Makyaj Ürünleri Ürünlerini hayvanlar üzerinde test eden firmalar!!!

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

babyface27

makyajguncem.blogspot.com
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
1.588
2
TH_rabbit_animal_testing.jpg

Bizler sayesinde büyük cirolar yapan birçok kozmetik firması ürünlerini test etmek için başka teknolojiler bulunmasına rağmen,en ucuz ve basit yöntem olan hayvanlar üzerinde test yöntemini kullanıyorlar.Tamam insan sağlığı da önemli ama etkileyici kirpiklere yahut muazzam dudaklara sahip olmak için bu işkenceye ne gerek var,hem de başka yöntemler olmasına rağmen?Dünyada her 30 saniyede 10 tane hayvan ölüyor sırf bu deneyler yüzünden.Ölmeseler de çeşitli işkencelere maruz kalıyorlar.Ayrıca bu firmalar hayvanları o kadar hor görüyorlar ki test yapmadan önce ne ağrı kesici ne de uyuşturucu vermiyorlar hayvanlara.Gerçekten çok tepkiliyim.Tamam geç kalınmış bir konu olabilir ama zararın neresinden dönülse kardır.Burada o firmaların isimlerini tek tek listelicem ve bundan sonra hiçbir şekilde o firmalardan ürün almıcam.Hiçbir şey özellikle de kozmetik! hayvan dostlarımızın canından ve sağlığından önemli değil!!!İnternette bu konuyla ilgili birçok yazı ve video mevcut ama videoları izlemenizi tavsiye etmiyorum:KK43:

İŞTE ÜRÜNLERİNİ HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDEN FİRMALAR:

Braun (Gillette)
Colgate - Palmolive
L'oreal
Biotherm
Cacharel
Garnier Fruc.
Giorgio Armani
Helena Rubinstein
Lancôme
Ralph Lauren
Vichy
Max Factor
Oral-B
Pantene
Pfizer
Procter & Gamble
3M
Unilever
S.C Johnson (OFF! sivrisinek kovucu ve Oust ev parfümü)
Reckitt Benckiser (Veet epilasyon ürünleri)
Henkel - Schwarzkopf
Johnson & Johnson
Neutrogena
Givenchy
Calvin Klein
Vaseline
Dove
Alcon (ilaç firması)
Sensodyne (diş macunu)
Maybelline
Adidas (kozmetik)
Davidoff
JOOP!
Lancaster
Protex (sabun)
Ajax

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPMAYAN FİRMALAR:

Benetton kozmetik ürünleri
Oriflame
Revlon
Solgar (vitaminler)
Rembrand (diş macunu)
Nivea
Chanel
Amway
Yves rocher
Estee Lauder
Tommy Hilfiger
Avon
Body Shop
Clinique
DKNY
Hello Kitty
Victorias Secret (Bazı tasarımlarında "kürk kullanıyorlar")

Son düzenleme:
Genelde dikkat etmek aklıma gelmiyor ama bazen "hayvanlar üzerinde test edilmemiştir" yazısını görünce nasıl mutlu oluyorum anlatamam... Zaten o kadar zkı bu konuda duyarlı firmalar. Listeye bakınca da aradaki farkı görüyoruz, edenler listesi çarşaf gibi; etmeyenler listesi numunelik.... Hayat adil değil yaa :KK43: İnsanoğlu en korkunç canavar.

arkadaşalr bilhassa; dove,pantene, colgate,max factor,maybelline,loreal,benckiser,unilever,proctor&gamble,lancome,johson&johnson(aklımda kalanlar)bunların ürünleri çok yaygın marketlerde,,,,özelikle bunalrdan kaçınmak gerekiyor,,,,oriflame,nivea,avon,clinique,bodyshop,superdrug(watsonlarda superdrug var) gibi markalar da hayvan testleri yapmayanlar ve kamuoyuna bunu deklare eden firmalar.... dikkat ederseniz; türkiyede yaygın olanalrın hepsi kendi ülkelerinde bu nedenle halkın tepkisni çeken firmalar,,,,,peta'nında katkıları çok büyük tabi bu konuda,,,firmalar da bizim gibi az gelişmişlere kakalıyorlar ürünlerini:KK43:

Dünyada her 30 saniyede 10 tane hayvan ölüyor sırf bu deneyler yüzünden.Ölmeseler de çeşitli işkencelere maruz kalıyorlar.Ayrıca bu firmalar hayvanları o kadar hor görüyorlar ki test yapmadan önce ne ağrı kesici ne de uyuşturucu vermiyorlar hayvanlara.Gerçekten çok tepkiliyim.Tamam geç kalınmış bir konu olabilir ama zararın neresinden dönülse kardır.Burada o firmaların isimlerini tek tek listelicem ve bundan sonra hiçbir şekilde o firmalardan ürün almıcam.Hiçbir şey özellikle de kozmetik! hayvan dostlarımızın canından ve sağlığından önemli değil!!!İnternette bu konuyla ilgili birçok yazı ve video mevcut ama videoları izlemenizi tavsiye etmiyorum:KK43:
duyarlılığınız adına çok teşekkür ediyorum!!!!(lys) yazınızı bir kez daha alıntıladım.....güncel kalması adına,,,

Braun (Gillette)
Colgate - Palmolive
L'oreal
Biotherm
Cacharel
Garnier Fruc.
Giorgio Armani
Helena Rubinstein
Lancôme
Ralph Lauren
Vichy
Max Factor
Oral-B
Pantene
Pfizer
Procter & Gamble
3M
Unilever
Henkel - Schwarzkopf
Johnson & Johnson
Neutrogena
Givenchy
Calvin Klein
Vaseline
Dove
Alcon (ilaç firması)
Sensodyne (diş macunu)
Maybelline
Adidas (kozmetik)
Davidoff
JOOP!
Lancaster
Protex (sabun)
Ajax

Oriflame
Revlon
Solgar (vitaminler)
Rembrand (diş macunu)
Nivea
Chanel
Amway
Yves rocher
Estee Lauder
Tommy Hilfiger
Avon
Body Shop
Clinique
DKNY
Hello Kitty
herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz!!!

ama çok fazlalar!!!

evet maalesef.....ama özellikle kozmetik ürünleri için alternatif çok açıkcası....kozmetik hemen hemen keyfi bir sektör sayılır,ıtriyatla kıyaslarsak,,( deterjan,şampuan felana göre demek sitiyorum..)kozmetiklerin ıtriyat malzemelerinden nispeten daha düşük bir önceliği var,...ve zaten hayvanlar üzerinde test yapan firmalar karı ıtriyat üzerinden değil; renkli kometik üzerinden elde ediyorlar daha çok..o nedenle kozmetik için nivea,oriflame,avon,esteelauder,revlon,clinique,mac,victori's secret .....bla bla....aklıma ilk gelenler bunlar..yönelinebilir....loreal,max factor,maybelline ise şeytan görmüşcesine kaçınılması gereken firmalar.....ısrarla hayvan deneylerine devam ediyorlar...

ama çok fazlalar!!!

evet maalesef.....ama özellikle kozmetik ürünleri için alternatif çok açıkcası....kozmetik hemen hemen keyfi bir sektör sayılır,ıtriyatla kıyaslarsak,,( deterjan,şampuan felana göre demek sitiyorum..)kozmetiklerin ıtriyat malzemelerinden nispeten daha düşük bir önceliği var,...ve zaten hayvanlar üzerinde test yapan firmalar karı ıtriyat üzerinden değil; renkli kometik üzerinden elde ediyorlar daha çok..o nedenle kozmetik için nivea,oriflame,avon,esteelauder,revlon,clinique,mac,victori's secret .....bla bla....aklıma ilk gelenler bunlar..yönelinebilir....loreal,max factor,maybelline ise şeytan görmüşcesine kaçınılması gereken firmalar.....ısrarla hayvan deneylerine devam ediyorlar...

ama çok fazlalar!!!

benden tam destek bedavada verseler kullanmam o videoları izledikten sonra...:KK43:

Arkadaşlar,,, İngiltere’de 1 yıl içinde 2.570.000 hayvan testlerde kullanılmış. ABD’de ise; 1 yılda deney amacıyla öldürülen hayvanların sayısı 18-22 milyon arasında değişiyor.(50.000 kedi, 61.000 maymun, 180.000 köpek, 554.000 tavşan) youtube sitesinde yüzlerce hayvan deneyi videoları var...buraya yüklenebiliyor mu bilemiyorum ama midesi ve vicdanı demir olanlar varsa buyursun izlesinler,,,youtube da animal testing yazdınızmı karşınıza yüzlerce işkence videosu çıkıyorben yapamayacağım..:KK43:
Bunların katilleri kimler mi? LOREAL( başı çeken dev kozmetik firması), Loreal’a ait pek çok alt marka,.....Maybelline, Max factor,Rimmel London,YSL, La roche Posay, Lancome, Neutrogena, Garnier,Shiseido, NARS,Vichy, Armani,Olay,Bioterm,Helena Rubenstein,Kerastese en bilinenenleri,,,,

Bunlara alternatif satın alabileceğiniz diğer markalar(kan ve işkenceden rant sağlamayanlar)
Oriflame,Revlon,Nivea,Avon,Mac,Clinique,victoria’s secret,İnglot,Flormar,the body shop,Bobbi Brown,Laura Mercier,Lush,clarisn,L’occitane,smash Box,too Faced, Elf cosmetics,Everyday Minerals,Benefit gibi firmalar...

FİRMA İSİMLERİ PETA’NIN RESMİ SİTESİNDEN ALINMIŞTIR. BU LİSTELERDE YAYINLANAN VE KAMUOYUNA TEŞHİR VE DEKLARE EDİLEN FİRMALAR ÜRETİM POLİTİKALARINDA YAPTIKLARI DEĞİŞİKLİKLERE GÖRE GÜNCEL LİSTELERE DAHİL OLMAKTADIR VEYA ÇIKARILMAKTADIRLAR....

Lütfen satın aldığınız kozmetik(bilhassa kozmetikte) ve temizlik ürünlerinde mutlu tavşan logosu, not tested on animals veyahut we do not test on animals ibarelerini arayınız!

Son düzenleme:
test yapmayan markaların listesini görmek beni çok mutlu etti.diğer markaları okudukçada tiksinti duydum gerçekten ve bilmeden kullandığım bir çok ürünleri varmış bu markaların kendimden utandım.

Bizler sayesinde büyük cirolar yapan birçok kozmetik firması ürünlerini test etmek için başka teknolojiler bulunmasına rağmen,en ucuz ve basit yöntem olan hayvanlar üzerinde test yöntemini kullanıyorlar.Tamam insan sağlığı da önemli ama etkileyici kirpiklere yahut muazzam dudaklara sahip olmak için bu işkenceye ne gerek var,hem de başka yöntemler olmasına rağmen?Dünyada her 30 saniyede 10 tane hayvan ölüyor sırf bu deneyler yüzünden.Ölmeseler de çeşitli işkencelere maruz kalıyorlar.Ayrıca bu firmalar hayvanları o kadar hor görüyorlar ki test yapmadan önce ne ağrı kesici ne de uyuşturucu vermiyorlar hayvanlara.Gerçekten çok tepkiliyim.Tamam geç kalınmış bir konu olabilir ama zararın neresinden dönülse kardır.Burada o firmaların isimlerini tek tek listelicem ve bundan sonra hiçbir şekilde o firmalardan ürün almıcam.Hiçbir şey özellikle de kozmetik! hayvan dostlarımızın canından ve sağlığından önemli değil!!!İnternette bu konuyla ilgili birçok yazı ve video mevcut ama videoları izlemenizi tavsiye etmiyorum:KK43:

Braun (Gillette)
Colgate - Palmolive
L'oreal
Biotherm
Cacharel
Garnier Fruc.
Giorgio Armani
Helena Rubinstein
Lancôme
Ralph Lauren
Vichy
Max Factor
Oral-B
Pantene
Pfizer
Procter & Gamble
3M
Unilever
Henkel - Schwarzkopf
Johnson & Johnson
Neutrogena
Givenchy
Calvin Klein
Vaseline
Dove
Alcon (ilaç firması)
Sensodyne (diş macunu)
Maybelline
Adidas (kozmetik)
Davidoff
JOOP!
Lancaster
Protex (sabun)
Ajax

Oriflame
Revlon
Solgar (vitaminler)
Rembrand (diş macunu)
Nivea
Chanel
Amway
Yves rocher
Estee Lauder
Tommy Hilfiger
Avon
Body Shop
Clinique
DKNY
Hello Kitty

kesinlikle herkes böyle duyarlı olmalı arkadaşlar. teşekkürler böyle güzel bir konuya paylaştığınız için.

X