Umca damla bilen kullanan varmı.

Harkuladem3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
275
216
39
Merhaba arkadaşlar. Çocuğum 8 yaşında sık sık hastalanıyor. Çocuk doktorum bağışıklık sistemi güçlensin diye Umca şurup önerdi istersen kullan dedi. Bilemedim. Aranızda kullanan var mı . Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Mune cim konum bir müddet kalabilirse sevinirim. Kafam çok karıştı da başlığa damla yazmışım. Surupmuş. Gerçi içeriği aynıdır ama.

Senelerdir kullaniyorum , bagisikligi arttiriyor , hicbir zararini gormedim , 1.5 yasindaki bebegime bile veriyorum ben

Umca hakkında bilgim yok.
Ben bağışıklık için propolis suda çözünür damla tavsiye ederim. Mucize gibi.
Havalar soğuyunca tekrar başlayacağım. Ben de kullanıyorum..

Ben ağız yaralarıma da direk damlatıyorum. Yaranın büyümesini önlüyor..

umcanın içinde çok fazla alkol olduğunu biliyorum bende kullanıyordum artık almıyorum. onun yerine propolis balık yağı ve d vitamini alabilirsiniz.

Biz (acildeki bir doktorun önerisiyle) 1 seneye yakın kullandık 3 yaşındaki oğlum için. Şu an her gün düzenli kullanmıyorum. artık bal-zençefil-limon-tarçın kabuğu karışımım var. Bu da bağışıklık için ve bence işe yarıyor. 1 limonu kabuğuyla ve limon kadar taze zençefili kabuğu soyup ufak ufak doğruyorum. İçerisine 1 tane kabuk tarçın koyup üzerini geçecek kadar bal ekliyorum. Bebeğim hariç hepimiz her sabah 1 tatlı kaşığı alıyoruz. Hafif burun akıntısı boğaz ağrısı olursa hemen tanelerinden sıcak suya koyup demleyip tüketiyoruz. Ama gene de kırgınlık vs devam ediyorsa oğluma umca damla kendimize de sambucol efervesan kullanıyorum. (Ne zamandır ihtiyacımız olmadı ama) Sonuç olarak umcayı işe yaradığından tavsiye ederim ama zencefili de denemenizi öneririm
(Her ikisi de her ne kadar takviye olsa da doktor onayını alarak kullanın derim. İsmini görüp hemen başlamayın, doktorunuza sorun lütfen)

Son düzenleme:
Suya damla şeklinde karistirilanindan kullandık. Çok da faydasını gördük eşimle. Grip için aklımıza geldikçe alırız kış aylarında.

Teşekkür ederim.doktorumuz verdi zaten.Bu arada zencefil türevi bitkileri umca ile beraber verme dedi. Bitince zencefil kullan dedi.

doktorumuz içinde alkol olduğunu bu yuzden cocuklari uyuttugunu söylemişti kullanmayın demisti..

Umca pek etkili olmadı bizde, imunol diye bir şurup kullanıyoruz ,çok faydasını gördük.

Kızımın bebeklik zamanı geldi aklıma :)

Ben de bi dönem niyetlenmiştim
Ama dr alkol içerdiği için tavsiye etmemişti.
Sanki doktorların yazdıkları sigortanın karşıladığı ilaçlarda alkol yok da..

Ben yıllar önce arkadaşımdan duyup almıştım. Grip için kullanıyoruz biz. Tanıdığım herkese itinayla öneriyorum çok çabuk toparlıyor insanı.
İçindekiler kısmında alkolle ilgili bir şey yazmıyordu sadece afrikada olan bi bitkiden yapıldığı yazıyordu o nedenle o kısmını bilemiyorum.
Bu arada benim önerimle kullanan bazı kişilerde hiç bir etkisi olmamış. Söylemişlerdi boşa para verdik diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…