üniversiteye kayıt yaptırıp gitmemek

hurremmsultan

Kalbiniz gibi geçsin hayatınız 🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2021
1.027
2.237
Arkadaşlar merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır yeni üyeyim de.
Ben 2015 senesinde myo da 2yıllık istemediğim bir bölüm kazanmıştım. O zamanlar annemlerin isteğiyle kayıt yaptırdım. Diplomam falan hala o okulda hatta almaya bile gitmemişim:olamaz: Bölüm 2. öğretimdi gitmek istemediğim için harç parasını falan yatırmamıştım. O zamanalar aklım bir karış havada tabi hiç umursamadım. Haliyle zaman geçtikçe de pişmanlık olarak kaldı bende. Geçen bir haber gördüm af çıkmış galiba. Ön kayıt bile yaptırsan tekrar girebiliyormuşsun üniversiteye. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı acaba ? İnternette araştırayım dedim ama pek bir şey bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Burada yazılana (yazılırsa tabii) güvenmeyin hiç. Direkt okulu arayıp öğrenin.
Başka türlü doğru bilgi alamazsınız zaten.
Mantıken kayıt yaptırmadığınız okul sizi neye dayanarak kabul edecek? Sınav sonucuna göre mi? Bu bana göre saçma, ama kim bilir yapılıyordur belki. Yarın pazartesi zaten, öğrenirsiniz.
Buraya da yazın lütfen, merak ettim ben de.

Burada yazılana (yazılırsa tabii) güvenmeyin hiç. Direkt okulu arayıp öğrenin.
Başka türlü doğru bilgi alamazsınız zaten.
Mantıken kayıt yaptırmadığınız okul sizi neye dayanarak kabul edecek? Sınav sonucuna göre mi? Bu bana göre saçma, ama kim bilir yapılıyordur belki. Yarın pazartesi zaten, öğrenirsiniz.
Buraya da yazın lütfen, merak ettim ben de.
Aslında kayıt yaptırdım ama harç paramı yatırmamıştım. Hatta ösymde okuyor olarak gözüküyordum yeni güncelleme yaptım daha. 2018yılında böyle bir af çıkmış ve 500bin öğrenci faydalanmış bu aftan. Sadece tercihlerde yerleştirilmiş olman bile yeterliymiş. İnternette bir kaç haber var bakmak isterseniz. O zaman hiç duymadığım için ilgilenmedim haliyle. 2 3 sene bir böyle af çıkıyormuş, bekleyeceğim artık 🙂

X