olduğum günden beri günlük ev işi yemek dışında bişey yapasım gelmiyor. Akşama kadar o koltuk senin bu yatak benim yatıyorum.

Ne bi kitap alıyorum elime, ne bi dizi fim izliyorum. Ne bi arkadaşımla görüşüyorum.

Evde olunca evi detaylı temizlerim demiştim, onu da yapamadım. Mutfakla aram iyidir, denemek istediğim bazı zor tarifler vardı, onları denerim diyordum, onları da yapamadım.

Genel olarak mutsuz bir hayatım yok, ama anlamadım neden. Hiç dışarı çıkasım da yok.

Ben de bu ara böyleyim. Üstelik nemli hava beni daha kötü etti. Fiziksel olarak kendimi çok kotu enerjisiz yorgun hissediyorum. İşlerimi bitiremiyirum. Gezme hevesim de kalmadi. Eskiden en azından bir yerlere gitmek isterdim. Kaç zamandır annem çağırıyor ona bile gidemiyorum. Zorunlu olan işleri yapıp yatma modundayim. Ev işleri için de kronometre tutuyorum. Bir saatten önce oturmuyorum yerime. Çünkü oturmaya kalksam on dakikadan sonra pes ediyorum. Böyle boyle anca iki saat ev işi yapabildiğimi farkettim. Kalanı bitkisel hayatta gibi PC ve telefon. Ama zevk aldigimdan değil. Yatak arkadaşım gibi oldular. Yatarken ya uyuyorum ya bunlara bakıyorum. Bu sıcaklarda parka çıksam o da iyi giyinip çıkmaya da enerjim olmuyor. Yarı yolda pilim bitecek, yorulacakmisim korkusu oldu.
Tatile gidecektik. Giderken şehir şehir gezeyim dedim. Ama şu an ona da enerjim yok. Vazgecegim galiba. Panda gibiyim şu aralar.

Aynısını yaşadığım için sizi çok iyi anlıyorum. Aslında çalışmak zorunda olmadığınız için çok şanslı bir döneminizdesiniz, istediğinizi yapabilirsiniz ve yapmak istediğiniz şeyler de varmış. Size tavsiyem bir gün öncesinden ertesi günün planını yapın, şu saatte kalkıp şunu şunu yapacağım sonra şu saatte de filan yere gideceğim, giderken de şu saatte kalkan filan araca bineceğim gibi gibi, yapmak istediğiniz o sizi mutlu edecek şeyleri planlayın, planlı olsun ve sanki işe gidecekmiş gibi bunu ciddiyetle uygulayın. Spontan olsun dediğinizde ve zorunluluk olmayınca böyle yatağa koltuğa yapışıp kalıyor insan.

Ben de öyleyim. Gebelik de üstüne tuz biber oldu. Sadece yatıyorum. Ki ben normalde asla gündüz yatmazdım. Evde yatarak durmazdım. Motiveye ihtiyacım var. Gittikçe kötüleşiyorum
Ben de aynı durumdayım :) kaçıncı haftadasınız bilmiyorum ama 14’ten sonra sırtımda atmosferi taşıyormuşum hissi bariz azaldı :) son trimester yorgunluğuysa da Allah bir avazda kurtarsın inşallah :)

Merhaba kızlar

Durağanlığa ihtiyacı vardır ruhunuzun. Biraz takılın böyle bence. Yapmanız gerektiğini düsünüp boşuna vücudunuzu strese sokmayın. O enerji gelince kalkar yaparsınız zaten

12. haftadayım sürekli yatıyorum. Kendimden nefret etmeye başladım 😃
12-13 benim de çok zor geçti, 14e girer girmez de geçti, genel olarak da 2.trimester bulantının ve yorgunluğun azalmasıyla gebelerin en sevdiği dönemmiş:) az kaldı sıkın dişinizi :))
Konu sahibesinden de konuyu sabote ettiysem özür dilerim, iş yapmak için benim de yöntemim çok katı olmayan iş listeleri, tik atmayı veya iş bitince karalamayı çok seviyorum ama iş listesinde de abartıya kaçıp enerjinizi daha başlamadan tüketmemeye bakın:) kişisel gelişimciler şöyle diyorlar, her zaman motivasyonun gelmesini beklemeyin, harekete başlayınca motivasyon kendiliğinden gelir, yaradana sığınıp kalkıyoruz koltuklardan, biiir ikiii üüüç :))

Hayalimde ki hayatı yaşıyırsunuz resmen
İçinizden gelmiyorsa gelmiyordur niye canınızı sıkıyorsunuz? Elbette bir gün yatmaktan da sıkılırsınız o zaman atarsınız üstünüzde ki ölü toprağını.
Ben olsam hiç bi şey yapmam bir süre yatın dinlenin ne olmuş yani
Ne güzel yazdınız. Mesela evden bir hafta çıkmasa biri hemen depresyondasin diyip daha da dibe çekiyorlar. Herkes uzman olmuş gibi hastalık yakıştırıyor. Yazınız çok mutlu etti beni.

Merhaba kızlar

Bazen böyle enerjisiz olabiliyoruz insanız nihayetinde önemli olan fazla uzatmadan toparlanmak...

Ayy kızlar güncelleme yapıyorum. 1-2 gün daha yan gelip yattım. Sonra yavaş yavaş oynak müzikler açıp yerimden kalktım. Bu sabah da mini bi 3 günlük tatile geldim.

Ne güzel yazdınız. Mesela evden bir hafta çıkmasa biri hemen depresyondasin diyip daha da dibe çekiyorlar. Herkes uzman olmuş gibi hastalık yakıştırıyor. Yazınız çok mutlu etti beni.
Yani insanın bazen hiç bir şey yapmadan öylece yatıp kalkıp tembellik yapmaya da ihtiyacı var bence en azından benim ihtiyacım var 😅 ama hali hazırda bir işim iki çocuğum olduğu için benim için lüx oluyor malesef😢
Ama bir gün işten ayrılmam gerekirse bir süre çalışmayıp bende o koltuktan bu koltuğa günlerce evde takılmak istiyorum. Bundan da biç gocunmam
Haa dibe çekecek insanlarla da hiiç işim olmaz kimseden onay almama gerek yok. Canınız ne istiyorsa onu yapın 🌸

X