Ureaplasma

melekbass

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2020
48
10
27
Iki ay once esimin sperminde pihtilar gorunce urolojiye gittik enfeksiyon oldugunu banada bulasabilecegini soyledi. Kadin doguma gittim testlerimi yaptirdigimda ureaplasma cikti. Dr verdigi ilaclari esimde bende bitiminde hala sikayetler devam edince urolojiye gittik tekrar iki kutu daha verdi bize. Simdi ilaclar bitti hala sorun devam ediyor. Basina gelen var mi bu illet enfeksiyon acaba? Kisirliga, tup tikamasina kadar gidiyormus cogu zaman eslerde. Bebek dusunuyorduk ve iki aydir ilac icmeden hic bir ilerlemeye kayit edememkten, uzerinede kisirlik yaptiginida ogrenince psikolojik olarak ikimizde coktuk. Pandemiden dolayi duzgunce ilgilenmiyor birde drlar. Basina gelen birileri varsa bilgilendirebilir mi acaba?

Maalesef bende 2 senedir bununla uğraşıyorum verdikleri antibiyotik 1.5 2 ay idare ediyor düzeldim derken yine devam eşli tedavi verdikleri halde sonuç yine pozitif bir türlü düzelemedim sonuca varan düzelen varsa şu üreaplasmayı nasıl yeneriz yardım lütfen

kurtuldunuz mu siz

Maalesef ilaçlarla idare etmeye çalışıyorum her ay belli günlerde tetikliyor

Şu monodoks u Allah kahretsin bi işe yaramıyor bana şuan zolax verdi haftada bi tane içiyorum kesiyor akıntıyı falan iyi geldi birde vajinal duş aldım eczaneden ondan uyguladım kokulu akıntı falan vardı onu kesti içini temizledi oda bayağ rahatlattı zolax reçetesiz alınabiliyor kutu içinde 2li olanları var en son 15gün önce 50tlydi zam geldimi bilmem sağlık ocağda yazıyor bir deneyin isterseniz

teşekkürler bende denicem evet monodoks beni mahvetti baska extra neler önlerdiler size? ben hergün yogurt yiyorum c vitamininin içiyorum ve probiyotik içiyorum?ayrıca sizin şikayetleriniz neydi acaba?

Yoğurt kefir şu çok pahalı probiyotik kapsüller neler neler çay ağacı yağı nioil yağı ve bir dünya fitil aklıma gelenler candimax hem fitil hem ilaç biokadin fitillerin nerdeyse her çeşidi diyebilirim hepsini önerdiler hepsini aldım her ay özel hastanelere dünya paralar yatırdım ama artık midem kabul etmiyor okadar çok tükettim ki bıraktım hepsini şuan zalain fitil verdi 3gün ara ile kullan dedi özel kapsül fitil var yine onu kullanıyorum Zolax içiyorum haftada bir bitince gidicem eczanelerde özel borik asit kapsülü yapıyormuşlar onu deneyeceğim birde. Belirtilerim ilk başta mantar gibiydi akıntı kaşıntı sonra direk kokulu sıvıya dönüştü su gibi akıp acayip yakıp tahriş ediyor du şimdi biraz azaldı koku kesildi ama gelen akıntı hala kasıntı yapıyor iç kısımda ağız kısmında birde pelte pelte beyaz peynir kesiği gibi geliyor oda elime gelince afedersiniz ama iğrenç bir his bırakıyo yapış yapış sanki anlatamadımda

O gelen koku da ölü balık gibi çok keskin bişeydi birinin yanına yaklaşamıyordum direk hissedilir dereceydi. Doktorun söylediği vaginal duşu kullandıktan sonra şükür bir kokulu akıntı gitti

O gelen koku da ölü balık gibi çok keskin bişeydi birinin yanına yaklaşamıyordum direk hissedilir dereceydi. Doktorun söylediği vaginal duşu kullandıktan sonra şükür bir kokulu akıntı gitti
hım anladım benim şikayetletim sarı kokusuz akıntı ve kasık ağrısı yanması idi inşallah kurtuluruz biran önce şifalarınız

Şikayetleriniz geçti mi, ilaç olarak ne kullandınız

Şuan tedavim devam ediyor borik asit kapsülü yaptırdım ve kullanmaya başladığım ilk günden bu yana şikayetim son buldu diyebilirdim

Şuan tedavim devam ediyor borik asit kapsülü yaptırdım ve kullanmaya başladığım ilk günden bu yana şikayetim son buldu diyebilirdim
merhaba şikayetleriniz geçti mi acaba ben yine antibiyotik içtim cipro ama 15 gün sonra tekrar basladı bundan nasıl kurtuluruz bilen var mi aşlah için üreaplasma mikoplazma geçmiyor bitmiyor

Merhaba nereye yaptırdınız. Kaç gün kullanmak gerekiyor? Benmde mantar şikayetim var. Bir de zolax banada verdi 4 gün arayla doktor nasıl kullanmanızı istemişti ?

Merhaba kızlar ne durumdasınız acaba? Şikayeti geçen var mı aranızda? Benim de 3-4 senedir senede 1 nüksederdi ve monodoks antibiyotikle geçerdi hemen. Fakat bu sefer aylardır uğraşmama rağmen bir türlü negatife dönmüyor. İlk başta kokulu kaşıntılı akıntım vardı şimdi koku biraz kesildi ama gene sarımsı süt kesiği gibi akıntım var. Kullanmadığım fitil, kutu kutu monodoks kalmadı nerefeyse, hiç biri fayda etmedi. Artık doktorum antibiyotikler etki etmiyor diye antibiyotik de vermedi bu sefer sadece polybactrum diye bir fitil verdi. psikolojim çok bozuk geçmiyor diye.

Ben eskiden olmuştum üroplazma doktor tekradox vermişti hatta 2 hafta verdi bidaha da baktırmamıştım yıl geçti üzerinden birkaç ay önce geçmeyen akıntım olduğu için kokusuz sarı baktırdım negatifti belki ilaç konusunda yardımcı olur. İlaç geçirmiş zamanında demek ki. Problemim candida tekrarlamaması için uğraşıyorum artık beslenme dahil dikkat etmek gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…