Üniversite bölümü

hestina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
875
819
arkadaşlar allah aşkına bilen varsa benide bilgilendirsin en buyuk derdim bu oldu ne kadar arastırdıysam sorularıma yanıt bulamıyorum seneye üniversite sınavına girip 2 yıllık " mimari restorasyon, mimari dekoratif sanatlar, iç mekan tasarımı " bölümlerinde ygs puanıyla mı alınıyor yetenek sınavına giriliyormu? Ayrıca " peysaj süs bitkileri, cevre tasarımı" bölümlerinde iş imkanları nasıldır lys sınavına giriliyormu, bu bölümler hakkında bilgisi olan varsa lütfen benide bilgilendirin çok arastırıyorum ancak hep ezbere şeyler okuyorum cevremdede malesef bu bölümlerle ilgili bilgi alabilceğim kimse yok :/

2 yillık bolumler icin lys ye girmek gerekmiyir ama tercih edecegin bolumu iyi arastir derim emeklerin zayi olmasın isine yarayacak bir bolum secmeni tafsiye ederim

Ygs ye girip tercih yapıyosun yetenek sınavı falan yok

İki sene önce bu şekildeydi değişmemiştir sanırım

2 yillık bolumler icin lys ye girmek gerekmiyir ama tercih edecegin bolumu iyi arastir derim emeklerin zayi olmasın isine yarayacak bir bolum secmeni tafsiye ederim
Bakın ne kadar araştırdıysam bunu da yeni öğrendim teşekkür ederim, ülkemizde iş sorunu varken bende iş imkanı olmayan bir bölüm tercih etmek istemiyorum :/

Bakın ne kadar araştırdıysam bunu da yeni öğrendim teşekkür ederim, ülkemizde iş sorunu varken bende iş imkanı olmayan bir bölüm tercih etmek istemiyorum :/
Riza ederim
Ben sınava ilk girdigim yil mimari restorasyon dusunmustum fakat yorumlara baktigimda mezunlarinin cogunun issiz oldugu bir bolum diye okumustum (suanki durum nedir bilemiyorum)ondan dolayi vazgecmistim tercih vetecsginiz bolumleri iyuce arastirmaniz menfaatinize olacaktir

Kesinlikle bende bölümle ilgili yorumlara bakıyorum hep 2012-2013 ten kalma şuanki durumu öğrenemiyorum bi ümit buradan tecrubeli arkadaslardan bulurum diye dusunuyorum

her sene değişebiliyor bir rehberlikçi daha iyi işler çıkartır bide mtok üniden üniye değişir

Okullar sistemlerinde değişikliğe gidebiliyorlar. Mesela benim okulumda ilk yıl yetenek sınavıyla öğrenci alınan bir bölüme ikinci yıl ygs-lys sınavı ile girildi. Diğer okullar hala yetenekle alıyorlar. Okulları arayıp ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Mesela Mimar Sinan'da bilmiyorum yetenek sınavına girilmeden böyle bir bölüm okunur mu...

İş konusuna gelince tabii mezuniyet sonrası bu alanda çevreniz yoksa zorlanırsınız. Çünkü iş az, işe talip çok. Kuzenimin eşi İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu ama iş bulamadı mesela. Evliyken tekrar bir üniversite okudu, öğretmen oldu, atanmayı bekliyor. O çok asılmadı, memuriyet tipi iş istedi. Eğer siz ben kendime güveniyorum, çok girişkenim, çok istekliyim, işin ehli olmak için var gücümle çalışırım, her kapıyı zorlarım diyorsanız iş bulursunuz. Aksi halde torpil ya da şans lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…