Aşılama UMUT OLSUN🎈 2.AŞILAMA İLE GEBELİK

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Canımm inşallah bu ay güzel haberi alırsın 😍 valla eşini iyi besle, nohut yedir sürekli, ona vitamin için, sen de vitaminli ye ve bal ye mesela, böyle böyle, ben eşime çay bile içirmedim kaliteyi etkiliyor diye bol bol su için 😍😍 inşallah tutar bu sefer 💕
Adamı zehirlicem sonunda 🤣 ay inşaAllah canım olur ya bu hissi yaşamak istiyor insan🥰

32 yaşındayım canım. Tutacağını sanmıyorum artık. Ben baştan sanmıyorum zaten de esimle doktorum gaza getirdi hayal kırıklığımı 2 ile çarpmama sebep oldular. 3. Aşılama bu 2 sini 2018 de yapmıştık. Bu sefer 7 gün 75 lik vurdum canım. Ben bu adetimle başlayacağım Allahın izniyle daha vakit kaybedemem. Senin ilk mi?
Olur inşaAllah benim çevrem de 40 yaş tanıdıklar var yeni evlendiler hemen çocukları oldu mesela seninde olur yaşın genç Allah var umutsuzluk nasıl olsun inşaAllah olur bu ay.benimde ikinci olcak bu olmazsa zaten tüp bebek istiyorum araştırdım baya bende

Olur inşaAllah benim çevrem de 40 yaş tanıdıklar var yeni evlendiler hemen çocukları oldu mesela seninde olur yaşın genç Allah var umutsuzluk nasıl olsun inşaAllah olur bu ay.benimde ikinci olcak bu olmazsa zaten tüp bebek istiyorum araştırdım baya bende
Allah kimseye aratmasın inşallah olur canım bu ay senin de. Ben umudumu tüp bebeğe saklıyorum 😊

Merhaba hanımlar bende buraya yeni uye oldum bende pcosluyum ve yıllardır çocuğum olsun diye uğraşıyorum yaşım 24 ilk kimyasal gebelik gecirdim 2017 de sonra tekrar tekrar tedaviye gittim hep olumsuz sonra geçen yıl tekrar tedaviye gittim ve ilk catlatma ignesiyle hamile kaldım beklemiyordum hiç ve 8 hafta 4 gunlukken kalbi durdu bebegimin kurtaj oldum neyse 4 ay bekledim ve ocakta tekrar tedaviye basladim gonalf femara ve catlatma ignesi kullandım üç kez herşeyim normal cikiyo ama olmadı yine doktorum aşılama yapalım dedi bende kabul ettim artık çok çok istiyorum bi çocuğum olsun insallah salı günü aşılama yaptircaz rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin çok uzun yazdim kusura bakmayın ve hamile kaldigimda 68 kiloydum şimdi 74 kilo çok etkiliyomus onu farkettim

Merhabalar,

Bende Pazartesi günü ilk aşılamamı oldum. onun öncesinde ovülasyon takipleri, klomen ve çatlatma iğnesi ile doğal yollarla olması için bende uğraştım ama baktım 1 seneyi geçti ve olmuyor aşılama yapalım dedik.

Benimde eşimde morfoloji sıkıntısı var. 55 kilo olmama rağmen bende de pko var ama adet düzenlizliği hiç olmadı.
Klomen ile 5 gün yumurtalarım geliştirildikten sonra (ki normalde gelişmelerinde en ufak sorun yok) çatlatma iğnesi yapıldı. Hem sağda hemde solda toplamda 2 yumurta vardı. Bana aşılama esnasında enjekte edilen sperm sayısı ise 11 milyon.

Aşılama sonrası 10 dk kadar dinlendirdiler, kalktığımda yatakta ıslaklıklar vardı sanırım geri taşanlar.

Bu arada regli günlerimde veya ovülasyon zamanlarımda benim sadece sağ kasığım sancı olur. Aşılama sonrası evde en ufak hareketimde oram sancıdı. Şimdide fazla ayakta kalırsam sağ kasığım ve alt karnımda hafif sancı oluyor. birde hep açım sürekli acıkıyorum. Asla su içmeyen ben deli gibi su içiyorum ağzım kuruyor. acaba tuttu mu yaa diyorum kendi kendime. Yada fitil olarak kullandığım progestanın etkisi mi?
Aşılama sonrası 7. günüm tuttuğuna dair belirtiler mi bunlar sizce?
Merhaba acaba aşılamamış tuttu mu bende yaptıracam asilama da merak etti.

merhabalar; bende 2.5 yıldır bu surecteyım pko cıktı 9 kıst onları gecırdık prolaktın oo gectı tup kontrolu ıkısıde kapalıymıs operasyonla sol acıldı sag kapalı halaa .. catlatma yaptırdım 1 kez 4 yumurtayla 19mm 21 mm yumurtalar ama olmadı 2. kez olacaktı kı yumurta buyumedı 12 mm kaldı bu ayı bos gectık adet olunca tekrar catlamaya baslıycam .. esımın sperm kalıtesı cok iyi dedı doktor sıkıntı yokmus ... sımdı sankı hıcbırzaman cocugum olmuycakmıs gıbı hıssedıyorum vee gercekten ıstıyodum ama psklojımden dolayı artık dıyorum kı olmasada olur sanırım sureklı olumsuz cevaplardan testlerden dolayı keendımı bole hıssedıyorum .. sana sorum ben ozele gıdıyorum bılıyosun oralarda para tuzagı olacagı varsada uzatıyor para almak ıcın .. sen nerden yasıysun ıstanbulda hastane ve doktor adını verırmısın bıde ona gorunelımm :) o kadar yoruldum kı ılac ılac ılacccccc artıkkk sureklı şiş ıçndeyım yuzugumu takamıyorum düşün 50 kıloydum bu sureçte 30 kılo aldım .... sımdıden sanada hayırlı olsun ınsallah saglıcakla al kucagına

Merhaba 👋 bende ikinci asilamayi yaptırdım 20 gün önce hiç umudum yoktu bu sefer çünkü eşimin yıkanmış haldeki spermi 1.5 milyon çıkmıştı doktor %5 düşürür başarı şansını dedi ben zaten daha aşılamayı yaparken dedim tutmayacak bu defa da diye ama çok şükür ki tuttu Allah kimsenin ümidini boşa çıkarmasın inşallah 🙏 birşey soracaktım doktor aşılamanın yapıldığı tarihi mi sayıyor yoksa son adet gününü mü cevap verirseniz sevinirim 🤗

merhabalar; bende 2.5 yıldır bu surecteyım pko cıktı 9 kıst onları gecırdık prolaktın oo gectı tup kontrolu ıkısıde kapalıymıs operasyonla sol acıldı sag kapalı halaa .. catlatma yaptırdım 1 kez 4 yumurtayla 19mm 21 mm yumurtalar ama olmadı 2. kez olacaktı kı yumurta buyumedı 12 mm kaldı bu ayı bos gectık adet olunca tekrar catlamaya baslıycam .. esımın sperm kalıtesı cok iyi dedı doktor sıkıntı yokmus ... sımdı sankı hıcbırzaman cocugum olmuycakmıs gıbı hıssedıyorum vee gercekten ıstıyodum ama psklojımden dolayı artık dıyorum kı olmasada olur sanırım sureklı olumsuz cevaplardan testlerden dolayı keendımı bole hıssedıyorum .. sana sorum ben ozele gıdıyorum bılıyosun oralarda para tuzagı olacagı varsada uzatıyor para almak ıcın .. sen nerden yasıysun ıstanbulda hastane ve doktor adını verırmısın bıde ona gorunelımm :) o kadar yoruldum kı ılac ılac ılacccccc artıkkk sureklı şiş ıçndeyım yuzugumu takamıyorum düşün 50 kıloydum bu sureçte 30 kılo aldım .... sımdıden sanada hayırlı olsun ınsallah saglıcakla al kucagına
Merhabalar özelde hangi hastaneye gidiyorsunuz bende istanbuldayım bende özele gidiyorum doktorumdanda çok memnunum ama evet çok fazla para isteniyor

Merhaba hanımlar; Allah’a şükürler olsun ki uzun uğraşlar sonucu gebe olduğumu öğrendim. Bu postu herkese umut olsun diye açtım. Saatlerce buradaki hikayeleri okurdum ve hamilelik bana oldukça uzak gelirdi. Rabbim testte 1 üzerinde bir değer görür müyüm derdim, Allah’a şükürler olsun ki nasip eyledi.
Ben 1.70 boyumda ve 48 kiloyum, çok zayıf olmama rağmen polikistik overim. Liseden beri adet düzensizliğim vardı. Evlenene kadar Doğum kontrol hapı kullandım. Doktor bana “hayatımda gördüğüm en dirençli pco olabilirsin” dedi. Evlendiğimden beri uğraşıyoruz. 2,5 yıllık evliyim. Sayısız klomen femara gonalf iğne ile denememiz oldu, eski açtığım konularda da görebilirsiniz. Kimisinde hiç büyümedi yumurtalarım kimisinde çok büyüdü OHSS bile oldum. Artık yorulmuştum. Devlet hastanesinde tüp bebek yaptırmak için gittim. Allah razı olsun doktorumdan sana gerek yok gel bir kere de biz aşılama yapalım dedi. Zaten gonalf e alışkındım, öncesinde 4 kez ilaç çatlatma iğnesi ile aşılama olmadan denemişti doktor ama olmamıştı. Yeni doktor yeni umut dedim tamam dedim. 1. Aşılamada 2 yumurtam büyüdü eşimin 360 milyon çıkan sperm sayısı aşılamada streslendi 80 milyon çıktı ve ileri hareketi 5 çıktı.. yıkandıktan sonra da 60 milyona düştü. Neyse aşılama yapıldı herşey güzeldi ama negatif oldu. Bu arada aşılamadan önce rahim filmi çekildim ve uterus arkuat var dedi çeken doktor histereskopi yapalım dedi. Aşılama yaptırdığım doktor önemsiz olduğunu ve engel olmadığını söyledi tedaviye devam ettik. Sonrasında hsg çekerken zedelemişler rahim ağzımda yara oluşmuş ağrılar kanamalar.. doktor yapacak bir şey Yok önceliklimiz gebelik dedi. Adetle gel 2. Aşılamayı yapalım dedi. Artık o kadar alışmıştım ki tamam dedim ama insan onlarca negatif gördükten sonra artık hayatımın bir klasiği olmuştu doktor kontrolü, artık sıradandı. 2. Aşılamaya gittiğimizde yine 2 yumurta oluşmuştu, eşime takviye Çakşır suyu ve emodex içirdim. Ben neleeer neler yedim içtim yazsam roman olur. Evim aktar gibi. Neyse sperm verdi. 60 milyon yine ve yıkamadan sonra 20 milyon kalmıştı bu sefer ve ileri hareket de kötü. Doktor masalım kısmet önemli olan 1 sperm dedi. Ben bunu da görünce hiç ümitlenmedim.
BELİRTİLER
ilk 8 güne kadar hiiiiç bir belirti olmadı kızlar yani hiç. Artık tüp bebek fiyatı araştırıyordum o kadar hiç belirti. 9. Gün sağ yumurtalığım ağrıdı ama sadece yumurtalığım ve hatta burada da sordu hep ve aynı kist ağrısı gibiydi. Sanki çatlayamamış da kist oluşmuş gibi. Gün boyu ağrıdı. Kesinlikle adet ağrısı yaşamadım. 10. Gün uyurken gece 4 gibi uyandırdı ve yine sağ tarafta sancı. Adet ağrısı ya da batma değil( hep merak ederdim) bildiğin sancılanma. 1 saat uyuyamadım sonra uyumuşum. Ama ben artık kesin kist oldu dedin çünkü aynı o ağrı. Sonra test yaptım burada da konu açtım hatta koyulaşmış mı diye tam karar veremedik. Testlerimi paylaşıyorum kızlar, üstteki aşılama günü dahil 9. Günü, en alttaki de aşılama günü dahil 11. Gününki testim. 11. Günü kan verdim 48 çıktı. Bu değeri de düşünün bütün öğrendim. Kan verdiğim yerin laboratuvarı bozukmuş. Badire üstüne badire. Ama hayırlısı olsun. Rabbim sağlıkla ilerletsin inşallah. Her türlü sorunuza açığım çünkü hemen hemen her şeyi yaşadım gördüm sayılır. Sayısız çatlatma iğnesi sayısız hap kullandım. Herkese yardımcı olmak isterim. Bu arada başka da belirtim olmadı sadece 2 gün kasık ağrısı, öyle bacağa vuran filan değil yani. Geri kalan her şey gayet her ay olan şeylerdi. İniallah sağlıkla ilerler, dualarınızı bekliyorum kızlar 💕
Yaaa maşallah sendede çok güzel bir sabır varmış işte o yüzden çok güzel bir anne olacakmişsin , darısı banada olsun lütfen banada dua edermisin bende çatlama iğnesi vurmayı düşünüyorum lütfen ne yapmam gerektiğini nasıl oluyor bana da anlatirmisin öğrenmek bilmek istiyorum lütfen bende bebek sahibi olmayı istiyorum lutfenbbb 😔😔

Merhaba 👋 bende ikinci asilamayi yaptırdım 20 gün önce hiç umudum yoktu bu sefer çünkü eşimin yıkanmış haldeki spermi 1.5 milyon çıkmıştı doktor %5 düşürür başarı şansını dedi ben zaten daha aşılamayı yaparken dedim tutmayacak bu defa da diye ama çok şükür ki tuttu Allah kimsenin ümidini boşa çıkarmasın inşallah 🙏 birşey soracaktım doktor aşılamanın yapıldığı tarihi mi sayıyor yoksa son adet gününü mü cevap verirseniz sevinirim 🤗
Yıkanmış nedemek cnm banada anlatirmisin

X