Usg farkı!!!

guzelanne56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
83
42
22
22 haftalık hamıleyım 3-4 hafta evvel bebegımde ultrason farkı çıkıyordu doktora tekrar gidince hızlı ölçüm ve bebegın pozisyonundan olduğunu öğrendim ve 1 haftaya yakın geç döllenme varmış sorun çözüldü. Geçen hafta detaylı usg vardı şükür hersey yolunda haftasıyla uyumlu kılosunu doktor tartmadı sıstem kendısı ölçtü bir hafta da 100 gr almış gözüküyordu ve kılosu ondaydı. Bugünde kendı doktoruma gıttım usgde 3 günlük bı fark çıkıyordu 3 gün gerıde ve kılosu 7 günde 40 gr artmış bu normal mi? Doktorum ılk konuştuğumuzda ölçümler degısır bebek kafasını eğer az cıkar kafasını kaldırır fazla cıkar. Bu bebekle alakalı kilosuna takılma bı fazla çıkar bı az bebek nasıl göstermek ısterse öyle görürüz der. detaylıya da gırdıgım ıcın doktoruma bu hafta sonuçlarıma bakmak ıcın öyle gittim keyfe kader bebeğe baktı yüzünü görürüz belki dıye detaylı da yolunda çıktığı ıcın artık pimpirikli olma tadını çıkar az zamanın kaldı önümüzde tek şey kalan basamak dogum artık dedi. ama yıne 3 gün bıle korkutuyor benı üstelik geç döllenme olmasına rağmen kendı doktorumda hep 1 hafta 10 gün önde çıkardı: kötü tecrübeler yaşadığım ıcın 😧 detaylı daha onemlıydı ınce ınce elendı kontrol edıldı her yeri bide kızım hep sırtını dönüyor bas gelış pozisyonda ellerını bıle zor görüyor doktor detaylı usg 2 saate yakın sürdü hatta. Geç döllenme için doktorum 5 gün daha geç doğum yapacaksın sadece dedi sat degısmedı bıle onemsız buldu açıkçası

Cihazlardan ve bebeğin duruşundan bile ölçümler değişebilir. Rahat olun. Benim de kafa çevresi önceki ölçüme oranla biraz az artmış gibi geldi. Bizim de baş geliş. Hemen evham yaptım pozisyonu sebebiyle kafası gelişemedi mi diye. Ama araştırınca bir haftaya varan farklar bile önemsiz görülüyor

Benim doktorum 2 hatta 3 haftaya göre ileri veya geri çok önemli değil diyor. Herkesin ölçümü ve cihaz kalitesi farklı. Benim şuan bazı değerler gününden bir kaç gün ilerde bazıları bir kaç gün geride genel ölçüm ve kilo haftaya uygun çıkıyor. Ama usgde verilen kilo bile doğru olmayabilir maalesef doğana kadar hiç bir konu net değil :)

Cihazlardan ve bebeğin duruşundan bile ölçümler değişebilir. Rahat olun. Benim de kafa çevresi önceki ölçüme oranla biraz az artmış gibi geldi. Bizim de baş geliş. Hemen evham yaptım pozisyonu sebebiyle kafası gelişemedi mi diye. Ama araştırınca bir haftaya varan farklar bile önemsiz görülüyor
Çok çok teşekkür ederim
Benim doktorum da aynısını söylüyor kafasını eğmesi bile bizim için birkaç gün geride çıkmasına sebep pozisyonu kilo olarak geride çıkmasına sebep olur diyor o yüzden birtık içim rahat oluyor çünkü 3-4 hafta önce bunu yaşamıştım ama şimdi detaylı ultrasonla fark görünce bir huzursuzlandım değil teşekkür ederim

Benim doktorum 2 hatta 3 haftaya göre ileri veya geri çok önemli değil diyor. Herkesin ölçümü ve cihaz kalitesi farklı. Benim şuan bazı değerler gününden bir kaç gün ilerde bazıları bir kaç gün geride genel ölçüm ve kilo haftaya uygun çıkıyor. Ama usgde verilen kilo bile doğru olmayabilir maalesef doğana kadar hiç bir konu net değil :)
Evet evet benim doktorum da tam olarak aynısını söylüyor kafasını eğmesi bile bizim için geride çıkmasına kafasını kaldırması bile bizim için önde çıkmasına sebebiyet olur dedi hatta 17 haftada böyle bir durum yaşamışken doktoruma kontrole gittim bir gün sonrası içim rahat etmeyince bir günde 30 gram fazla çıktı mesela ve birkaç gün de önde çıktı ama bir gün öncesi de birkaç gün geri çıkmıştı ve 30 gram az çıkmış doktorum pozisyonu her şeyi etkiler demişti o yüzden az daha içim rahat oluyor umarım öyle de olur ilk bebeğim ultrasondaki kilo 200 gram çıkıyordu ama 1 kg 885 gram doğdu çok haklısınız çok sağ

X