umut eklemek isteyenler

fakelove

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
3.661
0
Hamilelik Hikayeleri

Eşim Ahmet ile 01.04.2002 tarihinde tanıştık. 19.07.2002 tarihinde çıkmaya başladık. O ilk buluşmamızda Ahmet ile evleneceğimi anlamıştım. Zaten bir hafta sonrada evlenme teklif etmiştim. 23.02.03'te sözlendik. 10.05.03'te nişanlandık. 12.07.03'te evlendik.

İlk günden beri 3 yıldan önce çocuk istemiyorduk. Sonra bir gün (06.10.05'te) eeee artık olsun bir bebeğimiz dedik ve 14.10.05'te ilk kez doktora gittik. Ve bende polikistik over sendromu tespit edildi. Zaten ben pek düzenli regl olmazdım. Neyse hemen tedaviye başladık.

Önce regl olmam için farlutal kullandım. Sonra Gonaphen. Ama yumurtalar cevap vermedi. İkinci ay yine farlutal ve Gonaphen kullandık. Yine yanıt yok. 3. ay farlutal ve arimidex kullandık. Yine yanıt yok. 4.ay farlutal ve pregon iğneye gectik. Normalde ortalama 10 günde yumurtalar istenen büyüklüğe ulaşırmış. Bende 30 günde oldu. Yumurtalar büyümeye başlayınca ne kadar sevinmiştim anlatamam. 2 tane yumurtam büyümüştü. Bir ihtimal ikiz demek bu... O ultrason görüntülerini hala saklarım. Neyse 21 Ocak saat 23'te pregnly çatlatma iğnesi yapıldı. 36 saat sonra 23 Ocak saat:12.15'tede aşılama. Hatta o gün İzmir'e kar yağmıştı. Ama maalesef tutmadı. Şans iste. 15 gün sonra regl olunca. Resmen yıkılmıştım.

Tedaviye bir ay ara verdik.

9 Mart'ta yine doktora gittim. Yine Farlutal verdi. Ve 16 Mart'ta regl oldum. 18 Mart Cumartesi günü yani reglin 3. günü yine doktora gittim ve iğneye başladım. Gonal-F kullandım bu sefer. 9 gün boyunca 37.5 dozunda kullandım. 27 Mart pazar günü saat 11'de pregnly yapıldı. 28 Mart salı günü saat 18.55?te ikinci aşılama yapıldı. Sonrasında progestan fitil kullandım. Ama tutmadı ve 12 Nisan?da regl oldum. Doktorum söylediğine göre gelişen yumurta kalitesizmiş, bu kadar hızlı büyüdüğüne göre. Önceki aydan kalan bir folikülmüş.

15 Nisan?da Gonal F'e başladım 37.5?la. 20 Nisan?da dozu 75'e çıkardık. 26 Nisan?da 100'e çıkardık. Ama bir türlü büyüme gerçekleşmiyordu. 8 Mayıs'a kadar 100 dozla devam ettik ama bir gelişme olmadı. O gün dozu 150'ye çıkardık. 12 Mayıs?taki kontrolde büyümenin gerçekleştiğini gördük. 13 Mayıs'ta çatlatma iğnesi yapıldı. Ve normal yolla denedik. Ve dayanamayıp 25 Mayıs?ta kan testi yaptırdım, sonuç 1.2 çıktı. Zaten 27 Mayıs?ta da regl oldum.

O andan itibaren tamam artık yeter bu kadar dedik. Çünkü hem maddi hem de manevi olarak çok yıpranmıştık. Ve yaz boyunca ara verelim dedik. Bu kararımızı doktorda uygun buldu ve bu dönemde kullanmam için şeker hapına başlattı. Bu dönemde normal yolla hamile kaldım. Hamile olduğumu 12 Têmmuz'da öğrendim ama 24 Temmuz'da kaybettim bebeğimi.

#CC0000#AMA ŞİMDİ YENİDEN HAMILEYIMMMMMMMMMMM!

Allah'ım Temmuz ayındaki düşüğümden sonra bu kelimeyi tekrar yazabileceğimi hiç sanmıyordum. Üstelik bu ay o kadar kotu durumdaydım ki.

16 aydır yaşadığım yumurtlama sorunu nedeniyle(aslında daha önce de yaşıyormuşum da ben farkında değilmişim), 13 Aralık'ta regl olduktan sonra doktora gitmeden kendi kendime yumurta uyarıcı ilaç kullandım. Yumurtlama dönemimde çok fazla ağrım olunca 30 Aralık (Arife günü) doktoruma gittim. Gelişen bir folikul vardı ve 25 mm boyutlarındaydı. Doktorum çatlatma iğnesi yapamayacağını kendiliğinden çatlamasını bekleyeceğimizi ve 4 Ocak'ta kontrole gitmemizi söyledi. Bu arada normal yolla denemelerimizi yaptık. Kontrole gittiğimizde folikülün çatlamadığını ve 35 mm olduğunu görünce esimin de benim de başımızdan aşağı kaynar sular döküldü. Çok üzüldük. Ama yapacak bir şey yoktu. Doktorum regl olmam için ilaca başlattı, bu ilacın olası bir hamilelikte herhangi bir sakıncası olmadığını belirtip, bittikten birkaç gün sonra regl olacaksın, reglinin 3. günü tekrar gel dedi. Ben ilacı kullandım. Ama ilaç biteli beş gün olmasına rağmen regl olmamıştım. Üstelik günüm de 2 gün geçmişti. Bu arada nasılsa kist var hamilelik olasılığı yok diye kendime hiç dikkat etmedim ve bu konuyu aklımdan tamamen çıkarmıştım.

Ta ki dün öğlen üye olduğum bir grupta 12 ve 9 yaşında 2 kız çocuğu olan bir arkadaşın istem dışı hamile kaldığını yazdığı mesajı okuyana kadar. Onu okur okumaz hiç düşünmeden hemen eczaneye gidip bir idrar testi aldım. Yaptım ve sonuç negatif çıktı. Daha doğrusu ilk baktığımda ben öyle sandım. Testi yaptıktan birkaç dakika sonra çok silik ikinci çizgiyi gördüm. Kendi gözüme inanmadım testi bir de ablama gösterdim. O da çok sevindi, gerçekten 2.çizgi vardı ve giderek belirginleşiyordu. Hemen Yasemin'e yazdım msn'den. O da sevincimi paylaştı sağ olsun.

Ardından doktorumu arayıp sekreterinden randevu aldım. Eşim sabah işten gelmişti ve uyuyordu, doktora yalnız gitmek istemediğim için onu aradım ve dükkana gelmesini bir yere gideceğimizi söyledim. Çok yorgun olduğunu gelecek durumda olmadığını söyledi ama ısrarıma dayanamayıp geldi. Ben de o gelene kadar duşumu aldım ve sakinleşmeye çalıştım. Geldiğinde testi gösterdim uykusundan eser kalmadı. Hadi hadi acele et bir an önce doktordan randevu alalım test yaptıralım falan dedi. Ben zaten bunları ayarlamıştım. Ablam o şaşkın halimizin birkaç fotosunu çekti.

Testi yaptığımda saat 15'te dükkandan çıktığımızda 15.45. Kliniğe gittiğimizde beni hemen ultrasona aldılar. Uterus hamile görüntüsünde ama kese görünmüyor dedi ve kan testi istedi. Verdik kani bekle bekle 1 saat geçmez. Bir saatin dolmasına az bir zaman kala doktoruna odasına aldılar bizi. Doktor, değerin 146 çıktı tebrikler hamilesin yine şaşırttın bizi dedi. Allah'ıma hamd olsun bunu tekrar duydum. Hiç umudum yokken duydum hem de. Doktorum progestan fitile başlattı ve mümkün olduğunca dinlen cumartesi tekrar hem ultrasonda hem de kanda bakarız dedi. Yolda Yasemin'e son durumu bildirdim.

Eve geldim yemek yediğim zaman dışında televizyonun karşısında uzandım bütün gece. Folik asit tabletimi aldım, meyvemi yedim, sütümü içtim. Ohh gel keyfim gel. Eşim işe gitti ben de yattım.

Sabah altıda bel ağrısıyla ve kasılmalarla uyandım hemen progestan fitili koydum. Saat sekiz gibi dalmışım tekrar. 9'da eşim isten geldi. Beraber güzel bir kahvaltı yaptık. Sonra beni dükkana bıraktı ve uyumaya gitti.

İste yeni hikayem bu şekilde başladı. İnşallah mutlu sonla biter. Dünden beri ayaklarım yere basmıyor.

Rabbim isteyen herkese bu güzel mucizeyi yaşatsın, bana da hayırlısıyla yavrumu kucağıma almayı nasip etsin. Amin.

Sevgiler...
Ahmet (31)+Hatice (Güzellik Uzmanı-27-izmir) + #CC0000#Miniği (5+?)

www.blondykuafor.com
http://hatice_kilicaslan.sitemynet.com/hatice/

CANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM HAYIRLISI OLSUNNNNNNNNNNNNNNNNNNN..
AYYY yeni okudum yazını... ne mütiş allahım... bizede nasib et... senide babayıda tebrik ederim... sabrın sonu selamet...
rabbin sağlık sıhatle kucağına almayı nasib etsin inşallah...a.s.

canımben hamiş değilim yanlış anladın sanırım bi başka sitede okudum ve benim gibi umut isteyen arkadaşlarım okusun istedim malesefki hamiş değilim

canımben hamiş değilim yanlış anladın sanırım bi başka sitede okudum ve benim gibi umut isteyen arkadaşlarım okusun istedim malesefki hamiş değilim

ayyy ne safım...:uhm:. bende hemen atlıyom...:bbo:.. kız bide okurken ağladım valla...... inan ne çok sevindim senin adına..:çok üzgünüm:.. ama neyse belki allah söletiyodur kimbilir....a.s.

Canim harika bir hikaye umut dolu... Allah razi olsun bana da umut verdin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…